Bus Tickets to Eskişehir

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Full Refund
to the Cancelled Tickets

Information About Eskişehir

POPULATION 799,724
LAND AREA 13,902 km²
PHONE CODE 0 222
LICENSE PLATE CODE 26
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Eskişehir Bus Ticket

Eskişehir, öğrenci şehri olarak ün salmış bir yerdir. Fiziki yapısı ve enerjisi ile “Küçük Amsterdam” olarak da anılır. Bu öğrenci şehri, sahip olduğu güzelliklerle herkesi etkisi altına alabilecek ve gençlik enerjisi verecek harika bir yerdir. Eskişehir otobüs bileti alıp İç Anadolu’nun en canlı ve en güzel şehrini yakından tanıyabilirsiniz.

Eskişehir otobüs seferleri, bilinen birçok firma tarafından ve birçok şehirden direkt olarak yapılmaktadır. Obilet.com ile Eskişehir otobüs seyahati yapan firmaların hepsini tek seferde görüp aralarında kıyaslama yapabilirsiniz. Ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde biletinizi satın alabilirsiniz.

Eskişehir’de nereler gezilir?

Eskişehir’i baştan aşağı dolaşan iki tane tramvay hattı vardır. Bunun yanı sıra; her yer o kadar yakındır ki, yürüyerek bile gezebilirsiniz.

Tarihi noktalardan başlamak isterseniz, mimarisi ve tarihi ile ilgi çeken Odunpazarı’na gidebilirsiniz. Odunpazarı evlerini görebilir, bölgedeki müzeleri gezebilirsiniz. Yine, burada bulunan Atlıhan El Sanatları Çarşısı’nı da gezmelisiniz.

Odunpazarı’nda bulunan Kurşunlu Camii ve Külliyesi de listede yer alması gereken tarihi bir yapıdır.

Eskişehir’in gözbebeği Porsuk Çayı ve Adalar bölgesine gitmeden olmaz. Burada bulunan mekanlarda vakit geçirebilir, sahafları gezebilir, gondol turu yapabilirsiniz.

Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı dolu dolu vakit geçirebileceğiniz harika bir yer. İçerisinde masal şatosu, korsan gemisi, uzay evi, bilim merkezi, akvaryum ve yapay gölet bulunmaktadır.

İçindeki heykeller, dev yürüyüş alanı, bisiklet yolu ve yapay plajı ile ilgi çeken Kent Park’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Yapay şelale ve yel değirmeni ile yapılmış olan Şelale Park’ı da görülecek yerler listesine ekleyin.

Aktar, kuyumcu ve kumaşçı gibi dükkanların bulunduğu Taşbaşı Çarşısı’nı da gezebilirsiniz.

Keyifli vakit geçireceğiniz Balmumu Müzesi, birçok mekana ev sahipliği yapan Haller Gençlik Merkezi ve Çağdaş Cam Sanatları Müzesi de görülmesi gereken yerlerdendir.

Eskişehir’de nerede kalınır?

Şehrin merkezinde butik otellerden, beş yıldızlı otellere kadar uzanan pek çok otel seçeneği bulunmaktadır. Öğrenci şehri olmasından dolayı ev kiralama imkanı da bulunmaktadır.

Eskişehir’de ne yenir?

Eskişehir’in en meşhur yemeği çiğ börektir; yemeden dönmeyin.

Eskişehir’in fırıncılık kültürü de oldukça gelişmiştir. Şehrin tüm fırınlarından oldukça lezzetli simitler, kurabiyeler yiyebilirsiniz.

Balaban kebabı şehrin en meşhur yemeği, met helva ise popüler tatlısıdır.

Tüm bunların dışında, şehirde her mutfağa ait yemeği bulmanız mümkündür.

Hiçbir yerde olmadığı kadar ucuz, İç Anadolu’dan beklemediğiniz kadar eğlenceli, gençlik kadar enerjili bir seyahat için Eskişehir doğru adres olacaktır. Obilet.com üzerinden Eskişehir otobüs bileti alıp yola çıkmalısınız.

Türkiye'nin iç Anadolu sahasında bulunan bir şehirdir. talebe şehri olarak bilinmekte olan Eskişehir Sosyal ve Kültürel zenginlikleri ile de ön plandadır. şifalı suyu ve Lüle taşı ile ülkenin ön planında bulunmaktadır. Lüle Taşının işlenebilen'i yalnızca Eskişehir de bulunmaktadır. Bir yandan bor madeni alanını da içerisinde barındırmakta. şifalı suyu ile yerli yabancı bir aşırı turiste ev sahipliği yapan Eskişehir, geçim kaynağınında bir aşırı tarafını bu yönde sağlamaktadır. Demir yolu bakımından da kavşak noktası olan Eskişehir, günde ortalama 70-80 katar seferi ile demir yollarını işletmektedir. Türkiye'de en büyük Organize Sanayisine de sahiptir.

Eskişehir'i Ziyaret Etmek İçin En önemli 5 Sebep

Eskişehir öğrenci kenti ve medeniyet kentidir bu yüzden gezebileceğiniz bir çok yer vardır.

 • Odun pazarı evleri
 • Porsuk çayı
 • Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykel Müzesi
 • Kurşunlu Külliyesi
 • Lüle Taşı Müzesi

Eskişehir'e Nasıl Gidilir?

Karayolu: Otogar şehir merkezine yaklaşık 2 km. uzaklıktadır. Bütün Belediye minibüsleri ve otobüsleri ile şehrin her semtinden Otogara ulaşılabilmektedir. Ayrıca firmaların özel servisleri de bulunmaktadır.

Demiryolu: Eskişehir'in demiryolu ulaşımı da vardır.

Eskişehir'de Ulaşım Nasıldır?

Eskişehir merkezinde tramvay ve otobüslerle kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. İlçelere de otobüslerle ulaşım sağlanmaktadır.

Eskişehir'de Gezilecek Yerler

Eskişehir tarihin birçok zamanına ev sahipliği yapmış köklü bir şehirdir. Bu sebepten dolayı Eskişehir'de gezilecek pek çok yer vardır.

 • Odunpazarı Evleri
  Osmanlı'nın izlerini taşıyan bu evler eski ve dar sokaklar üzerine sıralanmış bir şekilde yapılmıştır.

 • Porsuk çayı
  Eskişehir'in en hareketli ve en güzel yeridir. Bayatçık deresi ve Kızıltaş suyundan beslenmektedir.

 • Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykel Müzesi
  Müzede yerli ve yabancı toplamda 160 kişinin balmumu heykelleri yer almaktadır. Müzede resim çekmek serbesttir.

Eskişehir'de Ne Yenir? Hangi Yemek Meşhurdur?

Met helvası ,Sütlü Ovmaç çorbası,  üyken Börek, Düğü Köftesi çorbası, Göceli Tarhana, Haşhaşlı Dolama, Mercimekli Mantı,Kaşık Börek, ,Islat Tarhana, Sarıburma, Kıygaşa Kırım, Kuzu Sorpa, , Haşhaşlı Bükme, Toyga çorbası, Harşıl, Cantık, Kavurma Börek, Kelem Dolması, çibörek, Nuga helvası, Köbete, Katlama Böreği,

Eskişehir'in Tarihi Mekanları

Yunus Emre Müzesi, Odunpazarı Evleri, Yediler Parkı, Lületaşı Müzesi,  Atlıhan çarşısı, Adalar&Porsuk çayı, Osmanlı Evi, Alaadin Cami, , Taşbaşı, Kurşunlu Külliyesi, Reşadiye Camii, Şeyh Esebalı Türbesi, Şeyh Şehabeddin Sühreverdi Zaviyesi, Havacılık Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Seyitgazi Bor Ve Etnoğrafya Müzesi, İnönü Karargah Ve Savaş Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Köprübaşı Esnaf Sarayı

Eskişehir İçin önemli Telefon Numaraları

 • Büyük Şehir Belediyesi : 0 222 211 55 00
 • Belediye Hastanesi : 0 222 239 29 79
 • Vali : 0 222 221 90 00

Blog Posts About Eskişehir

 • Eskişehir’in Meşhur Yemekleri

  Kırım, Tatar ve Balkan mutfaklarından izler taşıyan Eskişehir mutfağı, hamur işleri ile öne çıkıyor olsa da etli yemekler de sofralarda sıkça yer alıyor. Ülkemizin en zengin mutfaklarından biri olan Eskişehir’de tadılmayı bekleyen pek çok lezzet var. Haşhaşın, bulgurun, etin ve tabi ki unun bolca kullanıldığı Eskişehir mutfağını daha yakından tanımaya ne dersiniz? Eskişehir’in en meşhur

  See the rest
 • Eskişehir Şehirler Arası Otobüs Terminali

  Eskişehir 2013 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti ve UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Başkentliği unvanlarını kazanmış. İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Eskişehir, nüfus bakımından bölgenin en kalabalık dördüncü şehri olarak karşımıza çıkıyor. Ortasından Porsuk Çayı’nın geçtiği kent, bünyesindeki Eskişehir Teknik Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi sebebiyle bir öğrenci kenti olarak görülüyor. Eskişehir, Crime Index’in 2016 yılında rapor ettiği

  See the rest
 • Türkiye’nin Öğrenci Dostu Kenti: Eskişehir- Eskişehir Gezi Rehberi

  Eskişehir, farklı çehresiyle bozkırın ortasındaki diğer kentlerden ayrılan genç ve dinamik bir şehir. Sahip olduğu iki üniversite, yaşam şartlarının kolaylığı, ucuzluk gibi nedenlerden dolayı öğrenciler tarafından fazlaca tercih edilen bu şirin Anadolu kenti bugün “öğrenci şehri” olarak anılıyor. Üzerinde kurulduğu toprakların ev sahipliği yaptığı birçok medeniyetten kalan mirası modernizmin estetik anlayışıyla harmanlayıp seyircisine yansıtan şehir,

  See the rest

Bus Stations in Eskişehir

Eskisehir Bus Station +902222278800 Şeker Mh. Çevreyolu, Sivrihisar Caddesi, Eskisehir Şehirlerarası Otobüs Terminali, Tepebaşı, Eskişehir

Operating Carriers Based in Eskişehir

Popular Bus Trips Arriving At Eskişehir

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet.com within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Eskişehir Hotels