Bus Tickets to Orhangazi

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Orhangazi

POPULATION 76,669
LAND AREA 506 km²
CITY Bursa
PHONE CODE 0 224
LICENSE PLATE CODE 16
NUMBER OF BUS TERMINALS 3

Things You Need to Know After Buying the Orhangazi Bus Ticket

Marmara Denizi’nin güneyinde konumlanan Bursa’nın Orhangazi ilçesi, Bursa şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunuyor. İznik Gölü’nün kıyısında, verimli toprakların üzerinde konumlanıyor. Orhan Gazi tarafından fethedildiği için ismini buradan alıyor.

Orhangazi’ye ulaşmak için başladığınız yolculukta otogara varmanız gerekiyor. Orhangazi Otogar’dan şehir merkezine ulaşabileceğiniz otobüs hatları bulunuyor. Terminalden 401 numaralı otobüsü kullanabilirsiniz. Orhangazi otobüs firmaları kapsamında Efe Tur ve Kamil Koç öne çıkan firmalar arasında yer alıyor.

Orhangazi’de Gezilecek Yerler

Tarih boyunca önemli bir yere sahip olan Bursa’nın ilçelerinden biri olan Orhangazi’ye, Orhangazi otobüs seferleri ile kısa süre içinde ulaşmanız mümkün. Orhangazi’de gezilecek yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Keramet Kaplıcası: Orhangazi Merkez’e 18 km uzaklıkta bulunan kaplıca, şifalı suyu ile birçok hastalığa iyi geldiği düşünülüyor.
  • Orhangazi Hamamı: Bursa’nın ilk çarşı hamamı olarak bilinen Orhangazi Hamamı, Orhan Bey tarafından yaptırılmış ve çifte hamam özelliğine sahip.

Orhangazi’de Ne Yenir?

Bursa’nın tarihi açıdan oldukça zengin ilçelerinden biri olan Orhangazi’de eşsiz lezzetler bulunuyor. Orhangazi otobüs bileti satın alarak bölgeye ulaşım sağladığınızda tadına bakabileceğiniz lezzetler:

  • Yayın Şiş: Yayın Balığı, defne yaprakları ve özel sos ile hazırlanan bu lezzet damağınızda iz bırakıyor.
  • Kuzu İskender: Kuzu etinden yapılan iskenderin pide ekmeği ile eşsiz uyumu mutlaka yemeniz gereken lezzetler arasında.

Orhangazi’de Nerede Kalınır?

Orhangazi’de konaklayabileceğiniz oteller ve apart oteller bulunuyor. Orhangazi otobüs bilet fiyatlarına göz atarak otel rezervasyonunuzu oluşturmanız mümkün oluyor.

Diğer bir alternatif yol seçenekleri arasında bulunan hava yolu ile Bursa uçak bileti satın alabilir ve daha kısa süre içinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bursa uçuşları ile konaklama yerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Orhangazi

Orhangazi Otogarı +902242615400 Camiikebir Mh. 16810 Orhangazi/Bursa

Popular Bus Trips Arriving At Orhangazi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Orhangazi Hotels

bus