Ucuz Kosova Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Kosova Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Kosova Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 383
NÜFUS 1.816.000

Popüler Kosova Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Pristina Havalimanı

Kosova Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kosova ya da resmi adıyla Kosova Cumhuriyeti bir Balkan ülkesidir. 2008 yılında Sırbistan'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Kosova Cumhuriyeti kuzeyde ve doğuda Sırbistan, güneyde Makedonya ve Arnavutluk, batıda ise Karadağ ile komşudur. Yaklaşık olarak iki milyon bir nüfusa sahip ülkenin en büyük yerleşim yeri başkent Priştine'dir. Kosova karasal iklimin hakim olduğu ve dağlık arazilerin yaygın olduğu bir coğrafya olduğu için kış sporları ve kış turizmi oldukça gelişmiştir. Kosova Cumhuriyeti’nin resmi dilleri Arnavutça ve Sırpça’dır. Türkçe, Boşnakça ve Makedonca da konuşulmaktadır. Türkçe Kosova’nın bazı belediyelerinde resmi dil olarak da tanınmaktadır. Kosova Türkiye’den vizesiz gidilebilecek ülkelerden bir tanesi ve direkt uçuşlar bulunuyor. Ülkenin başkenti olması sebebiyle aynı zamanda ekonominin, finansın, kültürün ve eğitimin de başkenti olan Prişne’de Fatih Sultan Mehmet Camii, Büyük Hamam, Priştine Müzesi, Sultan Murad Türbesi, Nene Teresa Caddesi,Germia Parkı ziyaret edilebilir. Balkan göçünü konu alan eserlerde adını sık duyduğumuz Şar Dağları’nın eteklerindeki Prizren’de Fatih’in açık hava camii olarak yaptırdığı namazgah, Terzi Baba Türbesi, Cuma Camii, Halveti Tekkesi, Şadırvan Bölgesi (Şehrin merkezi), Sinan Paşa Camii, Arnavutluk Müzesi gezilebilir. Prizren otobüs terminalinden otobüslerle gidebileceğiniz Mamuşa Köyü ise adeta bir Türk köyü gibidir ve görülebilir.

Priştine Uluslararası Havalimanı ya da resmi adıyla Priştine Uluslararası Havalimanı Adem Yaşari Kosova’nın başkenti Priştine’nin 15 km güneybatısında bulunmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları ile, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları aktarmasız direkt İstanbul- Priştine uçak bileti sahibi olabilirsiniz. Adria airways, Lufthansa, Croatia Havayolları, Tarom, Iran Air ve oBilet.com adreslerinden ulaşabileceğiniz daha birçok firma ile Priştine uçak biletine sahip olabilirsiniz.

Güzel Balkan ülkesi Kosova’ya yapacağınız yolculujklarında Kosova uçak biletinizi oBilet.com internet adresinden veya oBilet mobil uygulamasından alabilirsiniz. Seyahat tarihinizdeki tüm uçak biletlerini görebilir sizin için en uygun Kosova uçak biletini güvenli ödeme seçenekleriyle satın alabilirsiniz.

Kosova Hakkında Blog Yazıları

  • Priştine Seyahat Rehberi- Priştine’de Gezilecek Yerler

    Avrupa’nın en genç başkenti sayılan Priştine, Şubat 2008 yılında Kosova’nın bağımsızlığını ilan edilmesinden sonra başkent olmuştur. Kosova’nın başkenti Priştine zengin tarihi ve savaştan kalma izleriyle etkileyici bir şehir. Balkan coğrafyasının merkezinde olan Priştine Sırbistan sınırında yer almaktadır. Resmi dili Sırpça ve Arnavutça olan Kosova oldukça genç bir Balkan ülkesidir. Evliya Çelebi Seyahatname’sinde Priştine şehrinden söz

    Devamını Gör
  • Balkanlar’da Gezilecek En Güzel 23 Şehir

    Bomba gibi bir liste hazırladık sizlere! Kulağınıza Balkan ezgileri çalındı değil mi? Birbirinden güzel Balkan şehirleri arasından en çok gezmenizi önerdiğimiz yerleri seçtik ve tek tek anlattık. İçindekilerBalkan Ülkeleri Hangisi? Balkanlar Neresi? En Güzel Balkan ŞehirleriPrizren, KosovaKotor, KaradağBelgrad, SırbistanSaraybosna, Bosna HersekOhrid, MakedonyaDubrovnik, HırvatistanBled, SlovenyaMostar, Bosna HersekLjubljana, SlovenyaBerat, ArnavutlukRovinj, HırvatistanBudva, KaradağPlovdiv, BulgaristanMeteora, YunanistanPiran, SlovenyaNovi Sad, SırbistanTiran, ArnavutlukSplit,

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası