Bus Tickets to Osmaniye

Information About Osmaniye

POPULATION 498,981
LAND AREA 3,195 km²
PHONE CODE 0 322
LICENSE PLATE CODE 80
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Osmaniye Bus Ticket

Osmaniye, eskiden Adana’nın en büyük ve en önemli ilçesiyken sonra il olmuş bir şehrimizdir. Adana’nın kırsal havasını taşıyan ilçede, gezilip görülmesi gereken pek çok yer bulunmaktadır. Osmaniye otobüs bileti alarak, bu bölgeyi keşfetme imkanına sahipsiniz.

Osmaniye otobüs biletinizi almak için obilet.com sayfasını ziyaret etmeniz en doğru seçim olacaktır. Çünkü burada, Osmaniye otobüs seferleri yapan firmaların hepsini bir arada görerek aralarında fiyat karşılaştırması yapma imkanına sahipsiniz. Bu da en ekonomik bileti satın alabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Osmaniye’de nereler gezilir?

Osmaniye’nin her yerinde tarihi ve mimari açıdan güzel yapılarla karşılaşmanız mümkündür. Buralara yolunuz düşerse, hepsini görmek için vakit ayırmaya çalışın.

Tırmıl Höyüğü’ne gidip orada bulunan kalıntıları gözlemleme deneyimini yaşamalısınız. Tırmıl Höyüğü ile aynı ilçede bulunan Alacami de görülmesi gereken yapılardandır.

Şehrin Düziçi ilçesine gidip orada bulunan Haruniye Kalesi, Saman Kalesi ve Kurtlar Kalesi’ni mutlaka görmelisiniz.

Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi’ne gidip Neo-Hitit döneminden kalma kalıntıları görebilirsiniz. Aynı şekilde Karatepe’de bulunan Aslantaş Milli Parkı’na gidip eşsiz bir manzara karşısında vakit geçirebilir, yürüyüş yapabilir hatta burada kamp kurabilirsiniz.

Doğayla iç içe vakit geçirmek için gideceğiniz noktalardan bir diğeri de Maksutoğlu Yaylası’dır. Burada piknik ya da yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca Gürlevik, Bağdaş, Hasanbeyli – Alman Pınarı, Dokurcun ve Beyoluğu yaylalarına da gidebilirsiniz.

Kaypak Kalesi, Babaoğlan Kalesi, Bodrum Kalesi, Kastabala Şehri gibi tarihi yapıları da ziyaret etmeniz önerilmektedir.

Osmaniye’de ne yenir?

Şehrin yemeklerinde en çok kullanılan gıda ürünü bulgurdur. Bulgurla yapılan ve bol baharat kullanılan yemekler tüketebilirsiniz. İçli köfte, mercimek köftesi, çiğ köfte, kısır, sarma içi, bulgur pilavı batırık, tirşik, toğğa, çiçcice, kuru fasulye, lahana sarması, yüksük çorbası, malota çorbası ve etli kömbe gibi lezzetler, en popüler olan yöresel yemeklerdir.

Kuru kömbe ve pekmezli kömbe de tatmanız gereken lezzetlerdir.

Osmaniye’de nerede kalınır?

Şehrin merkezinde her bütçe için uygun otel bulmak mümkündür. Ayrıca Karatepe Milli Parkı ve şehrin yaylalarında bulunan kamp alanlarında da konaklayabilirsiniz.

Osmaniye, beklentilerin üstünde bir şehirdir. En kısa sürede gelip burayı keşfetmek için obilet.com üzerinden Osmaniye otobüs biletinizi alabilirsiniz.

Bus Stations in Osmaniye

Osmaniye Bus Stationı +903288148082 Yunus Emre, Terminal, 80000 Nohuttepe Köyü/Osmaniye Merkez/Osmaniye

Osmaniye Hotels

bus