Bus Tickets to Kutahya

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Kutahya

POPULATION 572,059
LAND AREA 12,013 km²
PHONE CODE 0 274
LICENSE PLATE CODE 43
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Kutahya Bus Ticket

Porselenleriyle meşhur olan şehrimiz Kütahya, İç Anadolu’nun en sakin ve güzel yerlerinden biridir. Hepimizin evinde bulunan porselenlerin yapımını görmek için bile bu şehre gelmelisiniz. Birçok firma tarafından Kütahya otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Sefer düzenleyen bütün otobüs firmalarını bir arada görebilir, her birinin fiyat ve özelliklerini görüp birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz. En beğendiğiniz firmadan ekonomik ve hızlı bir şekilde Kütahya otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Kütahya’da nereler gezilir?

Kütahya’da görülmesi gereken birçok tarihi ve doğal yapı bulunmaktadır. Ama öncelikle çini ve porselen yapım aşamalarını keşfetmeli ve ürünlerden satın alıp kendinize, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Kütahya Saat Kulesi, Kütahya Zafertepe Anıtı, Dumlupınar Şehitliği ve Tarihi Kütahya Evleri görülmesi gereken tarihi ve önemli yapıların başında gelmektedir.

Çinili Camii, İshak Fakih Camii, Kütahya Ulu Camii ve Kurşunlu Camii de ziyaret edilecek yerlerdir.

Dini açıdan önem taşıyan ve ruhen sizi besleyecek olan Dönenler Mevlevihanesi’ne de gidebilirsiniz.

Kütahya, porselenleriyle meşhur olduğu kadar kaplıcalarıyla da meşhurdur. Şifa dolu keyifli bir tatil isterseniz; Eynal, Yoncalı, Ilıca Harlek, Dereli, Simav Çitgöl ve Murat Dağı kaplıcalarına muhakkak gidin.

Doğanın kollarına kendinizi bırakmak isterseniz, o konuda da oldukça zengin bir şehirde olduğunuzu bilmelisiniz. Frig Vadisi, Porsuk Barajı, Vakıfçamlığı Tabiat Koruma Alanı, Altıntaş Ovası, Mızık Çam Tabiat Anıtı, Domaniç Ormanları, Hıdırlık, Gölcük Yaylası ve Kaşalıç Tabiat Koruma Alanı’na gitmelisiniz.

Kütahya’da nerede kalınır?

Şehrin merkezinde her bütçeye uygun otel seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçenekler arasından kendinize en uygun olanını seçip tatilinizi orada konaklayarak geçirebilirsiniz.

Kütahya’da ne yenir?

Kütahya’da et ve süt ürünleri meşhurdur. Sıkıcık çorbası, güveç, küp kebabı, mantı, et tridi, tavuk tridi, cimcik, ısırgan yemeği, haşhaşlı dolambe, tosunum böreği, gaçimak gibi yöresel yemeklerinden tatmanız önerilir.

Ramazan’da yemeye alışık olduğumuz güllaç tatlısı, şehrin en meşhur tatlısıdır. Bunu tatmadan Kütahya’dan dönmeyin.

Türkiye’nin en önemli zanaat dallarından biri olan çini ve porselenin kaynağına gidin ve farklı kültürleri yakından tanıyacağınız bir tatil yapın. Kütahya otobüs biletinizi obilet.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Kutahya

Kütahya Bus Station +902742236096 Perli Mahallesi, Çinigar Kütahya – Eskişehir Kara Yolu 3. Km, Kütahya Otogarı (Çinigar Şehirlerarası Otobüs Terminali), 43100 Kütahya/Merkez

Popular Bus Trips Departing From
Kutahya

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Kutahya

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Kutahya Hotels

bus