Eco-Hotel

Easy Cancellation
7/24 Customer Service
Pay At Hotel
300.000+ Hotels
Secure Payment
Affordable Prices

The Most Popular Eco Hotel Regions

What You Need to Know About Eco Hotel

Eco Hotel

 

Sürdürülebilirliğin yükselen değerlerden biri olduğu günümüzde, eco hoteller en çok araştırılan konaklama çeşitlerinden biri olarak öne çıkıyor. Yeşilin sizi sarıp sarmalayacağı eco hotellerde konaklamak, çevreye verdiğiniz değerin de göstergesi oluyor. Elbette ki eco otel yalnızca yeşil bir tatil anlamına gelmiyor. Burada konakladığınız süre boyunca daha iyi bir dünya için bilinçli bir adım atmış oluyorsunuz. Eğer kalacağınız otelin çevreye duyarlılığı sizin için önemliyse, eco oteller doğru seçim. Burada her şey çevreye en az zararlı olabilecek şekilde tasarlanıyor. Konforun ve çevreye verilen değerin bir araya getirildiği otellerde, doğa adına üzerinize düşeni yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyorsunuz. Üzerinde her türlü canlının hayat bulduğu toprağın, otelinizin de temel yapı malzemesi olduğunu düşünün. Eco otellerde doğallığa verilen önem, otelin yapım aşamasında başlıyor. Ekolojik oteller artık pek çok kişinin tercihi olduğu için erken rezervasyon fırsatlarına göz atmak avantajlı bir tatil geçirmenizi sağlıyor. Bizi her zaman büyük bir cömertlikle ağırlayan doğaya gereken özeni göstermek eco otellerde konaklama ile mümkün. Her köşesi huzurla donatılmış modern tasarımlı eco oteller, konuklarının hassasiyetlerine uygun bir ekolojik tatil sunuyor.

 

Ekolojik Otel Fiyatları

 

Şehrin kalabalığından uzaklaşabileceğiniz ve doğa ile baş başa kalabileceğiniz ekolojik oteller fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Kalacak kişi sayısı, içeride alınacak hizmetler ve katılacağınız atölyelerin sayısına göre fiyatlar değişebiliyor. Bunun yanı sıra otelin konumu da yine fiyatları etkileyen faktörlerden biri oluyor. Örnek olarak, Kandıra ekolojik otelleri ile farklı bir konumdaki oteller farklı fiyatlar sunabiliyor. Bunun yanında konforun, sadeliğin ve doğallığın merkeze alınarak dizayn edildiği ekolojik oteller fiyat konusunda misafirlerine uygun seçenekler sunuyorlar. Bütçenize uygun fırsatların sunulduğu otellerde yapacağınız tatili, kendinizin seçtiği aktiviteler ile zenginleştirmek oldukça avantajlı. Böylece, yalnızca katıldığınız aktivitelere ücret ödüyorsunuz. Ayrıca erken rezervasyon avantajlarından faydalanarak uygun tatil fırsatlarını da yakalamak mümkün. Siz de konaklamak için bir eco hotel tercih edebilir, doğa ile tatilin bir parçası olabilirsiniz. Burada kelimenin tam anlamıyla toprağa ayak basabilir, tüm stresinizden arınarak eve huzurlu bir şekilde dönebilirsiniz. Dahası, bu otellerde edindiğiniz tüm tecrübeler bir ömür sizinle kalıyor. Tüm bu imkanlardan yararlanmak isteyen ziyaretçiler, en uygun ekolojik otellerin sunduğu fırsatlar ile doğanın kalbinde eşsiz bir tatil yapıyorlar. 

 

Eco Hotel Avantajları

 

Yeşilin, tüm güzelliği ile çevrenizi donattığı bir alanda konumlanan en iyi ekolojik oteller size klasik bir tatilden çok daha fazlasını vadediyor. Ekolojik bir otelde kalmak doğayla dost olmayı beraberinde getiren bir deneyim. Yaprakların hışırtılarıyla uykuya dalabileceğiniz, ağustos böceklerinin geceye renk katan sesleri ile huzurun sizi sarmalayacağı otellerde kalmak kulağa oldukça güzel geliyor olsa gerek. Tüm bu sakinliğin yanında harika şeyler öğreniyor olmak da eco otel tercih etmek için harika bir sebep. Bu sebeplere eklenen birbirinden cazip avantajlar ise tatilinizi zenginleştirmek için otellerde sizlere sunuluyor. Öyleyse, eco otellere geldiğiniz andan itibaren elde edeceğiniz avantajlara daha yakından bakalım:

  • Ekolojik Dengeyi Tanıma Olanağı: Eco otellerde sunulan hizmetlerin temel amacı, topraktan alınanın toprağa dönmesi. Bu döngünün nasıl sağlandığını merak eden konuklar, burada bizzat yaşayarak öğreniyorlar. Canlıların nasıl hayatta tutulduklarından bitkilerin gelişim sürecine kadar çok fazla şey görebileceğiniz ekolojik otellerde, ekosistem hakkında şaşırtıcı bilgilerle karşılaşıyorsunuz. 
  • Sürdürülebilir Ürünler: Yeniden kullanabilmek için tasarlanan sürdürülebilir ürünlerin en önemli özelliği atıksız olmaları. Doğal ham madde ile üretilen ürünler, çevreye zarar vermeden tekrar dönüştürülüyorlar. Eco otelde pipetlerin plastik yerine buğday sapı, çelik ya da cam olması bu ürünlere verilebilecek başlıca örneklerden.
  • Daha Bilinçli Seçimler: Ekolojik bir otelde edindiğiniz tecrübeler sonucunda çevrenize daha farklı bir pencereden bakıyorsunuz. Burada öğrenilenler, misafirlere çok daha bilinçli seçimler yapma becerisi kazandırıyor. Dostlarınızla paylaşabileceğiniz bilgi ve beceriler sizi her anlamda daha duyarlı bir birey yapıyor. Yeşilin binbir tonu ile mest olurken, kendinizde yaşam boyu sürecek bir değişime tanık olmak bu otelleri sizin için kaçırılmaz bir fırsata çeviriyor.

 

Narköy Ekolojik Otelleri

 

Eşsiz doğasının dahi başlı başına tercih sebebi olduğu Narköy ekolojik otel, sevdikleriniz ile geçireceğiniz harika bir tatilin kapılarını aralıyor. Ekoturizm için harika bir lokasyon olan Narköy’deki oteller, sizi her şeyin en doğalı ile buluşturuyor. Burada yediğiniz yemekler dahi toprağın o gün ne verdiğine bağlı. Taptaze meyve ve sebzeler ile hazırlanan yemeklerin tadına doyum olmuyor. Katkı maddesi kullanılmadan hazırlanan yemeklerin başlıca malzemesi otelin bahçesinde yetişen organik tarım ürünleri. Ziyaretçiler burada organik tarım hakkında bilgilenirken bu konuda pratik yapma olanağı da buluyor. Narköy ekolojik otelleri sayesinde dilediğiniz bir tohuma yaşam veriyorsunuz. 1200 farklı cinsten oluşan tohum çeşitliliği konukların ilgisini çekiyor. Üstelik, çocuklu aileler için de eşsiz olanaklar mevcut. Çocuklar için tasarlanan atölyelerde çocuğunuz keyifle aktivite yapma imkanı buluyor ve tatil süresince asla sıkılmıyor. Yetişkinler için de uzun doğa yürüyüşleri ve ekmek yapma atölyeleri öne çıkan seçeneklerden. Burada, rehberle çıkacağınız doğa yürüyüşü ile farklı alanlarda bilgi birikiminizi genişletiyorsunuz. Konforu ve minimalizmi bir arada tatillerine dahil etmek isteyen ziyaretçiler, konaklama için Narköy ekolojik otelleri tercih ediyor. Her bütçeye hitap eden Narköy ekolojik otel fiyatları ile de ziyaretçiler bütçe dostu bir tatilin keyfini çıkarabiliyor.

 

Ekolojik Otelde Balayı

 

Balayı, çiftlerin en çok önem verdikleri, eşsiz duygularla yüklü zamanlardan biri. Bu mutlu dönemde yapılacak tatil için her şey çiftler tarafından detaylıca düşünülüyor. Her detayın kusursuz olmasına özen gösteren çiftlerin öncelikleri farklılık gösteriyor. Sizin için huzurlu bir balayında olmazsa olmaz yeşiller içinde bir konaklama yeri ise ekolojik butik oteller tam size göre. Ekolojik butik otellerde yemyeşil bir dünyaya adım atıyorsunuz. Otel konukları, şık tasarımlı odalardan onlara göz kırpan muhteşem manzaralar ile güne harika bir başlangıç yapıyorlar. Sessiz ve sakin bir balayı geçirmek isteyen çiftlerin taleplerini ekolojik butik oteller karşılıyor. Partneriniz ile keyifle topladığınız taze sebzelerden yapılan bir akşam yemeği yüzlerinizde kocaman bir gülümseme bırakıyor. Köy hayatını deneyimleyebileceğiniz eco otellerde cam tavanlı odalardan yıldızları seyrederek uyayakalabilirsiniz. Çamların altında kitap okuyabilir, tertemiz hava eşliğinde piknik yapabilirsiniz. Balayı için tercih edebileceğiniz butik otellerin yanı sıra eko çiftlikler de bulunuyor. Bu ekolojik çiftlik otellerde kaldığınız süre boyunca atıksız bir yaşam tarzını tecrübe ediyorsunuz. Aynı zamanda, ekolojik çiftlik otel sayesinde hayvanları yakından gözlemleme şansı yakalıyorsunuz. Çiftlikteki hayvanlardan elde edilen süt ve süt ürünleri de gerekli işlemlerden geçirilerek en saf halleriyle sizlere sunuluyor. Ekolojik bir çiftlikte konaklamak, uzun doğa yürüyüşlerinin yanında farklı türleri tanıma olanağı da sağlıyor. Dileyen misafirler, şehirde görmeye alışık olmadığımız ahşap tasarımlı odalarda meditasyon yaparak günün yorgunluğu atıyorlar. Yılın belirli zamanlarında çeşitlenen aktiviteleri ile öne çıkan eko çiftlikler, konuklarının kişisel gelişimlerine önem veren etkinlikler düzenliyorlar. Harika bir balayı için tüm detayları özenle işlenmiş eco oteller, hayallerinizdeki huzurlu tatili gerçekleştirmek için tüm motivasyonları ve azimleri ile durmadan çalışıyorlar.

 

By City Eco Hotel

City Number of Hotels Average Daily Price Average Score
İstanbul 26 - 3.6
İzmir 128 - 4.2
Antalya 99 - 5.0
Çanakkale 10 - -
Aydın 37 - 3.8
Muğla 45 - 5.1
Balıkesir 76 - 2.8
Gaziantep 1 - 4.6
Kars 1 - -
Çorum 2 - -
Nevşehir 5 - 4.8
Bursa 5 - -
Düzce 2 - -
Rize 36 - -
Trabzon 9 - 8.6
Çankırı 1 - -
Burdur 3 - -
Şanlıurfa 1 - -
Mersin 3 - -
Kahramanmaraş 1 - -
Yalova 6 - -
Denizli 3 - 2.8
Tekirdağ 2 - -
Ordu 1 - -
Bolu 3 - -
Manisa 1 - -
Gümüşhane 1 - -
Hakkari 1 - -
Isparta 1 - -
Artvin 2 - -
Kırklareli 1 - -
Giresun 1 - -
Gazimağusa (K.K.T.C.) 1 - -
İskele (K.K.T.C.) 1 - -
Bafra (K.K.T.C.) 1 - 5.2

Other Hotel Concepts

Frequently Asked Questions

hotel