Bus Tickets to Yenicubuk

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Yenicubuk

CITY Sivas
PHONE CODE 0 346
LICENSE PLATE CODE 58
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Yenicubuk Bus Ticket

Sivas’ın Gemerek ilçesinin Yeniçubuk beldesi, Sivas merkeze uzak beldeler arasında yer alıyor. Konumu ile ön plana çıkan bu bölgenin sıkça ziyaret edildiğinden söz edilebiliyor.

Yeniçubuk beldesine ulaşmak için Yeniçubuk otobüs bileti satın alarak otogara varabiliyorsunuz. Yeniçubuk’tan Sivas merkeze ulaşmak için Yeniçubuk KOOP otobüs hatları mevcut. Yeniçubuk otobüs firmaları arasında ise Sivas Turizm ve Gemerek Turizm öne çıkıyor.

Yeniçubuk’ta Gezilecek Yerler

Geçmişten bugüne dek birçok medeniyete ev sahipliği yapan Yeniçubuk’ta gezilecek yerler:

  • Çepni Hamamı: Yeniçubuk otobüs seferlerinin sıkça yapıldığı bölgelerden birinde yer alan bu hamam, tarihi dokusu ile ziyaretçilerini ağırlıyor.Bu hamam hem mimarisi hem de geleneksel özellikleri ile farklı hissiyatlar yaşatıyor.
  • Sivas Ulu Camii: Yeniçubuk otobüs bilet fiyatlarının bütçeye uyması neticesinde kolaylıkla gidilebilecek tarihi bir yapıdır. Bu yapı geleneksel Türk kültürünün en önemli örneklerinden biri olarak da tanımlanabilir.

Yeniçubuk’ta Ne Yenir?

Sivas uçak bileti satın alarak Yeniçubuk beldesinde yiyebileceğiniz lezzetler şunlar:

  • Kesme Aşı: Bir çeşit makarna olan bu yemek tereyağı ile pişirilerek servis ediliyor. Bölgenin yöresel olarak hazırlanan lezzetlerinden biri olan kesme aşı uzun yıllardır imece usulü hazırlanıyor.
  • Kelle Tatlısı: Kadayıf ve ceviz ile üretilen bu tatlı hafifliği ile Sivas yöresinde en fazla ilgi gören lezzetler arasında bulunuyor.

Yeniçubuk’ta Nerede Kalınır?

Yeniçubuk’ta konaklama yapabileceğiniz apart otel, butik otel ve lüks oteller bulunuyor. Otellerin hizmet kalitesi değişmekle birlikte genel anlamda konfor sağlanıyor. Yeniçubuk otobüs bileti satın alarak bölgeye ulaşabilir ve otel rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz Sivas uçuşları ile çok daha hızlı bir yolculuk yapabilirsiniz. Sonrasında bölgeye ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Yenicubuk

Popular Bus Trips Departing From
Yenicubuk

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Yenicubuk

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus