Ucuz Graz Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Graz Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Graz Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 43
NÜFUS 269.997

Graz Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Graz Havalimanı

Graz Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Avusturya'nın Steiermark eyaletinin başkenti ve Avusturya'nın en büyük ikinci şehridir. Kentte 6 üniversite bulunmasından dolayı öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı bir öğrenci şehridir. Tarihi kent merkezi 1999 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir ve koruma altındadır. Mur Nehri ile Schlossberg Tepesi arasında kalan Eski Şehir sahip olduğu eşsiz doğasıyla ilk gezilmesi gereken yerdir. Schlossberg Tepesi ise şehrin bu eşsiz doğasını seyre dalabileceğiniz yerdir. Schloss Eggenberg Sarayı, Sporgasse Caddesi, Mur Adası (Murinsel), Graz Sanat Müzesi (Kunsthaus), Saat Kulesi, Mozole, Hauptplatz, Kunsth Aus Mur Island, Graz Katedrali, Landhaoushof, Avusturya Heykel Parkı, Herrengasse Caddesi Graz’da gezilecek yerlerin en önemlileridir. Graz kış aylarında soğuk bir iklime büründüğünden mayıs- eylül ayları arasında şehre ziyarete gitmek çok daha güzel olacaktır. Schlossberg Tepesi dışında oldukça düz bir coğrafi yapıya sahip olan kentte ulaşım ağı oldukça gelişmiştir.

Avusturya’nın en büyük ikinci şehri olan Graz Havalimanı’na İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları ile 2 saat 20 dakika’da aktarmasız olarak seyahat edilebilir. Ayrıca Lufthansa, LOT Polish Havayolları, Tarom, Iran Air, Air Namibia ve oBilet.com adresinden bakabileceğiniz birçok firma ile aktarmalı olarak seyahat edebilirsiniz.

Avusturya’nın başkent Viyana’dan sonra en gezilesi noktası olan Viyana için Viyana uçak biletinizi oBilet.com adresinden satın alabilirsiniz. Ayrıca oBilet akıllı telefon uygulaması üzerinden de biletinizi sadece 2 dakikada satın alabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 3 Uçuş Noktası