Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Ermenistan Uçak Bileti

1 Yolcu

Ermenistan Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Ermenistan Hakkında

TELEFON KODU 374

NÜFUS3.014.000

PARA BİRİMİAMD

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI01:00

Popüler Ermenistan Havalimanları

Ermenistan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Milattan önce eski Urartu Krallığı’ndan başlayan Ermenistan tarihi Pers, Bizans, Selçuklu ve Osmanlılar ile devam etmiştir. 1991 yılında Sovyetler Birliği’nden ayrılarak bağımsızlığını ilan etmiş olan Ermenistan ya da resmi ismiyle Ermenistan Cumhuriyeti kuzeyinde Gürcistan, doğusunda Azerbaycan, güneyinde İran, batısında Türkiye ve Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ile komşu olan bir Güney Kafkasya ülkesidir. En büyük şehri olan Erivan ülkenin başkentidir. Ermenistan’ın başkent Erivan’dan sonraki diğer önemli şehirleri Gümrü, Vanadzor, Eçmiadzin ve Hrazdan’dır. Ermenistan resmi dili Ermenice olmakla birlikte Rusça ve İngilizce de oldukça yaygındır. Ermenistan resmi para birimi ise Ermeni Dramı’dır. Ermenistan Hıristiyanlığı devletin dini olarak kabul etmiş olan ilk ülkedir. Başkent Erivan’da şehrin merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, Gökmescit, Ermenistan Milli Galerisi, Ermenistan Tarih Müzesi, Hükümet Binası, Erivan Opera Binası gezilebilir. Ülkenin en büyük ikinci şehri olan Gümrü’de oldukça büyük çeşmeler, restoranlar, küçük müzeler, bir kilise ve katedralin yer aldığı Şehir Meydanı, Rus Kilisesi, Ulusal Arkeoloji Müzesi, Siyah Kale gezilebilir. Ermenistan da aynı ülkemiz gibi Doğu- Batı arası bir kültür sunmaktadır ve yemekleri de ülkemiz ile çok benzerlik göstermektedir.

İstanbul, Ankara,Trabzon ve Erzurum’dan otobüsle ulaşım imkanı bulunan Ermenistan’a uçakla da seyahat imkanı bulunmaktadır. Başkent Erivan’ın batısında ve Erivan şehir merkezine 12 km uzaklıktaki Zvartnots Uluslararası Havalimanı ülke hava trafiğinde çok önemli paydaya sahiptir. Atlas Global firmasından alabileceğiniz Erivan uçak bileti ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Erivan Zvartnots Uluslararası Havalimanı’na 2 saat 10 dakika’da seyahat edebilirsiniz. Ayrıca Aaeroflot Russian Havayolları, Ukraine International Havayolları, Qatar Airways, Utair Aviation, Aegean Havayolları, LOT Polish Havayolları, Lufthansa, Fly Dubai ve daha birçok firma ile aktarmalı olarak Erivan- Zvartnots Uluslararası Havalimanı’na seyahat edebilirsiniz. Ermenistan uçak biletileri ile igli ayrıntılı bilgilere oBilet.com sitesinden erişebilirsiniz.

Ermenistan ülkemize benzeyen yapısıyla ve doğu- batı kültürünü harmanlamasıyla oldukça güzel bir seyahat noktası olabilir. En uygun Ermenistan uçak biletini bulmak için oBilet.com internet adresini ziyaret edebilirsiniz. En ucuz Ermenistan uçak biletini güvenli ödeme seçenekleriyle kolayca satın alabilirsiniz.

Ermenistan Popüler Şehirler

En Çok Tercih Edilen Ermenistan Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Ermenistan Uçak Bileti Almak için Ermenistan Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Ermenistan Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Erivan 941,78 TL
Antalya - Erivan 1.061,89 TL
İzmir - Erivan 1.259,68 TL
Ankara - Erivan 1.548,15 TL
Bodrum - Erivan 1.588,31 TL
Lefkoşa - Erivan 1.663,42 TL
Erbil (Irak) - Erivan 1.914,38 TL
Tahran (İran) - Erivan 2.221,89 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar