Bus Tickets to Ceyhan

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Ceyhan

LAND AREA 1,426 km²
CITY Adana
PHONE CODE 0 322
LICENSE PLATE CODE 01
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Ceyhan Bus Ticket

Ceyhan, Adana’nın en önemli ilçesidir. Turistik ve doğal güzellikleri açısından oldukça önemli bir yerdir. Ceyhan’ın güzelliğini görmek için obilet.com üzerinden Ceyhan otobüs bileti satın alıp yola çıkabilirsiniz.

Obilet.com üzerinden Ceyhan otobüs seferleri düzenleyen otobüs firmalarının hepsini görebilir ve araların fiyat, özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Aralarından en uygun olan otobüs firmasını seçerek Ceyhan otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Ceyhan’da neler gezilir?

Ceyhan, Adana’nın en keyifli yerlerinden biridir. Bu şehre geldiğinizde Ceyhan’ı görmeden olmaz.

Ceyhan Ovası’na hakim olan manzarasıyla göz dolduran Yılan Kalesi’ne çıkmalısınız. Bizans, Haçlı ve Ermeni kalıntıları bulunan bu kaleyi muhakkak gezmelisiniz.

Ceyhan’ın merkezinde bulunan Abdulkadirağa Camii’ni görmeden dönmemelisiniz.

Durhasan Dede Türbesi de görülmesi gereken ve şehirdeki İslam turizmi açısından önemli simgelerden biridir.

Kurtkulağı Köyü yakınlarında bulunan ve pek çok devlete ev sahipliği yapmış Kazankaya Kalesi’ni görmelisiniz. Çevresindeki mesire alanlarında dinlenerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Sirkeli Höyük ve Anavarza Kalesi tarihi açıdan önem taşıyan yapılar arasında yer almaktadır.

Tatarlı Çamlığı, çam ağaçları ve alabalık tesisleriyle mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Burada piknik yapıp keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Mimari açıdan Yılan Kalesi ile mimari açıdan benzerlik gösteren Tumlu Kalesi’ni de görülecek yapılar listesine eklemelisiniz. Bu kale içerisinde de pek çok tarihi kalıntı bulunmaktadır.

Kurtkulağı Kervansarayı, eski Halep kervan yolu üzerinde bulunan ve tarihi açıdan önemli bir yapıdır.

İncirlik Tesisleri’ne gidip deniz ve güneşi tadını çıkarabilirsiniz.

Ceyhan’da ne yenir?

Adana’da olup da kebap yemeden olmaz. Adana kebabının en iyisini yiyeceğiniz yer Ceyhan’dır. Kebap ve meze çeşitlerinden bol bol yemelisiniz.

Ceyhan’a özgü yöresel lezzetler arasında; yeşil burma, yağlı yavan, kömbe, sarımsaklı köfte, patlıcan güveç, mercimekli ıspanak başı, nohutlu bamya, çürük et, erişte, bumbar babagannuş, şırdan dolması, humus, içli köfte, kısır, yüzük çorbası ve döğme pilavı bulunmaktadır.

Ceyhan’da nerede kalınır?

Ceyhan’ın merkezinde her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunmaktadır. Ayrıca İncirlik Tesisleri’nde bulunan kamp alanlarında çadır da kurabilirsiniz.

Ceyhan, Adana’nın farklı ve doğal yüzünü görebileceğiniz bir yerdir. Obilet.com üzerinden Ceyhan otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Ceyhan

Ceyhan Otogarı İstiklal Mh. 01960 Ceyhan/Adana

Popular Bus Trips Departing From
Ceyhan

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Ceyhan

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus