Ucuz Bratislava Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Bratislava Hakkında Bilgi

Bratislava Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
M R Stefanik Havalimanı

Bratislava Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Stratejik açıdan önemli bir yerde konumlanan Bratislava, aynı zamanda Orta Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri. Slovakya Cumhuriyeti'nin başkenti, Tuna Nehri olarak da anılan Bratislava, Avrupa'nın en dinamik ve gelişmekte olan bölgesinin merkezidir. Slovakya'nın güneybatısındaki kent 500 bine yakın nüfusuyla küçük bir yüzölçümüne sahip. Tuna'nın her iki kıyısında ve Karpat Dağları’nın eteklerinde yer alan Bratislava’da gezilecek çok sayıda yer var: Bratislava Kalesi, Devin Kalesi, St. Martin Katedrali, Most SNP, Primate Sarayı, Michael Kapısı, Slovakya Ulusal Müzesi, Schloss Hof, Slovakya Ulusal Galerisi, Roland Çeşmesi, Danubiana Meulensteen Sanat Müzesi, Bratislava Hayvanat Bahçesi, Man at Work, Bratislava Şehir Müzesi, Esterhazy Sarayı, ULUV Galerisi, Good Shepherd Evi, Yahudi Kültür Müzesi, St. Elisabeth Kilisesi ve Eski Kent.

Slovakya’nın ana uluslararası havalimanı olan Bratislava Havalimanı, şehir merkezinin yaklaşık 9 km kuzeydoğusunda konumlanıyor. Bir diğer bilinen adıyla M. R. Stefanik Havalimanı, 2016 yılının istatistiklerine göre 1 yıl içerisinde toplam 2 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Bratislava Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmaları, Air Cairo, Air Malta, AMC Airlines, Bulgaria Air, flydubai, Montenegro Airlines, Georgian Airlines, Ryanair, Ellinair, Czech Airlines, Corendon Airlines, SmartWings, Pobeda, Tailwind Airlines, Tunisair, Wizz Air vb. Ayrıca Travel Service Slovakia hava yolu firmasının Bodrum ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı kalkışlı aktarmasız seferleri mevcut. Buna ek olarak, Bratislava uçak biletinizi Corendon Airlines’tan alarak da Antalya Havalimanı’ndan direkt olarak Bratislava’ya uçabilirsiniz.

Bratislava uçak biletinizi aktarmalı olarak alabileceğiniz diğer destinasyonlardan bazıları, Burgas, Varna, Hurghada, Malta, Moskova, Atina, Berlin, Birmingham, Corfu, Trapani, Leeds, Dublin, Edinburgh, Londra, Roma ve Tirana. oBilet üzerinden tüm firmaların Bratislava Havalimanı varışlı uçuş seferlerini ve fiyatlarını görebilirsiniz.

Bratislava Hakkında Blog Yazıları

  • Slovakya Gezi Rehberi

    Halk arasında “Kadife Boşanma” diye anılan kararla 1993 yılında Çek Cumhuriyeti ile yollarını dostça ayıran Slovakya, Orta Avrupa’nın cazip rotalarından biri. Büyük bir ülke olmasa da Tuna Nehri kıyısında hoş yürüyüşler, Avrupa tarihinin her döneminden kalma iyi korunmuş kaleler ve kiliseler, hatta Sovyetler döneminde yapılmış ilginç binalar burada sizi bekliyor. Üstelik Avrupa’nın diğer başkentlerine kıyasla

    Devamını Gör
  • Bratislava’da Gezilecek Yerler

    Slovakya’nın başkenti Bratislava, günümüzde pek fazla ilgi çekmese de aslında Orta Avrupa tarihi açısından çok önemli bir kent. Birçok farklı ada sahip olması bile çok sayıda farklı ulusun gözünde değerli bir yer olduğunun ispatı bence. Almanlar buraya Pressburg, Macarlar ise Pozsony diyorlar. Slovak dilindeki eski adı olan Presporok ise Almancasından geliyor, bu yüzden 1919 yılında

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası