Ucuz Arnavutluk Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Arnavutluk Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 355
NÜFUS 2.876.000

Arnavutluk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Güney Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri olan Arnavutluk, hem vizesiz seyahat edilebildiği hem de oldukça ucuz olduğu için yılın dört mevsimi binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Kuzeyinde Karadağ, doğusunda Makedonya, kuzeydoğusunda Sırbistan, güneyinde Yunanistan ile sınırlarını paylaşan Arnavutluk, Adriyatik kıyılarında mükemmel bir konuma sahip. Arnavutluk’ta gerçekleşen başlıca festival ve etkinlikler ise şöyle: Pagan Yaz Festivali (14 Mart), Gjirokaster National Folklore Festival, Bağımsızlık Günü (28 Kasım) ve Kenga Magjike (Büyüleyici Şarkı). Arnavutluk’ta başlıca gezilecek yerler, Ohri Gölü, İşkodra Gölü, Rozafa Kalesi, Ulusal Tarih Müzesi, Tiran Piramidi, Porto Palermo Kalesi, Lekuresi Kalesi, Gjirokaster Fortress, Korab Dağı, Edhem Bey Camii, Berat Kalesi, İskender Bey Müzesi, Ulusal Etnografya Müzesi, Rinia Park, Durres Arkeoloji Müzesi, Skenduli House, Kruja Etnografya Müzesi, Mezuraj Müzesi, Butrint Milli Parkı, Llogara Milli Parkı, Mavi Göz, Prespa Gölü, İskender Bey Meydanı, Valbona Vadisi Milli Parkı, Drin, Dajti Dağı, Butrint Gölü, Akçahisar Kalesi, Skanderberg Anıtı, Llogara Pass, Tiran Saat Kulesi, Yezerçe Zirvesi, Durres Amfi Tiyatrosu, Theth Milli Parkı ve Ardenica Manastırı.

Arnvutluk’ta sivil havacılık hizmeti veren ve sadece iç hat uçuşlara açık olan havalimanları, Gjirokaster Havalimanı, Korçe Northwest Havalimanı, Sarande Havalimanı, Shkoder/Shtojiri Havalimanı ve Tiran Heliportu. Bunun yanı sıra ülkede hem iç hat hem de dış hat uçuşlara açık olan 2 havalimanı var: Tiran Uluslararası Havalimanı ve Kukes Havalimanı. Tiran Uluslararası Havalimanı, diğer bilinen adıyla Rinas Havalimanı, Tiran şehir merkezinin yaklaşık 11 km kuzeybatısındaki Rinas kasabasında konumlanıyor. Yolcu trafiği bakımından Balkanlar’ın en işlek havalimanlarından biri olan Tiran Uluslararası Havalimanı, aynı zamanda Adria Airways, Blue Panorama Airlines, Ernest Airlines ve Mistral Air hava yolu firmalarının da merkez havalimanı olma unvanına sahip. 2016 yılının istatistiklerine göre 1 yıl içerisinde toplam 2.2 milyon yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan Tiran Uluslararası Havalimanı, 1950’li yıllardan beri sivil havacılık hizmeti veriyor. Tiran Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmalarından bazıları, Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları, Sunexpress, Small Planet Airlines, Mistral Air vb. Bir diğer uluslararası havalimanı olan Kukes Havalimanı ise Arnavutluk’un Kukes şehir merkezinin 3.5 km güneyinde yer alıyor. Arnavutluk uçak biletinizi aktarmasız olarak almak isterseniz eğer Pegasus Havayolları’nın İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Antalya Havalimanı, Sunexpress’in Antalya Havalimanı veya Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı direkt uçuşlarına göz atabilirsiniz.

Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarını 90 güne kadar vizesiz olarak seyahat edebileceği Arnavutluk’a gitmeden önce herhangi bir vize işlemiyle uğraşmanıza ya da kapıda vize almanıza gerek yok. Arnavutluk uçak biletinizi aktarmalı alarak da daha ekonomik bir tatil planlayabilirsiniz. Tüm hava yolu firmalarının Arnavutluk’a direkt ya da aktarmalı ulaştıran seferleri görüntülemek ve online Arnavutluk uçak bileti satın almak için oBilet’i ziyaret edebilirsiniz.

Arnavutluk Hakkında Blog Yazıları

  • Arnavutluk’ta Gezilecek Yerler

    Ucuz bir Avrupa tatili yapmak, hem de mümkünse deniz ve güneş keyfiyle bu tatili birleştirmek isteyenlerin ilk duraklarından biri uzun zamandır Arnavutluk sahilleri. Güney Avrupa’da yer alan ülke; Yunanistan, Karadağ, Sırbistan ve Makedonya gibi ülkelerle komşu. Bu nedenle Arnavutluk’un Balkanlar turu kapsamında kısa süreli ziyaret edildiği de çok oluyor. Ancak bu güzel ülkeye sadece bir

    Devamını Gör
  • Balkanlar’da Gezilecek En Güzel 23 Şehir

    Bomba gibi bir liste hazırladık sizlere! Kulağınıza Balkan ezgileri çalındı değil mi? Birbirinden güzel Balkan şehirleri arasından en çok gezmenizi önerdiğimiz yerleri seçtik ve tek tek anlattık. İçindekilerBalkan Ülkeleri Hangisi? Balkanlar Neresi? En Güzel Balkan ŞehirleriPrizren, KosovaKotor, KaradağBelgrad, SırbistanSaraybosna, Bosna HersekOhrid, MakedonyaDubrovnik, HırvatistanBled, SlovenyaMostar, Bosna HersekLjubljana, SlovenyaBerat, ArnavutlukRovinj, HırvatistanBudva, KaradağPlovdiv, BulgaristanMeteora, YunanistanPiran, SlovenyaNovi Sad, SırbistanTiran, ArnavutlukSplit,

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası