Bus Tickets to Torbali

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Torbali

POPULATION 156,983
LAND AREA 577 km²
CITY İzmir
PHONE CODE 0 232
LICENSE PLATE CODE 35
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Torbali Bus Ticket

İsmini Antik Çağ’ın ünlü sayılabilecek şehirlerinden aldığı söylenen Torbalı, İzmir şehir merkezine 51 kilometre uzaklıkta bir ilçe. Ayrıca İzmir’in güneydoğusunda yer alan Torbalı’da gezilebilecek pek çok tarihi yerler mevcut.

Torbalı otobüs bileti ile çıktığınız bu yolda son durağınız gar oluyor. Yolculuğa İzmir uçak bileti ile çıktıysanız da son durağınız havalimanı oluyor. Seyahatiniz son bulduğu zaman ise Pamukkale turizm veya Metro gibi çeşitli Torbalı otobüs firmaları arasından birini seçerek gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Eğer il merkezine gitmek isterseniz de Torbalı otogarından İzmir’e her yarım saatte bir giden dolmuşları kullanabilirsiniz.

Torbalı’da Gezilecek Yerler

Doğal güzellikleriyle ve tarihi yerleri ile ziyaretçilerde merak uyandıran Torbalı’da gezilecek yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Metropolis Antik Kenti: İçerisinde birçok tarihi kalıntı bulunan Metropolis Antik Kenti, tarih ve kültürel yapılar ile ilgilenen ziyaretçiler için ilgi odağı durumunda. Ayrıca buraya Torbalı otobüs seferleri ile de kolayca ulaşım sağlanıyor.
  • Efeoğlu Tabiat Parkı: Torbalı halkının ve ziyaretçilerinin uğrak noktalarından biri olan Efeoğlu Tabiat Parkı, doğa ile iç içe olmak isteyenler için en ideal seçenekler arasında yer alıyor.

Torbalı’da Ne Yenir?

Torbalı otobüs bileti ile sadece tarihi yapıları değil aynı zamanda mutfak kültürünü de yakından tanıyabilirsiniz. Ziyaretçilere sunulan yemekler arasında şunlar yer alıyor:

  • Mayalı Sokuşturma: Torbalı’nın en çok bilinen ve ziyaretçilerinin en çok tercih ettiği yemekler arasında yer alan mayalı sokuşturma, Torbalı ziyaretinizde kesinlikle tatmanız gereken lezzetler arasında yer alıyor. Toz maya, ılık süt ve yumurta üçlüsü ile yapılan bu lezzet, özellikle kahvaltılarda ve çay saatlerinde tercih ediliyor.

Torbalı’da Nerede Kalınır?

İzmir Torbalı ziyaretinizde konaklayabileceğiniz yerler arasında birçok seçenek bulunuyor. Torbalı otobüs bilet fiyatları gibi konaklama fiyatları da her bütçeye hitap edecek şekilde. Butik oteller, konsept oteller ve pansiyonlar sıklıkla tercih edilen yerler arasında bulunuyor. Ziyaretinizi İzmir uçuşları ile gerçekleştirecekseniz mutlaka öncesinde rezerve işlemlerini yapmanız öneriliyor.

Bus Stations in Torbali

Torbalı Bus Station Tepeköy, İsmetpaşa Cd. No:114, 35860 Torbalı/İzmir

Popular Bus Trips Departing From
Torbali

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Torbali

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Torbali Hotels

bus