Ucuz Kütahya Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Kütahya Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Kütahya Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 274
PLAKA KODU 43
YÜZ ÖLÇÜMÜ 12.013km2
NÜFUS 572.059

Kütahya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Kütahya Zafer Havalimanı 43 km Taksi, Otobüs

Kütahya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Önceelikle, Kütahya'ya seyahat edecekseniz, Kütahya uçak biletinizi oBilet ile alabileceğinizi unutmayın. Ege Bölgesi'nin İç Batı Anadolu Bölümü'nde yer alan Kütahya tarih boyunca önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve oldukça önemli bir kent olagelmiştir. Bilinen tarihi içinde Hitit, Frig, Roma, Bizans, Selçuklu, Germiyanoğulları ve Osmanlı Devleti Küthaya'nın ev sahiğliği yaptığı başlıca devletlerdir. Tarihsel konumu itibariyle Kütahya kentinde bir çok tarihi mekan vardur. Kütahya kentinin günümüzdeki belli başlı görülmesi gerekli yerleri Kütahya Kalesi, Cumhuriyet Caddesi (Yeni adı Sevgi Yolu), kentin merkezinde bulunan ve kentin simgesi haline gelmiş çiniden yapılmış olan Vazo, Tarihi Germiyan Sokağı, Saat Kulesi, Zafertepe Anıtı, şu an Adliye olarak kullanılan Tarihi Hükümet Konağı ve Frig Vadileridir. Elbetteki Kütahya deyince akla ilk önce çinicilik gelmektedir. Kütahya’ nın sembolü olan ve onu bütün dünyaya tanıtan çinicilik, önemli bir sanat kolu olmanın yanı sıra, Kütahya’da aynı zamanda bir geçim kapısıdır. Geçmişi Friglere kadar uzanan seramik yapımı zaman içinde sürekli gelişme göstermiştir.

Kütahya Zafer Havalimanı Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde bulunan uluslararası havalimanıdır. Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine hizmet vermesi nedeniyle Türkiye'nin ilk bölgesel havalimanıdır. Kütahya Zafer Havalimanı, Kütahya'ya 43 km, Afyonkarahisar'a 60 km, Uşak'a 101 km ve Eskişehir'e 118 km uzaklıktadır. Kütahya Zafer Havalimanı'na ulaşım otobüs ve HAVAŞ servisleri ile sağlanmaktadır. Kentin havayolu trafiğini Türk Hava Yolları oluşturmaktadır. Yurt içi tüm uçak seferleriyle ilgili bilgiye obilet.com üzerinden erişebilirsiniz.

Sizin de yolunuz Kütahya’ya düşerse veya Afyonkarahisar’a ve Uşak’a uçak bileti almayı düşünüyorsanız, obilet.com aracılığıyla size en uygun uçak biletlerini listeleyebilir, en ucuz uçak biletine kolaylıkla sahip olabilirsiniz ve uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

Kütahya Hakkında Blog Yazıları

  • Kütahya’da Gezilecek Yerler

    Ege Bölgesi’nde bulunan Kütahya’nın tarihi milattan önce üç binli yıllara kadar uzanıyor. Antik çağlarda Kotiaeon, Cotiaeum ve Koti şeklinde anılan şehre ilk yerleşen halk Frigler olmuş. Tarih boyunca Frigler, Kimmerler, Lidyalılar, Persler ve Makedonyalıların yaşamış olduğu Kütahya daha sonra Roma ve Bizans İmparatorluğu tarafından yönetilmiş. Sırası ile Anadolu Selçuklu Devleti, Germiyan Beyliği ve Osmanlı İmparatorluğu’nun

    Devamını Gör
  • Herkesin Hayatında Mutlaka Yapması Gereken 34 Seyahat

    Zaman hızla akıp geçerken bazıları oturmuş, geçmişten anı seçerek mutlu oluyor. Hayatın durağan akışında kaybolup gidiyor, yalnızca seyretmekle yetiniyor. Halbuki insan dünyaya bir kez geliyor. Her günü, her saati hatta her dakikayı değerlendirmesi gerekiyor. Çevresinde gördükleriyle sınırlı kalmamalı kendi çizgisinin ötesine geçmeli insan. Farklı şehirlerde, farklı ülkelerde keşfedilmeyi bekleyen hikayeler dolaşıyor. Mutlu anılar biriktirip geleceğinize

    Devamını Gör