Ucuz Sochi Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Sochi Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Sochi Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 7
NÜFUS 364.171

Sochi Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Sochi Havalimanı

Sochi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Rusya’nın federal bölgelerinden biri olan Krasnodar Kray’in en güzel şehri olan Soçi ya da Sochi, aynı zamanda Rusya’nın Gürcistan ve Karadeniz’e en yakın şehri. Kafkas Dağları’nın eteklerinde mükemmel bir konuma sahip olan Soçi, 2014 senesinde 11. Paralimpik Kış Oyunları ve 22. Kış Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yaptığı için Avrupa genelinde tanınır bir şehir haline geldi. Geneline subtropikal iklimin hakim olduğu Soçi’yi ziyaret etmek için en uygun zaman, mart ile ekim ayı arasındaki dönemdir. Soçi’de başlıca gezilecek yerler, Sochi Arboretum, Dolphinarium “Riviera”, Orlinyye Skaly, Stalin’s Dacha, Tiso-Samshitovaya Roshcha, Soçi Sanat Müzesi, Art-Galereya, Friendship Tree (Dostluk Ağacı), Ritsa Gölü, ROsa Khutor Alpine Resort, Khosta Tarih Müzesi, Frunze Park, Plyazh, Agurskiy Çeşmesi, Fışte Dağı, Akhun Dağı, Akvarium, Fitofantaziya, Devil’s Gate Canyon, Pamyatnik Turistu, Kul’turnoye Naslediye, Pamyatnik Arkhangelu Mikhailu, Zoopark, Pamyatnik Vysotskomu, Antikafe ve Gora Akhun.

Sochi Uluslararası Havalimanı, Sochi’nin Adler bölgesinde, şehir merkezine yakın bir konumda bulunuyor. Karadeniz kıyısındaki Sochi Uluslararası Havalimanı, yılda 2.4 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip ve 2014 yılının istatistiklerine göre 1 yıl içerisinde toplam 350 bin yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Sochi Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmalarından bazıları, Türk Hava Yolları, Ural Airlines, Utair, S7 Airlines, Pegas Fly, Nordavia vb. Soçi uçak biletinizi aktarmasız olarak satın almak isterseniz eğer Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı-Sochi Havalimanı direkt uçuş seferlerine göz atabilirsiniz.

Soçi’ye aktarmasız ulaşabileceğiniz gibi Avrupa veya Rusya’nın diğer şehirleri üzerinden aktarma yaparak da gidebilirsiniz. Böylelikle daha uygun bir uçak bileti satın alabilirsiniz. Soçi uçak biletinizi aktarmalı almayı düşünüyorsanız, aktarma yapmak için Moskova, St. Petersburg, Yekaterinburg, Kazan, Kirov vb. şehirlerden birini seçebilirsiniz. Tüm Sochi Uluslararası Havalimanı varışlı uçuş seferlerini tek sayfada görüntülemek, bilet fiyatlarını karşılaştırmak ve online uçak bileti satın almak için oBilet’i ziyaret edebilirsiniz. Soçi’yi ziyaret etmeden önce Rusya vizesi almak için işlemleri bir an önce başlatmanızda fayda var.