Best Hotels in Adana

Easy Cancellation
24/7 Customer Services
About Hotels in Adana
Nearest
Airport
Adana Sakirpasa Airport
Nearest
Bus Station
Adana Bus Station
Number of Hotels
86
Average Price of Accommodation for 2 People
1,242 TL
Cheapest Room Price per Night
184 TL
Average Rating of Hotels
7.9/ 10
Adana - other locations
Adana About
Adana Otelleri

Türkiye’nin en kalabalık yerlerinden olan Adana bölgesi, gelişmiş ve kendine has özellikleriyle beğenileri topluyor. Eski çağlardan günümüze uzanan kadim bir tarihe sahip olan Adana, ilk yerleşim yerleri arasında yer alıyor. Bu özelliği Adana’nın renkli ve ilk çağlara dayanan bir hikayesinin olduğunu kanıtlıyor. Şehrin atmosferi bu tarih ve geçmişi yansıtan mimari yapı ve kendine özgü duraklarla canlanıyor. Bu eşsiz güzelliklerle bezeli şehirde her bütçeye uygun, geniş hizmet ve ayrıcalıklarıyla birbirinden güzel otel ve konaklama seçenekleri mevcut. Adana otelleri, benzersiz olanaklarıyla Adana’nın hoş atmosferini en iyi şekilde yansıtıyor. Burada konaklamayı tercih edenler için her alanda geniş imkanlara sahip konaklama seçenekleri bulunuyor. Adana; tarihi, doğal güzellikleri, gelişmiş ve modern yapısıyla ziyaretçilerine harika bir seyahat ve tatil deneyimi yaşatıyor. Doğası, tarihi güzellikleri ve kendine has atmosferinin yanı sıra mutfağıyla da tercih edilen yerlerden biri olan Adana’da damak çatlatan lezzetleri keşfetmek mümkün. Yöreye özgü yiyecek ve içeceklerle kültür ve tarih yolculuğunuza lezzet katabilirsiniz.Adana otel seçenekleri incelendiğinde bu lezzet yolculuğunun konaklanan otel veya pansiyonlarda da devam ettiği görülüyor. Adana’da bulunan oteller bu yerin bütün özelliklerini; lezzetini, kültürünü, tarihini de bünyesinde barındırması ile ilgi çekici hale geliyor. Adana’da bulunan konaklama seçenekleri; lezzetli mutfakları, konforlu odaları ve tercihinize göre spa seçeneği ile her ihtiyacınızı karşılamak ve size benzersiz bir tatil deneyimi yaşatmak amacıyla şehrin önemli noktalarında konuşlanıyor. Harika bir tatil deneyimi için arana bütün özelliklere sahip olan Adana hakkında yapılan araştırmalar ve ziyaretçi deneyimleri incelendiğinde bu şehrin gelişmişliği, modernliği, tarihi ve kültürel özellikleriyle beğeni topladığı görülüyor. Tatilinizde; konfor, tarih ve lezzeti deneyimlemek isterseniz burası tam size göre. Ulaşım konusunda da Adana ziyaretçilere büyük bir kolaylık sağlıyor.Adana otobüs bileti alarak kara yolu ile şehre ulaşmak mümkün. Yolculuk süresini kısa tutmak istersenizAdana uçak bileti ile şehre kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Adana Konaklama Seçenekleri

Adana yılın her döneminde, eşsiz güzellik ve imkanlarıyla çok sayıda turist ağırlıyor. Çok sayıda yerli ve yabancı turist bu harika yerin görülmesi gereken yerlerini görüp, eşsiz lezzetlerini tatmak amacıyla Adana’yı ziyaret ediyor. Turist çekme potansiyeli çok yüksek olan bu tarihi şehir, merkezinde ve ilçelerinde gezilip görülmeye değer birçok yapıya ev sahipliği yapıyor. Adana konaklama seçenekleri incelendiğinde burada çok geniş imkanlara sahip otel ve pansiyonların bulunduğu görülüyor. Burada şehrin göz alıcı özellikleriyle birleşen konaklama seçenekleri bulunuyor. Bu konaklama seçeneklerinin her bütçeye ve zevke uygun olması şehri tercih edilir kılıyor. Adana otelleri fiyatları açısından makul ve ulaşılabilir olmasıyla beğeni topluyor. Burada uygun fiyatlı oteller bulabileceğiniz gibi lüks konaklama seçenekleriyle de tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Adana otelleri 5 yıldızlı seçeneğiyle ziyaretçilerine konforlu, rahat ve benzersiz bir tatil deneyimi yaşatıyor. Bu bölgede tarihin, kültürün ve kendine has özelliklerin tadını çıkarmak en iyi konaklama deneyimleriyle daha kolay hale geliyor. Lüks ya da daha salaş odaları tercih edebilir, tatilinizi konforlu ve keyifli hale getirebilirsiniz. Adana tarihi güzelliklerinin yanı sıra aynı zamanda coğrafi konumu açısından da tercih edilen bir il olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’nin en kalabalık 7. Şehri olan Adana, sağladığı kolay ulaşım olanakları ile ziyaretçilerine muhteşem ve ulaşılabilir bir tatil deneyimi yaşatıyor. Tarihi, doğası, lezzetleri ve görülmesi gereken yerleri ile Adana turistik ya da kültürel gezilerinizin vazgeçilmezi olmaya aday oluyor. Adana otelleri 5 yıldızlı seçeneğinin yanı sıra her bütçeye uygun konaklama imkanları ve değerli hissettirecek fırsatları ile misafirlerini bekliyor.Siz de bu şehirde unutulmaz anlar yaşayabilir ve sağlanan eşsiz konaklama imkanları ile tatilinize rahatlık ve konfor katabilirsiniz.

Adana Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Görülmesi gereken eşsiz yerleriyle Adana tatil amacıyla sıkça tercih edilen yerler arasında bulunuyor.Adana araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek konforlu ve harika bir gezi rotası oluşturabilirsiniz. Gezi rotasını şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Doğa harikası Kapıkaya kanyonu ve Varda köprüsü Adana ziyaretinizin en huzurlu iki durağı olmaya aday. Çatık deresi üzerinde bulunan kanyonda doğa ile iç içe bir yürüyüş yapabilir, tarihi Varda köprüsü ile küçük bir tarih yolculuğuna çıkabilirsiniz.
 • Adana arkeoloji müzesi Cumhuriyetin ilk müzelerinden biri olarak içerisinde bulunan çok sayıda eserle ziyaretçilerine muhteşem bir tarihi atmosfer sağlıyor.
 • Tarihi 1600’lü yıllara kadar dayanan Adana Ulu Camii şehrin en büyük camilerinden biri olması ve tarihi dokusuyla beğenileri toplayan noktalar arasında yer alıyor.
 • Yaz aylarında Adana’yı ziyaret ediyorsanız, Adana sıcaklarında serinlemek için Yumurtalık plajını tercih edebilirsiniz. Bu plajın etrafında restoran, kafe gibi yerler ve gezilecek noktalar yer alıyor.
 • Kültür ve tarih tutkunlarının mutlaka uğraması gereken Bebekli Kilise, bir Katolik kilisesi olarak inşa edilmiş olsa da bölgedeki Protestanlar tarafından da ibadet amaçlı kullanılıyor. Adını önündeki Meryem ana heykelinden alan bu kilise yılın her döneminde ziyaretçilerini bekliyor.
 • Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan Anavarza Antik Kenti tarihseverlerin ilgi odağı oluyor. Meşhur Anavarza Kalesi de burada bulunuyor. Etrafındaki mesire alanları ise tarih ve doğayla iç içe keyifli anlar geçirmenize olanak tanıyor.
 • İpek yolu üzerinde bulunan Yılan Kale kervanları kontrol etmek ve olası bir saldırıdan korunmak için yapılıyor. Kaleden Adana’da bulunan bütün kaleleri görmek mümkün.
 • 700’lü yıllarda kurulan Magarsus Antik Kenti, içerisinde bulunan amfi tiyatro ve tarihi dokusuyla Adana’da görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.
 • Büyük saat kulesi, Adana’nın görülmesi gereken diğer önemli noktası. Bu kule Osmanlı döneminden günümüze kadar geliyor ve Seyhan’ın merkezinde tüm ihtişamıyla ziyaretçilerini bekliyor. Dilerseni Seyhan otellerinde de konaklayabilirsiniz.
 • Adana’nın en büyük lagün gölü olan Akyatan Gölü, eşsiz manzarası ve kuş cenneti olma özelliğiyle görülmeye değer yerlerden.
 • Adanalı sinema oyuncuları, yapımcı ve yönetmenlere dair afişlerin yanı sıra, Yılmaz Güney’e ait posterler ve özel eşyaların da sergilendiği Adana Sinema Müzesi görülmesi gereken yerlerden.

Adana’da Ne Yenir?

Adana lezzetleriyle öne çıkan şehirler arasında bulunuyor.Bu yerin kendine has lezzetlerini Adana butik otelleri aracılığıyla tadabileceğiniz gibi çeşitli restoran ve salaş mekanlarda da bu eşsiz lezzetleri deneyimlemeniz mümkün. Damak çatlatan bu lezzetlerden bazıları şöyle sıralanıyor;

 • Lezzet şöleni Adana kebap, ilk akla gelen Adana lezzetleri arasında bulunuyor.
 • Lezzetiyle gönlünüze taht kuracak şırdan, mumbar ve işkembe dolmaları bu yörenin vazgeçilmezleri arasında bulunuyor.
 • Kahvaltıda bile yenen ciğer kebabı Adana’nın olmazsa olmazlarından.
 • Ana yemek yerine tüketebileceğiniz analıkızlı çorbası Adana’nın yöresel lezzetleri arasında bulunuyor.
 • Bildiğiniz tüm içli köfteleri unutturacak lezzet olan kibbe de Adana mutfağının mutlaka tadılması gereken lezzetleri arasında bulunuyor.
 • Her malzemesiyle doğal fellah köftesi sadece Adana’da yiyebileceğiniz lezzetler arasında.
 • Kahvaltıların vazgeçilmezi anne eli değmiş lezzet sıkma da vazgeçilmez Adana lezzetleri arasında bulunuyor.
 • Kaz eti ile yapılan sağlık deposu lezzet kaz başı ise Adana’da tadılması gereken bir diğer lezzet olarak öne çıkıyor.
 • Ekşili köfte ya da ekşili topalak çorbası Adana ziyaretlerinizin vazgeçilmezi olacak.

Adana’da Ne Yapılır?

Adana’nın ziyaretçilerine sağladığı olanaklar düşünüldüğünde burada yapılacak çok sayıda etkinlik ve faaliyetin olduğu göze çarpıyor. Doğal, tarihi, turistik ve kültürel açıdan önemli noktaların yanı sıra eğlenceli etkinlik ve festivallere eşlik etmeniz mümkün. Adana’da belli dönemlerde lezzet festivalleri düzenleniyor. Bu festivallerde Adana’nın muhteşem yöresel lezzetleri sergileniyor ve ziyaretçilerin eğlenceli anlar geçirmesine olanak tanınıyor. Gerek konaklama gerekse eğlence ve lezzet deneyimleri adına benzersiz anlar yaşamanızı sağlayan Adana otel seçenekleriyle tatilinizi kusursuz kılıyor. Her ihtiyaca cevap veren konaklama olanakları ziyaretçilerin rahat ve konforlu bir tatil geçirmesine olanak tanıyor. Doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel noktalarıyla Adana tatilseverlerin vazgeçilmezi haline geliyor. Adana’da önemli noktaları ziyaret ederken birbirinden güzel lezzetleri de tatmak mümkün hale geliyor. Harika bir tatil deneyimi için siz de Adana otel rezervasyon seçeneğiyle muhteşem Adana otellerinden birinde yerinizi ayırabilirsiniz. Bu sayede Adana’da eşsiz bir konaklama deneyimi yaşarken aynı zamanda bu yerin gezilecek yerlerinin tadını çıkarabilir ve enfes Adana lezzetleriyle tatilinizi kusursuz hale getirebilirsiniz.

Adana Otellerinin Sağladığı Olanaklar Nelerdir?

Adana’daki oteller listesi incelendiğinde burada bulunan otellerin ziyaretçilerine çok sayıda olanak sağladığı görülüyor. Tercih edilen otele göre sağlanan olanaklar değişiklik gösterse de burada bulunan oteller misafirlerine en iyi olanakları tanıyor. Burada SPA, otopark, wifi, kuru temizleme, oda servisi gibi olanaklarıyla misafirlerinin tatil deneyimini konforlu hale getirmeyi amaçlayan Adana tatil otelleri bulunuyor. Genellikle kahvaltı dahil olan oteller, maksimum müşteri memnuniyeti ilkesiyle titiz ve sağlık koşullarına uygun şekilde faaliyet gösteriyor. Adana’da bulunan oteller burada gezilmesi gereken yerlere de yakın mesafelerde konuşlanmış durumda. Ayrıca bu oteller, restoranlarında eşsiz Adana lezzetlerini de misafirlerinin beğenisine sunuyor. Adana otelleri, her bütçeye uygun; lüks, salaş ve rahat konaklama seçenekleriyle şehri ziyaret eden misafirlere geniş bir tercih yelpazesi sunuyor. Gerek sağladığı sınırsız olanaklarla gerekse konforlu konaklama deneyimleriyle Adana otelleri her zevke uygun yapısıyla beğenileri topluyor. Siz de birbirinden güzel olanaklar sunan bu otellerde konaklayarak tatilinizi daha konforlu hale getirirken, eşsiz Adana güzellikleri ve doğasıyla her anın tadını çıkarabilirsiniz.

Adana - Travel by Bus
Adana - Travel by Plane
Frequently Asked Questions