Ucuz Balıkesir Uçak Bileti

Balıkesir Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Balıkesir Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 266
PLAKA KODU 10
YÜZ ÖLÇÜMÜ 14.472 km²
NÜFUS 1.162.761

Balıkesir Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Edremit Körfez Havalimanı
Balıkesir Merkez Havalimanı

Balıkesir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Balıkesir uçak bileti alarak şehri ziyaret etmek avantajlı seyahat alternariflerinden bir tanesidir. Balıkesir, sınırları hem Güney Marmara hem de Ege Bölgesi'ne ulaşan Marmara ve Ege Denizi'ne kıyısı bulunan bir şehirdir. Şehir, Ayvalık ilçesi sayesinde Midilli Adası'na da komşudur. Şehrin Ege’de Ayvalık Adaları ile Marmara Denizi'nde Marmara Adaları bulunmaktadır. Adalar şehirde deniz turizminin gelişmesini sağlamıştır. Bu bölgelerde çeşitli plajlar ve oteller mevcuttur.

Gönen, Manyas, Balıkesir ve Körfez Ovaları ile Manyas ve Tabak gölleri şehrin tabii kaynaklarıdır. Susurluk, Gönen, Koca Çay ile Havra, Simav, Atnos ve Üzümcü çayları şehrin sınırları içinde bulunan diğer akarsulardır. Ülkemizin iç turizm talebine önemli bir katlı sağlayan şehirde kaplıca ve dağ sporları turizmi de gelişmiştir. Kıyılarında yapılan yelkencilik ve Kazdağları ile Şahin deresi’nde yapılan avcılık da şehri birçok açıdan çekici kılmaktadır.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Edremit ilçe merkezine 4 km mesafede bulunmaktadır. Yurt içi havayolu trafiği Anadolujet, Atlasjet, Borajet ve Pegasus tarafından sağlanırken yurt dışı trafiği ise yaz döneminde Germania Airlines ile yapılmaktadır. Ulaşım, yolcu servisleri, toplu taşıma ve taksilerde sağlanmaktadır. Balıkesir Merkez Havalimanı ise şu anda yalnız Ankara-Balıkesir seferleri için kullanılmaktadır. Balıkesir yurt içi uçak seferleriyle ilgili tüm bilgilere obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Şehrin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bamya, börülce, kavun, zeytin, zeytinyağı şehrin önemli zirai ürünleri arasındadır. Şehir, sahil kasabaları yerli turizm için oldukça önemlidir. Yağcıbedir halısı, kolonya, kaymak, kozak üzümü, ayvalık tostu, saçaklı mantı ve höşmerim ise şehrin simgesel yöresel ürünleridir. Balıkesir yemeklerinden tatmak ve şehri gezmek istiyorsanız obilet.com’dan uygun Balıkesir uçak biletini inceleyebilirsiniz. ucuz bilete kolayca sahip olduğunuz gibi Balıkesir uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten yardım da talep edebilirsiniz.

Havalimanlarından Merkeze Ulaşım

Edremit Körfez Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Balıkesir’de bulunan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir merkezine birkaç farklı seçenek ile ulaşım sağlanabiliyor. Kendinize en çok uyan seçenek ile rahatlıkla yolculuk yaparak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir merkezine varmak için kullanabileceğiniz direkt bir otobüs bulunmuyor. Eğer otobüs ile şehir merkezine varmak istiyorsanız Edremit, Burhaniye ya da Ayvalık araçlarından birine binmeniz ve daha sonrasında şehir merkezine aktarma yapmanız gerekiyor. Bu yolculuk biraz uzun süren bir yolculuk olabilir.

Servis ile Ulaşım

Otobüs ile ulaşımı tercih etmeyen kişiler servis ile yolculuk seçeneğini değerlendirebilirler. Servis seçeneğini genelde havalimanında bulunan tur şirketleri sunuyor. Tur şirketlerinin sunduğu servis hizmetinden yararlanarak kolaylıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Taksi ile şehir merkezine ulaşım sağlamak her ne kadar maliyetli bir seçenek olsa da konforunu ön planda tutan kişiler taksi seçeneğini değerlendirebilirler. Havalimanından şehir merkezine 90 km’lik bir yol olduğu için maliyetli yüklü olabilecek taksi yolculuğunun artıları tabi ki var. Çok eşya ile seyahat yapan kişiler ya da birkaç kişilik bir grup şeklinde seyahat eden kişiler tarafından çok daha konforlu bir seçenek oluşturan taksiler aynı zamanda 7/24 kolay bir şekilde kullanabildikleri için de büyük artı oluşturuyorlar.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım maliyeti yaklaşık olarak 1650-1800 TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Taksiye nerede bindiğiniz ve nerede indiğiniz gibi değişkenler maliyeti etkileyebilir.

Özel araç ile Ulaşım

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir merkezine araba kiralayarak da ulaşabilirsiniz. Havalimanından kiralayabileceğiniz arabalar ile kolaylıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Araba kiralamanın bir diper artısı ise kiraladığınız süreye göre tatil boyunca da arabayı kullanabiliyor olmanızdır. Konforlu bir seçenek olan araba kiralamanın maliyeti diğer ulaşım maliyetine göre daha yüksektir fakat daha uzun süreli kullanım sağladığı için özellikle çok eşya ile ya da kalabalık olarak seyahat eden kişiler tarafından tercih edilebilir.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise transfer hizmetinden yararlanmaktır. transfer hizmetinden iki şekilde yararlanabilirsiniz. İlk olarak eğer otelde konaklama yapacaksanız ve otelinizin havalimanı transfer hizmeti varsa bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Bunun için önceden otelinizle iletişime geçmeniz, varış yapacağınız gün ve saati vererek rezervasyon yaptırmanız gerekir.

Transfer hizmeti alabileceğiniz diğer seçenek ise özel havalimanı transfer şirketleri ile anlaşmaktır. Seçtiğiniz havalimanı transfer hizmeti veren şirketinden rezervasyon alarak transfer hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu hizmet özellikle kalabalık gruplar halinde seyahat edecek kişiler ve çok eşya ile seyahat eden kişiler için uygundur.

Balıkesir Merkez Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Balıkesir Merkez Havalimanı, Balıkesir’de bulunan iki havalimanından bir tanesidir. Balıkesir Merkez Havalimanı, genellikle yaz mevsiminde dönemsel düzenlenen uçuşlar için kullanılır. Sadece yurt içi uçuşlarının yapıldığı havalimanı şehir merkezine 5,5 km uzaklıkta bulunuyor. Balıkesir Merkez Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için çeşitli araçları kullanabilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Balıkesir Merkez Havalimanı’ndan şehir merkezine en uygun ulaşım seçeneğini tabii ki de otobüsler oluşturuyor. Havalimanından şehir merkezine aktarmasız olarak gidebileceğiniz belediye otobüslerini hem kolay hem de ekonomik bir seçenek. Özellikle çok eşyanız yoksa ya da kalabalık bir grup olarak geziye gitmiyorsanız belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Şehir merkezine gitmek için binebileceğiniz iki tane otobüs bulunuyor. K2 ve D2 numaralı otobüslerle şehir merkezine yaklaşık olarak 10-12 dakikada ulaşabilirsiniz. Otobüslere binmek için kullanabileceğiniz kartları havalimanındaki otomatlardan ya da gişelerden kolaylıkla alabilirsiniz. Otobüslere binmek için ise havalimanının dışındaki duraklarda bekleyebilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Balıkesir Merkez Havalimanı’ndan daha konforlu bir şekilde şehir merkezine varmak isteyen kişiler taksi kullanabilir. Taksi her ne kadar daha masraflı bir seçenek olsa da özellikle çok eşyası olan ya da birkaç kişilik bir grup olarak seyahat eden kişiler için uygun bir seçenek olabilir. Taksi ile yolculuk otobüse göre daha konforlu bir seçenek olsa dahi trafik olduğu zamanlarda yolun uzayabileceğini de hesaba katmak gerekiyor. Taksi aynı zamanda geç saatlerde havalimanından yolculuk yapacak kişiler için de oldukça uygun bir seçenek. 7/24 kolayca ulaşılabilir olan taksilerle ne zaman havalimanında olursanız olun kolaylıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Balıkesir Merkez Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Balıkesir Merkez Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşmanın maliyeti yaklaşık 110-150 TL arasındadır. Fakat taksiye nerede bindiğinize ve nerede indiğinize göre maliyet değişkenlik gösterebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Balıkesir Merkez Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın bir diğer seçeneği ise özel araç ile ulaşım. Havaalanına geldikten sonra araba kiralayarak Balıkesir yolculuğunuza bu şekilde devam edebilirsiniz. Böylece tatilinizin geri kalasından da kiraladığınız araç ile istediğiniz gibi gezebilirsiniz. Araç kiralamak için isterseniz önceden de online işlem yapabilirsiniz. Böylece de havalimanında olacağınız gün ve saate arabanız hazır olur.

Maliyet açısından diğer seçeneklerden daha yüksek olsa da çok daha uzun süreli konfor sağlayacağı için araba kiralama seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Balıkesir Merkez Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için diğer bir seçenek de transfer hizmeti almak. Transfer hizmetini kalacağınız otellerden ya da özel transfer şirketlerinden alabilirsiniz. Bu hizmet genel olarak kalabalık bir şekilde seyahat eden kişiler için uygun olsa da konforlu ve rahat bir şekilde kalacakları yere varmak isteyen kişiler tarafından da tercih edilebilir.

Eğer kalacağınız otel havalimanı transfer hizmeti veriyorsa havalimanında olacağınız saati ve tarihi otel yetkililerine doğru bir şekilde vererek ve önceden rezervasyon yaptırarak sorunsuzca hizmetten yararlanabilirsiniz. Özel şirketlerden transfer hizmeti alacak kişiler de şirket araştırması yaparak ve rezervasyon oluşturarak bu hizmetten yararlanabilirler.

Merkezden Havalimanlarına Ulaşım

Merkezden Edremit Körfez Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezi ile Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na ulaşmak için birkaç farklı seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasından sundukları imkanlara göre size ne çok uyanı seçerek karar verebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na otobüs ile ulaşmak için Edremit, Ayvalık, Burhaniye ilçelerinden birine ulaşmanız gerekiyor. Daha sonra buradan özel halk otobüslerine aktarma yaparak Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yolculuk aktarmalı bir yolculuk olacağı için biraz uzun sürebilir. Eğer otobüs yolculuğu yaparak havalimanına ulaşmayı planlıyorsunuz uçuş saatinizi de göz önüne alarak biraz erken yola çıkmanızda fayda var.

Taksi ile Ulaşım

Biraz daha maliyetli bir ulaşım seçeneği olan taksiyi de havalimanına ulaşmak için tercih edebilirsiniz. Her ne kadar maliyetli olsa da özellikle birkaç kişilik gruplar ve çok eşy aile ulaşım sağlayacak olan kişiler için oldukça uygun bir ulaşım aracı. 90 km’lik yolu hesaplayarak trafik durumunu da göz önüne alarak binmeniz gereken taksinin çok büyük bir artısı var. O artı ise istediğiniz saate ve neredeyse istediğiniz her yerden taksiye binebiliyor olması.

Şehir merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti kaç TL?

Şehir merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na taksi ile ulaşımın maliyeti yaklaşık olarak 1650-1800 TL arasındadır. Fakat taksiye nerede bindiğiniz ve tam olarak nerede indiğiniz gibi değişkenler taksi maliyetini etkileyebilir.

Özel araç ile Ulaşım

Kendi arabanız ile de havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Trafik olması gibi etmenleri göz önüne alarak yola çıktığınız zaman arabanız ile oldukça rahat bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanına ulaştıktan sonra ise arabanızı havaalanının otoparkına bırakabilirsiniz.

Özel araç ile yolculuk için diğer seçenek ise kiraladığımız araba ile havalimanına ulaşmak. Daha önce kiraladığınız bir araba varsa bu araba ile havalimanına kadar rahatlıkla gelebilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Havalimanına ulaşmanın son yolu ise transfer hizmetinden yararlanmak. Eğer otelde kalıyorsanız ve kaldığınız otelin bir transfer hizmeti varsa bu hizmetten önceden rezervasyon yaptırarak yararlanabilirsiniz.

Eğer otelde kalmıyorsanız ve transfer hizmeti almak istiyorsanız da havalimanı transfer hizmeti veren özel şirketler ile iletişime geçerek ve rezervasyon olarak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Merkezden Balıkesir Merkez Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezine çok yakın olan Balıkesir Merkez Havalimanı’na ulaşmak oldukça kolay. Kullanabileceğiniz birkaç ulaşım yolu bulunuyor. Bu yollardan size en uygun olanı tercih ederek havalimanına kolayca ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Balıkesir Merkez Havalimanı’na toplu taşıma ile ulaşabilirsiniz. Otobüs ile kolayca ulaşabileceğiniz havalimanına gitmek için yapmanız gereken tek şey havalimanına giden iki otobüsten birine binerek belediye otobüslerinin son duraklarında inmek. K2 ve D2 numaralı otobüsler ile ulaşabileceğiniz havalimanına ulaşmak için trafiğe göre değişebilmekle birlikte yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuktan sonra havalimanına varabiliyorsunuz.

Taksi ile Ulaşım

Otobüse göre daha maliyetli olan bir diğer seçenek de taksi seçeneği. Daha pahalı bir ulaşım yöntemi olsa da daha konforlu bir seçenek olduğu için tercih edilebilir. Birkaç kişilik bir grup halinde seyahate gidecek kişiler için ya da fazla eşya ile seyahat eden kişilerin için oldukça uygun bir seçenek olan taksilerin pek çok yerden kolaylıkla binilebiliyor olması da büyük bir artı. Ek olarak taksiler 7/24 hizmet verdiği için havalimanına gitmek istediğiniz saat ile ilgili stres yapmadan yolculuk yapabilirsiniz.

Şehir merkezinden Balıkesir Merkez Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti kaç TL?

Şehir merkezinden Balıkesir Merkez Havalimanı’na taksi ile ulaşımın maliyeti yaklaşık olarak 110-150 TL arasındadır. Fakat taksiye nereden bindiğiniz ve nerede indiğiniz bu fiyatın değişmesine sebebiyet verebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Balıkesir şehir merkezinden Balıkesir Merkez Havalimanı’na ulaşım için özel araç da kullanabilirsiniz. Özel araç ile ulaşım sağlamak için kendi arabanızı kullanabilirsiniz. Havalimanına vardıktan sonra arabanızı havaalanının otoparkına bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra kiraladığınız araba ile de kolayca havalimanına ulaşabilirsiniz. Sadece havalimanına özel araçlarla ile varırken dikkat etmeniz gereken nokta zamanlama. Çünkü trafik olması durumunda uçağınızı kaçırabilirsiniz. Bunun için trafik durumuna bakmanızda ve yola biraz erken çıkmanızda fayda var.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Balıkesir Merkez Havalimanı’na varmak için transfer hizmeti de kullanabilirsiniz. Havalimanı transfer hizmeti veren özel şirketler ile iletişime geçerek randevu alabilir ve havalimanına gideceğiniz gün transfer aracı sizi alarak havalimanına ulaştırabilir.. Eğer otelden havalimanına gideceksiniz ve otelinizde havalimanı transfer hizmeti bulunuyorsa bu hizmetten yararlanabilir ve otelin sağladığı havalimanı transfer hizmeti ile havalimanına ulaşabilirsiniz.

Balıkesir Hakkında Blog Yazıları

 • Cunda’nın En İyi Restoranları

  Deniz kenarına sıralanmış balıkçıları, meydana toplanmış meyhaneleri, kokteyl barları, yeşillikler arasında gizlenmiş lezzet vahaları, tarihi taş binaları birer lezzet üssüne çeviren restoranları ile hayal edebileceğinizden çok daha fazlası Cunda’da sizi bekliyor. Siz de bir yandan denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak, taş binaların süslediği sokaklarda yürümek, müze gezmek bir yandan da tadı damağınızdan uzun süre

  Devamını Gör
 • Balıkesir’in Yöresel Yemekleri

  Bir ucu Marmara’ya diğer ucu Ege’ye uzanan ilimiz Balıkesir’in bulunduğu coğrafyaya yaraşır zenginlikte derya deniz bir mutfağı var. Ayvalık, Edremit, Erdek, Cunda gibi pek çok gözde tatil kasabası olan Balıkesir’in mutfağı hem Ege hem de Marmara mutfaklarından izler taşıyor.   Ülkemizde en çok kırmızı et tüketilen iller arasında ilk sıralarda yer alsa da Balıkesir’in hamur işleri,

  Devamını Gör
 • Görünce Arabayı Sağa Çektiren Türkiye’nin En Güzel Seyir Terasları

  Türkiye dağların ve yükseltilerin bol olduğu, dolayısı ile sırt ve yamaçların sıklıkla görülebileceği coğrafik çeşitliliğe sahip; birçok milli parklar barındıran doğası zengin bir ülke… Bu dağ ve yükseltiler üzerinden uçsuz bucaksız ovalara, etkileyici şehir manzaralarına bakmak ve yemyeşil vadilerin her mevsime göre renklenen canlılığına şahit olmak mümkün… Tüm bu doğa ve medeniyet harikalarını izlemek için,

  Devamını Gör

Balıkesir Otelleri

flight