Ucuz Bursa Uçak Bileti

Bursa Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Bursa Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 224
PLAKA KODU 16
YÜZ ÖLÇÜMÜ 10.886 km²
NÜFUS 2.740.970

Bursa Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Bursa Yenişehir Havalimanı 50 km Taksi, Otobüs

Bursa Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bursa Hakkında

Bursa, Türkiye'nin kalabalık 4. şehri olma özelliği taşıyor. Marmara Bölgesi'nde ise İstanbul'dan sonra gelen ikinci büyük şehir. Doğal güzellikleri ve gelişmiş ekonomisi ile ülkenin önemli bir kenti hâline gelmiş durumda. Ayrıca Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk başkenti olması sebebiyle kentte pek çok tarihî yapı bulunuyor. İmparatorluğun özellikle kuruluş dönemine ait çok sayıda tarihi eser mevcut. Bu yapıları ve doğal güzellikleri görmek isteyen pek çok kişi, Bursa uçak biletisatın alarak bölgeyi ziyaret ediyor. Sizler de hem kültür hem de doğa tatili yapmak isterseniz Bursa'ya seyahat planlayabilirsiniz.

Kış sporları için son derece elverişli bir konumda bulunan Bursa, sağlık turizmi için de önemli bir kent hâline gelmiş durumda. Termal suların bulunduğu bölgede pek çok kaplıca mevcut. Çekirge, Oylat ve Bursa Kaplıcaları, bunlar arasında ünlü olanlar. Uludağ ise doğa yürüyüşleri için ideal nitelikte. Ayrıca kış sporlarının vazgeçilmez adresi. Yılın her dönemi ziyaret edebileceğiniz bu kentte pek çok farklı etkinlikte bulunabilirsiniz. Gelişmiş ekonomisi ve aktif sosyal hayatıyla farklı zevklere hitap eden Bursa’da sıkılmadan vakit geçirmeniz mümkün.

Osmanlı mimarisini yansıtan pek çok eserin bulunduğu Bursa'da ziyaret edebileceğiniz çok sayıda tarihî yapı mevcut. Bunlardan biri de Ulu Cami. Gösterişli bu yapının yanı sıra Yeşil Türbe de kentteki görülmeye değer eserler arasında yer alıyor. Bursa Kalesi, Osman Gazi Türbesi, Orhan Gazi Türbesi ve Muradiye Külliyesi de turistik açıdan popüler olan lokasyonlar arasında yer alıyor. Bursa İpek Han da yolunuzu düşürmeniz gereken destinasyonlardan bir diğeri.

Bursa'nın Marmara Bölgesi'nde önemli bir kent olduğunu vurgulamıştık. Bu şehre komşu iller ise Balıkesir, Kütahya, Bilecik, Yalova ve Kocaeli. Şehrin bulunduğu avantajlı konum sayesinde civardan ulaşım son derece kolay. Feribotla da ulaşım sağlayabileceğiniz Bursa'ya kısa sürede varabilirsiniz. Bunun için ideal seçenek ise hava yollarını tercih etmek. Sizler de Bursa uçak bileti satın alarak hem tarihî hem de doğal güzellikleri keşfedebileceğiniz dolu dolu bir seyahat planlayabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Hizmetleri

Bursa Yenişehir Havalimanı, uluslararası ve yerel uçuşlara ev sahipliği yapıyor. Dünyanın pek çok yerinden gelen gezginler, bu havalimanına inerek kent merkezine kısa sürede varabiliyor. Bursa uçuşları,pek çok uluslararası ve yerel hava yolu şirketi tarafından düzenleniyor. Yurt içinde İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir gibi kentlerden sıklıkla Bursa şehrine uçuşlaryapılıyor. Sizler de kente ulaşmak için kullanmanız gereken bu havalimanında bazı hizmet noktalarından yararlanabilirsiniz. Böylece herhangi bir mağduriyet yaşamadan daha konforlu bir yolculuk geçirebilirsiniz.

Bursa Havalimanı'nda Konaklama Seçenekleri

Bursa'ya uçakile seyahat eden turistler, civardaki konaklama işletmelerini tercih ederek kısa sürede otele ulaşabiliyor. yakındaki tesis yaklaşık 10 kilometre mesafede. Bu alternatifin yanı sıra şehir merkezindeki konaklama işletmelerini de tercih edebilirsiniz. Her bütçeye ve gereksinime uygun çok sayıda alternatife ulaşmanız mümkün. Bunlar arasında önceliklerinize uygun olarak seçim yapmanız yeterli.

Bursa Havalimanı'nda Yemek Seçenekleri

Bursa Yenişehir Havalimanı’nda misafirlerin yeme içme ihtiyaçlarına yönelik pek çok restoran ve kafe mevcut. Ayrıca hızlı şekilde atıştırabileceğiniz fast food ürünleri de bulunuyor. Bu işletmelerin farklı damak zevklerine uygun çok sayıda alternatif sunması da bir diğer avantaj olarak öne çıkıyor. Bursa uçak biletinizdeki sefer saatini beklerken bu opsiyonlardan birini tercih ederek sıkılmadan vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca misafirinizi karşılamak için de havalimanının yeme içme noktalarını tercih etmeniz mümkün.

Bursa Havalimanı'nda Alışveriş

Bursa Havalimanı'nda alışveriş yapabileceğiniz noktalar da bulunuyor. Parfüm, kozmetik, alkol, tütün ve elektronik eşya gibi birçok ürüne erişebileceğiniz yerler mevcut. Böylece pek çok ihtiyacınızı Bursa Havalimanı’nda karşılayabilirsiniz. Seyahatiniz için gerekli malzemelerin yanı sıra yeni ürünler de keşfedebilirsiniz.

Yolcuların ihtiyaçlarına yönelik çeşitli hizmet noktaları bulunan Bursa Havalimanı’nda herhangi bir mağduriyet yaşamanız mümkün değil. Yolculuk saatinizi beklerken özel yolcu salonlarında dinlenebilirsiniz. Ayrıca aracınızı da havalimanı otoparkına park edebilirsiniz. Böylece aracınızın güvenliğinden endişe etmenize gerek kalmaz. Yurt dışından gelen yolcuların ise döviz bürosu sayesinde para bozdurmaları mümkün. Banka ile ilgili işlemleriniz için de uygun hizmet noktalarını tercih edebilirsiniz.

Bursa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Bursa, ulaşımaçısından son derece gelişmiş bir kent. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için çok sayıda alternatif arasından seçim yapabilirsiniz. Bütçenize ve gideceğiniz güzergâha bağlı olarak opsiyonları değerlendirmeniz mümkün.

Otobüs

Bursa Yenişehir Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için belediyenin toplu taşıma araçlarını tercih edebilirsiniz. Burulaş otobüslerin yanı sıra minibüsler de uygun bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Düzenli olarak sefer yapan otobüs ve minibüslerin hareket saatlerine dikkat etmenizde fayda var. Ayrıca güzergâhı da öğrenerek gideceğiniz lokasyona yakın bir konumda inebilirsiniz. Böylece ekonomik ve kolay şekilde ulaşım sağlamanız mümkün.

Metro

Bursa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için metro alternatifini tercih edebilirsiniz. Bu opsiyonda aktarmalı olarak kent merkezine ulaşabileceğinizi söylemek gerekiyor. Kestel metro durağına herhangi bir vasıta ile ulaştıktan sonra metroyla şehir merkezine devam edebilirsiniz. Bu opsiyon yerine diğer seçenekleri tercih ederek direkt olarak kent merkezine varmanız mümkün.

Havaş

Havaş servislerini tercih ederek Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Belli saatlerde kalkan bu seferlerin güzergâhlarını öğrenmenizde fayda var. Böylece gideceğiniz lokasyona uygun olan servisi tercih ederek kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından daha hızlı şekilde şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular, taksi alternatifini tercih ediyor. Ortalama 30-40 dakika süren bu yolculuk sayesinde dilediğiniz lokasyonda inebilirsiniz. Diğer alternatiflere nazaran bu seçeneğin daha konforlu olduğunu söylemek mümkün. Taksi ücretinin ise mesafeye bağlı olarak belirleneceğini söylemekte fayda var. Ulaşım bütçenizi buna göre ayarlayarak hızlı ve konforlu şekilde gideceğiniz lokasyonlara kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralama hizmetinden yararlanarak seyahatiniz boyunca daha konforlu şekilde civara ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için acentelerle iletişime geçmeniz yeterli. Havalimanına indiğiniz andan itibaren seyahatiniz boyunca size uygun olan araçla ulaşım sağlamanız mümkün. Böylece toplu taşıma araçlarının hareket saatleri ya da güzergâhlarını takip etmenize gerek kalmaz. Bu alternatifi tercih etmek için daha çok bütçe ayırmanız gerektiğini de belirtmekte fayda var.

Bursa Havalimanı Uçuş Bilgileri

Bursa'ya birçok farklı ilden uçuş düzenleniyor. Türkiye'den yapılan seyahatlerin yanı sıra dünyanın pek çok farklı ülkesinden de bu şehri ziyaret etmeye gelen çok sayıda turist var. Ulaşım ağının gelişmiş olması da kente kısa sürede ulaşabilmenizi mümkün kılıyor. Konforlu ve hızlı ulaşım için sık tercih edilen hava yolu ise alternatifler arasında ilk sırada yer alıyor.

 • Bursa – İstanbul uçuş süresi: 4 saat 35 dakika
 • Bursa – Trabzon uçuş süresi: 1 saat 25 dakika
 • Bursa – İzmir uçuş süresi: 5 saat 30 dakika
 • Bursa – Erzurum uçuş süresi: 1 saat 35 dakika
 • Bursa – Ankara uçuş süresi: 3 saat 45 dakika

Erzurum-Bursa uçak biletisatın alan yolcular direkt uçuşlarla şehre ulaşabilir, böylelikle civardaki diğer illere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ülkenin iki ayrı ucu olsa da gelişmiş ulaşım ağı sayesinde çok kısa sürede bu turistik kente ulaşabilirsiniz. Ayrıca Muş'tan da 1 saat 55 dakikada Bursa'ya varmanız mümkün. Bunun için Muş-Bursa uçak biletisatın almanız yeterli.

Karadeniz’den de bölgeye seyahat eden çok sayıda turist bulunuyor. Trabzon-Bursa uçak biletisatın alan yolcular, yalnızca 1 saat 40 dakikada kente ulaşabiliyor. Sizler de sık seyahat edilen bu kentlerin yanı sıra diğer illerden de hava yolunu tercih ederek Bursa’ya varabilirsiniz. Yılın her dönemi unutulmaz anılar biriktirebileceğiniz bu kentte dolu dolu bir tatil geçireceğinize emin olabilirsiniz. Bu keyifli seyahat için ilk adımı Bursa uçak bileti satın alarak atmanız mümkün.

Bursa Uçak Bileti Fiyatları

Bursa uçak bileti fiyatları, geniş bir aralıkta seyrediyor. Yola çıktığınız şehir, seyahat edeceğiniz tarihler ve yolculuk yapacağınız sınıfa bağlı olarak bilet fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Ayrıca bileti satın aldığınız tarih de fiyatları etkileyen diğer önemli bir faktör. Tatil tarihine çok yakın dönemlerde uygun fiyata bilet bulabilirsiniz. Ayrıca daha erken dönemlerde de avantajlı fiyatlara bilet bulmanız mümkün. Bu seçeneklerin yanı sıra Bursa uçak bileti uygunalternatifleri için obilet web sitesini inceleyebilirsiniz.

Kampanyaların olduğu dönemleri takip ederek Bursa ucuz uçak biletibulabilirsiniz. Ayrıca obilet mobil uygulamasını indirerek fırsatlardan daha hızlı şekilde haberdar olmanız mümkün. Böylece bütçenizi korurken keyifli bir tatil fırsatını yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra uçak biletini erken ya da geç alma yöntemlerini değerlendirmenizde fayda var. Direkt uçuşların yanı sıra aktarmalı olarak tercih edebileceğiniz seferlerde daha uygun fiyata uçak bileti bulabilirsiniz.

Bursa’da Gezilecek Yerler

Bursa, tarihî dokusunun yanı sıra doğal güzellikleri ile turistleri cezbediyor. Hem Türkiye'den hem yurt dışından tatilseverlerin uğrak noktası olan Bursa'da gezilecek yerlerisizler için listeledik. Seyahat güzergâhınıza ekleyebileceğiniz bu destinasyonlara göz atarak daha keyifli bir tatil planlayabilirsiniz:

 • Uludağ: 2.543 metre yüksekliğindeki Uludağ, Türkiye'nin yüksek dağı olma özelliğine sahip. Özellikle kış sezonunun açılmasıyla kayak turizmi sayesinde bölge, son derece popüler hâle geliyor. Yaz aylarında ise doğal güzellikleri görülmeye değer nitelikte. Zengin flora ve fauna çeşitliliği, bölgeyi cezbedici kılan detaylar arasında yer alıyor.
 • Bursa Kalesi: Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş döneminden kalan bu kale, tarihî bir yapıya sahip. Zamanla tahrip olan yerleri pek çok kez restore edilmiş durumda. Buradan şehrin panoramik manzarasını izleyebileceğiniz gibi manzaralara karşı pek çok güzel fotoğraf çekebilirsiniz.
 • Yeşil Cami: Osmanlı mimarisini iyi yansıtan yapılardan biri olan Yeşil Cami, turistlerin son derece ilgisini çekiyor. 15. yüzyılda yapılan bu yapı, Bursa'nın güzel camilerinden biri olma özelliğine sahip. Çini kaplamaların hâkim olduğu Yeşil Cami, kentin sembollerinden biri hâline gelmiş durumda.
 • Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri:İmparatorluğun ilk ve ikinci padişahı adına yapılan bu türbeler, ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor. Bizans döneminden kalma bu yapı, Bursa Osmangazi'de bulunuyor.
 • Ulu Cami: 14. yüzyılda Selçuklu stilinde inşa edilen cami, 20 kubbe ve iki minareden oluşuyor. Kentin önemli yapılarından biri olan Ulu Cami, Osmangazi ve Orhangazi Türbelerine de çok yakın mesafede bulunuyor.
 • Cumalıkızık Köyü:Dar sokakları ve tarihî evleriyle Osmanlı kültürünü yaşatan bu köyde doğal pek çok güzelliği de görebilirsiniz. Osmanlı mimarisinin güzel örneklerini yansıtan Cumalıkızık Köyü, turistik açıdan son derece rağbet gören bir yer hâline gelmiş durumda.

Kentin doğal ve tarihî güzelliklerini görmek isteyen pek çok turist, Bursa'yı ziyaret ediyor. Yılın her dönemi düzenlenen Bursa uçuş seferleri, turistlerden yoğun ilgi görüyor. Sizler de listedeki lokasyonları ziyaret edebileceğiniz gibi yöresel lezzetleri de tadabilirsiniz. Kebap ve etli yemeklerin ağırlıkta olduğu Bursa mutfağını tatmadan tatilinizi sonlandırmanızı öneririz. Kıymalı cantık, İnegöl köfte, kemalpaşa tatlısı, cendere baklavası ve kestane şekeri, bölgeye özgü lezzetler arasında yer alıyor. Bunları tadarak damak zevkinizi geliştirebileceğiniz gibi hediyelik olarak sevdiklerinize de bu ürünlerden götürmeniz mümkün.

Bursa Yenişehir Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Bursa Yenişehir Havalimanı, şehir merkezine 40 km uzaklıkta bulunuyor. Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz çeşitli seçenekler bulunuyor. Toplu taşımadan taksiye kadar farklı taşıma araçları ile varabileceğiniz şehir merkezine yaklaşık olarak 1 saat yolculuk yapmanız gerekiyor.

Otobüs ile Ulaşım

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en çok tercih edilen ulaşım yöntemlerinden biri toplu taşıma araçları. Daha ekonomik bir seçenek olduğu için sıklıkla tercih edilen toplu taşıma araçlarının havalimanından şehir merkezine direkt olarak yolculuk yapmanızı sağlıyor. Kart sistemi ile çalışan otobüslere binmek için Bursakart sahibi olmanız gerekiyor. Bu kartlar kart dolum makineleri gibi yerlerden kolayca temin edebilirsiniz. Bursa seyahatiniz eğer iki günden fazla sürmeyecek ise sadece 24 saat ya da 48 saat aktif kalan kartları kullanabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için otobüse binmek istiyorsanız, havalimanın gelen yolcu kaoısından çıkmanız ve oradaki durakta beklemeniz yeterli. Buraya gelen otobüs binerek kolayca şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ek olarak bu otobüslere şehir merkezinin sıklıkla gidilen pek çok yerine de uğruyor. Bu açıdan da otobüsle seyahat eden yolculara oldukça büyük bir kolaylık sağlıyor.

Minibüs ile Ulaşım

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için diğer bir uygun maliyetli seçenek ise minibüsler. Şehir merkezine gitmek için minibüse binmek isterseniz, otobüse bineceğiniz duraktan minibüsleri kullanabilirsiniz. Bu durak havalimanı gelen yolcu çıkış terminalinde bulunuyor. Kolayca buradan geçen minibüslere binebilir ve şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bu minibüsler şehir merkezinin yanı sıra Yenice şehir merkezine ve Bursa Doğu Garajı gibi yerlere de gidiyor.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezine ulaşım için diğer bir seçenek ise taksi. Taksi, otobüs ve minibüs seçeneklerine göre biraz daha maliyetli bir seçenek. Fakat eğer birkaç kişilik bir grup olarak seyahat ediyorsanız veya fazla eşyanız varsa sizin için uygun bir seçenek olabilir. Bunun yanı sıra taksilerin 7/24 kolay ulaşılabilir olmasından dolayı saat kaçta havalimanında olursanız olun kolayca taksi bulabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşımın maliyeti yaklaşık olarak 650-700 TL arasındadır. Fakat taksiye ödeyeceğiniz taksi maliyeti taksiye tam olarak nereden bindiğinize ve nereden indiğinize göre değişiklik gösterebilir.

Özel Araba ile Ulaşım

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için bir diğer seçenek ise özel araç ile ulaşım. Şehir merkezine gitmek için havalimanından araba kiralayabilirsiniz. Araba kiralama seçeneği diğer seçeneklere göre daha maliyetli bir ulaşım seçeneği. Fakat tatilinizin geri kalanında da araba kiralamayı ve araba ile gezmeyi düşünüyorsanız araba kiralayarak şehir merkezine ulaşmak güzel bir seçenek olabilir.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için diğer bir seçenek ise havalimanı transfer hizmetini de kullanabilirsiniz. Havalimanı transfer hizmeti için iki seçeneğiniz bulunuyor. Eğer otelde kalıyorsanız otelnizel iletişime geçerek bu hizmeti veriyorlarsa rezervasyon yaptırabilir ve havalimanı transfer hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise transfer hizmetini özel şirketler aracılığı ile almak . Havalimanı transfer hizmeti veren özel şirketler ile iletişim kurarak havalimanı transfer hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu seçenek genel olarak aileler, çok eşya ile seyahat eden kişiler ya da kalabalık bir grup olarak seyahat eden kişiler için uygun bir seçenek olabilir.

Merkezden Bursa Yenişehir Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Bursa Yenişehir Havalimanı’na gitmek için birkaç farklı ulaşım yolu bulunuyor. İsterseniz toplu taşıma ile isterseniz özel araç ile ya taksi gibi seçeneklerle havalimanına ulaşabilirsiniz. Hangi taşıma aracı ile birlikte giderseniz gidin havalimanına ulaşmak için yaklaşık olarak bir veya bir buçuk saat yol gitmeniz gerekiyor. Bu yolculuk bindiğiniz araca ve trafik durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Otobüs ile Ulaşım

Bursa Yenişehir Havalimanı’na aktarma yapmadan belediye otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Darmstat Caddesi, Merinos İstasyonu Ankara Yolu gibi sık kullanılan yollardan geçen 80 numaralı otobüslere binerek yaklaşık bir ya da bir buçuk saatte havalimanına ulaşım sağlamanız mümkün.

Minibüs ile Ulaşım

Bursa Yenişehir Havalimanı’na ulaşmanın bir diğer yolu ise minibüsleri kullanmak. Maliyet olarak en düşük maliyetli seçenek olan minibüslerden havalimanı ulaşımı için iki tanesini kullanabilirsiniz. Havalimanına ulaşmak için Yenişehir merkez kalkışlı minibüsler ve Bursa Doğu Garajı kalkışlı minibüsler en uygun seçenekler arasında bulunuyor.

Taksi ile Ulaşım

Bursa Yenişehir Havalimanı’na pratik ve daha konforlu bir şekilde gitmek istiyorsanız taksileri de tercih edebilirsiniz. Özellikle günün her saati taksilerin ulaşılabilir olması, taksileri maliyetlerine rağmen oldukça kullanılabilir kılıyor.

Şehir merkezinden Bursa Yenişehir Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Şehir merkezinden Bursa Yenişehir Havalimanı’na taksi ile gitmenin maliyeti yaklaşık olarak 650-700 TL arasında. Fakat taksiye tam olarak nerede bindiğinize ve nerede indiğinize göre taksinin alacağı ücret farklılık gösterebilir.

Özel Araba ile Ulaşım

Şehir merkezinden Bursa Yenişehir Havalimanı’na ulaşmanın bir diğer konforlu yolu ise özel araba ile ulaşım. Havalimanına kendi arabanız ile ulaşabilirsiniz. Havaalanının otoparkına arabanızı bırakabilir ve böylece kendi arabanızla Bursa Yenişehir Havalimanı’na varmış olursunuz. Aynı zamanda daha önce kiraladığınız bir araba varsa bu arabaylada havalimanına gelebilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Bursa Yenişehir Havalimanı’na havaalanı transfer hizmeti ile de gelebilirsiniz. Bu hizmeti özel şirketlerden alabileceğiniz gibi eğer otellerde konaklama yapıyorsanız ve oteliniz transfer hizmeti veriyorsa otelinizden de alabilirsiniz. Özellikle kabalık gruplar ve aileler için oldukça pratik bir çözüm olan transfer hizmeti size büyük kolaylık ve konfor sağlayabilir.

Bursa Otelleri

flight