Ucuz Eskişehir Uçak Bileti

Eskişehir Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Eskişehir Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Eskişehir Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 222
PLAKA KODU 26
YÜZ ÖLÇÜMÜ 13.902 km²
NÜFUS 799.724

Eskişehir Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Eskişehir Anadolu Havalimanı

Eskişehir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eskişehir 2013 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti olarak ilan edilmiştir ve UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Başkentliği unvanlarına sahip bir kentimizdir. Ortasından Porsuk Çayı geçmektedir ve Porsuk Çayı kente Viyana benzeri bir hava katmaktadır. Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi gibi iki köklü üniversiteye sahip kent tam bir öğrenci şehridir. Met helvası, Nuga helvası, Haşhaşlı çörek, Kalabak suyu, çibörek ve lületaşı ile meşhurdur. Ayrıca balaban kebabı da Eskişehir mutfağının kesinlikle tadılması gereken lezzetleri arasındadır. İşlenebilir lületaşı, Türkiye'de yalnız Eskişehir'de çıkarılmaktadır ve bu sebeple lületaşı Eskişehir taşı olarak da bilinir. Gezilip görülecek yerler arasında Eskişehir Arkeoloji Müzesi, Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Kent Park, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Eskişehir Atatürk ve Kültür Müzesi, Tayyare Müzesi/Hava Müzesi, Eskişehir Balmumu Müzesi, Osmanlı Evi Müzesi, Karikatür müzesi ve antik eserlerin reprodüksiyonlarının sergilendiği Dünya Müzeleri Müzesi bulunmaktadır.

Eskişehir Anadolu Havalimanı Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'nin bünyesindedir. Eskişehir Anadolu Havalimanı şehir merkezine 6 km uzaklıkta olup şehir merkezine ulaşım Eskişehir Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçları ile ucuz şekilde sağlanabilmektedir. Hava ulaşımını Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Onur Air, Sun Express, Pegasus ve Bora Jet oluşturmaktadır. Tüm uçak seferleriyle ilgili bilgiye obilet.com üzerinden erişebilirsiniz.

Siz de bu sevimli öğrenci kentini ziyaret etmek isterseniz ve uçak bileti almayı düşünüyorsanız, obilet.com aracılığıyla size uygun uçak biletlerini listeleyebilir, ucuz uçak biletine kolaylıkla sahip olabilirsiniz ve uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

Eskişehir Anadolu Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek oldukça kolay. Şehir merkezine sadece 6,5 km uzaklıkta olan havalimanından şehir merkezine gitmek için ziyaretçilerin kullanabilecekleri pek çok ulaşım aracı bulunuyor. İster otobüs gibi toplu taşıma araçları ile isterseniz de taksi gibi daha kişisel ulaşım araçları ile yolculuk yapın şehir merkezine gitmek en fazla yarım saatinizi alacaktır.

Otobüs ile Ulaşım

Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en uygun maliyetli ulaşım araçları otobüsler. Otobüslerle doğrudan şehir merkezine ulaşamıyorsunuz. Çünkü havalimanında herhangi bir otobüs durağı bulunmuyor. fakat eğer otobüs ile şehir merkezine gitmek istiyorsanız Eskişehir Anadolu Havalimanı’nından çıktıktan sonra en yakın duraklardan bir tanesine giderek otobüslere binebilirsiniz.

Tramvay ile Ulaşım

Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin uygun maliyetli diğer bir seçeneği ise tramvay kullanmak. otobüs seçeneği gibi tramvay seçeneğinde havalimanından doğrudan binebileceğiniz bir durak yok. Fakat size en yakın konumdaki durağa giderek tramvaya binebilirsiniz. Tramvay hattı oldukça geniş olduğu için havalimanından aktarma yaparak tramvay hattını kullanan kişilerin sayısı oldukça fazla.

Taksi ile Ulaşım

Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen ulaşım aracı ise taksiler. Şehir merkezine oldukça yakın olan havalimanından aktarmasız yolculuk yapmak isteyen kişiler sıklıkla taksi kullanmayı tercih ediyor. Şehir merkezine sadece 6,5 km uzaklıkta olan havalimanından şehir merkezine kadar taksi ücreti çok yüksek olmadığı için maliyet açısından da kişileri zorlamıyor.

Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşmanın ortalama maliyeti yaklaşık olarak 170-200 TL arasında değişiklik göstermektedir. Fakat taksiye tam olarak nerede bindiğiniz ve nerede indiğiniz taksi ücretini etkileyebilir.

Özel Araç ile ulaşım

Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın en kolay yollarından biri ise araç kiralamak. Eğer şehirde birkaç gün kalma planınız varsa özellikle size uyacak olan bu seçenek diğer seçeneklere göre daha maliyetli olsa da sağladığı uzun süreli konfordan dolayı tercih edilebilir.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanılabilecek bir diğer seçenek ise havaalanı transfer hizmeti. Bu hizmeti bazı oteller ve özel şirketle sunuyor. Siz de eğer otelde kalacaksanız oteiniz ile iletişime geçerek bu hizmeti verip vermediklerini öğrenebilirsiniz. Bu hizmeti veren bir otelde konaklayacaksınız uçuş bilgileriniz yetkililere vererek randevu oluşturabilirsiniz.

Eğer bir otelde kalmıyorsanız ya da oteliniz havaalanı transfer hizmeti vermiyorsa havaalanı transfer hizmeti veren güvenilir şirketlerle iletişime geçebilir ve anlaştığınız şirkete uçuş bilgilerinizi vererek transfer hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Merkezden Eskişehir Anadolu Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Eskişehir Anadolu Havalimanı’na gitmek oldukça kolay. Havalimanına gitmek için kullanabileceğiniz çeşitli ulaşım seçenekleri bulunuyor. Bu seçeneklerden size en çok uyanı seçerek Eskişehir Anadolu Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Eskişehir Anadolu Havalimanı’na otobüsle ile ulaşabilirsiniz. Fakat Eskişehir Anadolu Havalimanı’na otobüs ile gitmeyi tercih ettiğiniz takdirde aktarma yapmanız gerekiyor. Havalimanına en yakın olan duraklardan bir tanesine kadar otobüs ile giderek sonrasında taksi gibi farklı bir araç ile havalimanına kadar gitmeniz gerekiyor. Çünkü havalimanına doğrudan bir otobüs seferi bulunmuyor.

Tramvay ile Ulaşım

Şehir merkezinden Eskişehir Anadolu Havalimanı’na gitmek için tramvay da kullanılabilecek toplu taşıma araçları arasında. Fakat Eskişehir Anadolu Havalimanı’na tramvay ile gitmek istediğiniz takdirde de aktarma yapmanız gerektiğini unutmayın. Havalimanına yakın olan tramvay duraklarından birinde inerek taksi ile ya da tercih ettiğiniz başka bir araçla Eskişehir Anadolu Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Eskişehir Anadolu Havalimanı’na ulaşmak için en çok kullanılan ulaşım araçlarından bir tanesi taksi. 7/24 hizmet veren taksiler havalimanına giderken zamandan tasarruf ettirdiği için ve aktarma gerektirmediği için oldukça avantajlı. Üstelik şehir merkezinden havalimanına sadece 6,5 km’lik bir yol olduğu için maliyet açısından da çok yüklü olmuyor.

Şehir merkezinden Eskişehir Anadolu Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Şehir merkezinden Eskişehir Anadolu Havalimanı’na taksi ile ulaşım maliyeti yaklaşık olarak 170-200 TL arasında değişiklik göstermektedir. Fakat bu ücret taksiye tam olarak nerede bindiğinizde ve nerede indiğinize göre değişiklik gösterebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Şehir merkezinden Eskişehir Anadolu Havalimanı’na gitmek için özel aracınızı da kullanabilirsiniz. Eğer daha konforlu ve tamamen sizin ihtiyaçlarınıza hizmet edecek bir yolculuk yapmak istiyorsanız kendi arabanız ile havalimanına gitmek güzel bir seçenek olabilir. Eğer Eskişehir Anadolu Havalimanı’na aracınız ile gidecekseniz arabanızı havaalanının otoparkına bırakabilirsiniz. Ek olarak eğer kiralık araç kullanıyorsanız da bu araç ile havalimanına gelebilir ve aracın teslimini burada yapabilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Eskişehir Anadolu Havalimanı’na gitmenin bir başka yolu ise havaalanı transfer hizmetini kullanmak. Kaldığınız otelde eğer havaalanı transfer hizmeti varsa bu hizmetten yararlanmak için önceden yetkililere uçuş bilgileriniz vermeniz gerekiyor. Eğer otelinizde böyle bir hizmet yoksa ya da otelde konaklamıyorsanız transfer hizmeti veren özel şirketler ile iletişime geçerek havaalanı transfer hizmeti alabilirsiniz.

Eskişehir Hakkında Blog Yazıları

  • Eskişehir’in Meşhur Yemekleri

    Kırım, Tatar ve Balkan mutfaklarından izler taşıyan Eskişehir mutfağı, hamur işleri ile öne çıkıyor olsa da etli yemekler de sofralarda sıkça yer alıyor. Ülkemizin en zengin mutfaklarından biri olan Eskişehir’de tadılmayı bekleyen pek çok lezzet var. Haşhaşın, bulgurun, etin ve tabi ki unun bolca kullanıldığı Eskişehir mutfağını daha yakından tanımaya ne dersiniz? Eskişehir’e giderseniz ağızda

    Devamını Gör
  • Türkiye’de Yapılabilecek Deneyim Odaklı Gezi Rotaları 

    Seyahat etmek, hayat için en iyi deneyimleri yaşayabileceğiniz anların başında geliyor. Deneyim odaklı seyahat, hiç yapılmamış bir şeyi yapmayı ve hiç görülmemiş bir yeri görmeyi ifade ediyor. Bir yeri sadece görmeyi değil, kültürünü, tarihini ve yerel hayatını hissetmeyi hedefleyen gezginler deneyim odaklı rotaları tercih ediyor. Kanyon yürüyüşleri, paraşütle atlama gibi ekstrem sporlar da deneyim odaklı

    Devamını Gör

Eskişehir Otelleri

flight