Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Kosova Uçak Bileti

1 Yolcu

Kosova Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Kosova Hakkında

TELEFON KODU 383

NÜFUS1.816.000

PARA BİRİMİEUR

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI02:00

Popüler Kosova Havalimanları

Pristina Havalimanı

Kosova Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kosova ya da resmi adıyla Kosova Cumhuriyeti bir Balkan ülkesidir. 2008 yılında Sırbistan'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Kosova Cumhuriyeti kuzeyde ve doğuda Sırbistan, güneyde Makedonya ve Arnavutluk, batıda ise Karadağ ile komşudur. Yaklaşık olarak iki milyon bir nüfusa sahip ülkenin en büyük yerleşim yeri başkent Priştine'dir. Kosova karasal iklimin hakim olduğu ve dağlık arazilerin yaygın olduğu bir coğrafya olduğu için kış sporları ve kış turizmi oldukça gelişmiştir. Kosova Cumhuriyeti’nin resmi dilleri Arnavutça ve Sırpça’dır. Türkçe, Boşnakça ve Makedonca da konuşulmaktadır. Türkçe Kosova’nın bazı belediyelerinde resmi dil olarak da tanınmaktadır. Kosova Türkiye’den vizesiz gidilebilecek ülkelerden bir tanesi ve direkt uçuşlar bulunuyor. Ülkenin başkenti olması sebebiyle aynı zamanda ekonominin, finansın, kültürün ve eğitimin de başkenti olan Prişne’de Fatih Sultan Mehmet Camii, Büyük Hamam, Priştine Müzesi, Sultan Murad Türbesi, Nene Teresa Caddesi,Germia Parkı ziyaret edilebilir. Balkan göçünü konu alan eserlerde adını sık duyduğumuz Şar Dağları’nın eteklerindeki Prizren’de Fatih’in açık hava camii olarak yaptırdığı namazgah, Terzi Baba Türbesi, Cuma Camii, Halveti Tekkesi, Şadırvan Bölgesi (Şehrin merkezi), Sinan Paşa Camii, Arnavutluk Müzesi gezilebilir. Prizren otobüs terminalinden otobüslerle gidebileceğiniz Mamuşa Köyü ise adeta bir Türk köyü gibidir ve görülebilir.

Priştine Uluslararası Havalimanı ya da resmi adıyla Priştine Uluslararası Havalimanı Adem Yaşari Kosova’nın başkenti Priştine’nin 15 km güneybatısında bulunmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları ile, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları aktarmasız direkt İstanbul- Priştine uçak bileti sahibi olabilirsiniz. Adria airways, Lufthansa, Croatia Havayolları, Tarom, Iran Air ve oBilet.com adreslerinden ulaşabileceğiniz daha birçok firma ile Priştine uçak biletine sahip olabilirsiniz.

Güzel Balkan ülkesi Kosova’ya yapacağınız yolculujklarında Kosova uçak biletinizi oBilet.com internet adresinden veya oBilet mobil uygulamasından alabilirsiniz. Seyahat tarihinizdeki tüm uçak biletlerini görebilir sizin için en uygun Kosova uçak biletini güvenli ödeme seçenekleriyle satın alabilirsiniz.

Kosova Popüler Şehirler

En Çok Tercih Edilen Kosova Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Kosova Uçak Bileti Almak için Kosova Havayolu Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Kosova Uçak Biletlerini Karşılaştırmak için oBilet.com!
Rota Fiyat
Ankara - Priştine 279,00 TL
Bodrum - Priştine 289,00 TL
Antalya - Priştine 290,00 TL
Adana - Priştine 294,00 TL
Şanlıurfa - Priştine 313,00 TL
İzmir - Priştine 315,00 TL
Konya - Priştine 334,00 TL
İstanbul - Priştine 428,89 TL
Hatay - Priştine 436,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar