Ucuz Danimarka Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Danimarka Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Danimarka Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 45
NÜFUS 5.731.000

Popüler Danimarka Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Kastrup Havalimanı
Roskilde Havalimanı

Danimarka Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İskandinav Ülkeleri’nin en küçüğü olan Danimarka, İskandinav Ülkeleri’nin en güneyde yer alanıdır. Baltık Denizi ve Kuzey Denizi ile çevrili olan Danimarka güneybatıda İsveç, güneyde Norveç ve Almanya ile komşudur. İsveç şehri Malmö ile Kopenhag’ı birbirine bağlayan 8 km uzunluğundaki Oresund Köprüsü’dür. Oresund Köprüsü sayesinde hem karayolu hem demiryolu kullanılarak Danimarka’dan İsveç’e seyahat edilebilir. Danimarka’nın başkenti Kopenhag, Danimarka resmi dili Danca, Danimarka resmi para birimi Danimarka Kronu’dur. Milli Tarih Müzesi’ne ev sahipliği yapan Frederiksborg Sarayı bir gölün ortasında yer almaktadır ve İskandinavya’daki en iyi sanat koleksiyonlarından biridir. Dünya gemicilik tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Vikingler’den kalma gemilerin sergilendiği Viking Gemi Müzesi oldukça spesifik ve özel bir müzedir. Danimarka dünyaca ünlü oyuncak markası Lego’nun çıkış yaptığı ülkedir ve dünyanın en meşhur binalarının legodan yapılmış örneklerini barındıran Legoland hem çocuklar hem yetişkinler için oldukça eğlencelidir. Kendinizi Danimarka köy hayatının içinde hissedeceğiniz Den Gamle By Açık Hava Müzesi, tam İsveç ile Danimarka sınırında bulunan Kronborg Kalesi, şirin mi şirin Bornholm Adası, Tivoli Bahçeleri Danimarka’da gezilecek yerlerin en önde gelenleridir. Danimarka mutfağı aynı diğer İskandinav Ülkeleri gibi et, balık ve patates ağırlıklı yemeklerden oluşmaktadır. Caz Müzik Festivalleri, İndie Rock Müzik Festivali olan Northside Festival, Sankthansaften Festivali, Roskilde Festivali gibi birçok müzik ağırlıklı festival yıl boyunca farklı zamanlarda düzenlenmektedir.

Kopenhag şehir merkezinden 8 kilometre, İsveç’in Malmö kentinin şehir merkezinden 24 kilometre uzaklıktaki Kopenhag Havalimanı İskandinav Ülkeleri’ndeki en büyük havalimanıdır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan SAS, Atlas Global, Türk Hava Yolları firmaları ile aktarmasız 3 saat 30 dakika’da Kopenhag Havalimanı’na seyahat edebileceğiniz gibi Pegasus Airlines ile de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan direkt Kopenhag’a uçabilirsiniz. Ayrıca Aeroflot Russian, British Airways, Aaegean Havayolları, Serbian Havayolları, Air France, Lufthansa ve oBilet.com adresinde bulabileceğiniz birçok firma ile aktarmalı olarak Kopenhag uçak bileti bulabilirsiniz. Lego oyuncak şirketinin ve Legoland’in yer aldığı Billund’ta bulunan Billund Havalimanı’na da Türkiye’den seyahat imkanı bulunmaktadır. British Airways, Lufthansa, Air France, Türk Hava Yolları gibi firmalarla aktarmalı olarak Billund’a seyahat edebilirsiniz.

Vikingler’in ülkesi Danimarka’ya oBilet.com adresinden kolaylıkla bulabileceğiniz en ucuz Danimarka uçak bileti ile seyahat edebilirsiniz.

Danimarka Hakkında Blog Yazıları

 • Kuzey Avrupa Rüyası: İskandinavya

  Doğacığım canımız nasıl da kuzeylere gitmek istedi, sen bize şöyle güzel bir Kuzey Avrupa yazısı yazda aklımızda bulunsun dediğinizi duyar gibiyim. O zaman sizleri İskandinavya’yla baş başa bırakayım. Efendim öncelikle İskandinavya, Kuzey Avrupa ülkelerinin oluşturduğu bir coğrafya. İsmini sık sık duyduğumuz Danimarka, İsveç ve Norveç İskandinav ülkelerinden bazıları. Ayrıca Finlandiya, İzlanda, Faroe Adaları, Aland Adaları

  Devamını Gör
 • Dünyanın Bisiklet Dostu 10 Şehri

  İklim değişikliği, dünyanın her geçen gün daha fazla kirletilmesi, doğal yaşama indirilen darbeler ve artan ulaşım maliyetleri insanları alternatif arayışına yöneltmiş durumda. Pek çok ülke iklim değişikliğine karşı koymak için daha çevreci politikalar benimsiyor. Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere pek çok ülkede motorlu taşıtların yerini çevre ve ekonomi dostu bisiklete bıraktığı görülüyor. Dünyanın hemen

  Devamını Gör
 • Tarihi 15 Mezarlık

  Mezarlık ziyareti denildiğinde ilk akla gelen şeyler üzüntü ve sessizlik olabilir. Buna da genellikle ağlayan yüzler, soluk beyaz mezar taşları ve çiçekler eşlik eder. Oysa dünyanın farklı yerlerinde öyle mezarlıklar var ki; bu yerler şen şakrak turistlerin gezi listelerinde ilk sırada. Çoğu kez efsanelerle anılan; kimilerinin tarihi antik çağlara dek uzanan mezarlıkların ünü boşuna değil.

  Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası