Bus Tickets to Duzce

Information About Duzce

POPULATION 351,509
LAND AREA 2,592 km²
PHONE CODE 0 380
LICENSE PLATE CODE 81
NUMBER OF BUS TERMINALS 5

Things You Need to Know After Buying the Duzce Bus Ticket

Düzce, Marmara ve Karadeniz’in kaçamak yapılan şehirlerinden biridir. Küçük olmasına rağmen, içinde gezilecek pek çok yapı ve mekan bulundurmaktadır. Özellikle Marmara ya da Karadeniz Bölgesi’nde yaşıyorsanız, Düzce otobüs biletinizi alıp kısa da olsa bir tatil yapmanız tavsiye edilir.

Düzce otobüs seferleri pek çok firma tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların her birini bir arada görüp fiyat ve özellik karşılaştırması yaparak ekonomik bir Düzce otobüs bileti satın almak isterseniz, obilet.com sayfamızı ziyaret etmeniz yeterlidir.

Düzce’de nereler gezilir?

Düzce, özellikle doğa sporları sevenler için oldukça ideal bir yerdir. Burada trekking, rafting, safari yapabilirsiniz.

Kurugöl Kanyonu’na gidip burada doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Özellikle bahar aylarında gelirseniz çok daha keyifli olabilir.

Aydınpınar Şelalesi’ne gidip burada bulunan tesislerde alabalık yiyebilir, kamp kurabilir ve trekking yapabilirsiniz.

Samandere Şelalesi’ne gidip burada bulunan anıt ağaçlar, cadı kazanı ve yakınlarındaki diğer şelalelere gidip bu güzelliklerin içerisinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Melen Çayı’na gidip burada rafting yaparak tatilinize hareket katabilirsiniz.

Güzeldere Şelalesi’ne gidip görsel şov yapan bu doğa harikasıyla huzurlu vakit geçirebilirsiniz. Piknik alanlarında piknik yaparak güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Aktaş Şelalesi ile astım ve nefes darlığı gibi hastalıklara iyi geldiği söylenen Fakıllı Mağarası’na da mutlaka gitmelisiniz.

Konuralp Müzesi ve Hemşin Camii de görmeniz gereken tarihi yapılar arasında yer almaktadır.

Akçakoca Ceneviz Kalesi, şehrin en önemli tarihi güzelliklerinden biridir. Aynı zamanda en çok turist çeken yapısıdır.

Deniz ve güneş keyfi yapmak isterseniz; Çayağzı Plajı, Melenağzı Plajı, Edilliağzı Plajı, Karaburun Plajı, Kalkın Plajı, Kadınlar Plajı ve Limoncuk Plajı’na gidebilirsiniz.

Düzce’de ne yenir?

Düzce’de Kafkas göçmenleri çoğunlukta olduğu için farklı kültürlerin birleşiminden ortaya çıkan bir mutfağa sahiptir.

Melengüççeği, dardar pilavı, ısırgan yemeği, balık yemekleri, gözleme, yoğurtlu mısır ekmeği, pancarlı pide, keşkeş, Çerkez tavuğu, lepsisi, mamursası, haluju, şıl börek, göbete mantısı, katlama, sarıburma, Arnavut ciğeri, Arnavut böreği, su böreği, Boşnak tatlısı ve kaymaklı ekmek tatlısı gibi yemekleri, en meşhur yöresel lezzetlerdir.

Düzce’de nerede kalınır?

Şehrin merkezinde küçük otellerden büyük otellere kadar uzanan seçenekler bulunmaktadır. Ayrıca şelalelerin çevrelerinde de kamp alanları ve konaklama tesisleri yer almaktadır.

Düzce, eğlenceli ve güzelliklerle dolu bir kaçış noktasıdır. Obilet.com üzerinden Düzce otobüs bileti alıp kendinizi bu güzellikten mahrum bırakmayın.

Bus Stations in Duzce

Düzce Bus Stationı +903805233933 Azmimilli, 465. Sk. No:11, 81020 Düzce Merkez/Düzce, Türkiye

Operating Carriers Based in Duzce

Duzce Hotels

bus