Bus Tickets to Siverek

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Siverek

POPULATION 245,385
LAND AREA 3,936 km²
CITY Şanlıurfa
PHONE CODE 0 414
LICENSE PLATE CODE 63
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Siverek Bus Ticket

Siverek, Urfa’nın en özel ilçelerinden biridir. Bozulmamış yapıları ve kültürüyle oldukça önemli bir yerdir. Burayı keşfetmek isterseniz, obilet.com üzerinden Siverek otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Siverek otobüs seferleri, çoğunlukla yerel otobüs firmaları tarafından yapılmaktadır. Obilet.com üzerinden bütün firmaları bir arada görebilirsiniz. Detaylı şekilde özellik ve fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylece kendinize en uygun bulduğunuz firmadan Siverek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Siverek’te nereler gezilir?

Siverek’te gezebileceğiniz pek çok tarihi ve kültürel yapı bulunmaktadır. Şehrin merkezinde, yığma bir tepenin üzerine konumlanmış olan Siverek Kalesi, göreceğiniz ilk yer olmalıdır.

Ulu Cami, Selçuklu döneminden kalan ve hem tarihi hem de mimari açıdan büyük önem taşıyan bir yapıdır.

Sulu Cami olarak da bilinen Hüseyin Çeribaşı Cami, avlusunda taşlı kanallardan gelen suyuyla meşhur olan özel bir yapıdır. Haliliye Camisi de aynı özelliğe sahiptir.

Gülalibey Camisi, Osmanlı zamanından kalma özel yapılardan biridir.

Yeraltı Hamamı, 1750 yılında yapılan araştırmaların sonucunda tesadüfen ortaya çıkmış bir yapıdır. Hititlerden kalma bir yapıdır ve restorasyonla tekrar kullanıma açılmıştır. Yeraltı hamamının 150 metre ilerisinde bulunan Serap Çeşmesi de görülmeye değerdir.

Abdalağa Hamamı, Cudi Paşa Hanı, Hacı Yusuf Hanı, Şeytan Küçesi, Hacı Pınar Çeşmesi ve Eski Hükümet Konağı da mutlaka görülmesi gereken önemli yapılardır.

Atatürk Baraj Gölü’ne gidebilir ve çevresinde vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca; Urfa, Diyarbakır ve Adıyaman’a da geçip gezebilirsiniz.

Siverek’te ne yenir?

Siverek, misafirlerine klasik Doğu mutfağı lezzetleri sunar. Bol baharatlı ve etli yemeklerle lezzet şöleni yaşayacağınıza emin olabilirsiniz.

Ciğer başta olmak üzere yemeniz gereken pek çok özel lezzet bulunmaktadır. İçli köfte, etli tepik, etli sıkma, sögülme, beli bağlı, herse yemeği, sirav, melhuta, yoğurt çorbası, keşkek, mercimek ekmeği, siverek tavası, patlıcanlı kebap, tepside türlü, paşa kebabı, bademli pilav, pırpırım, ağbandır yemekleri, kenger yemeği gibi yöresel lezzetlerinden mutlaka tatmalısınız.

Siverek’te nerede kalınır?

Siverek’te konaklama için az sayıda seçenek var ama olanlar da her bütçeye ve imkana uygun hizmet vermektedirler.

Tarih ve kültür dolu bir gezi için rotanızı Siverek’e çevirin. Obilet.com üzerinden Siverek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Siverek

Siverek Otogarı Siverek Şehirlerarası Otogarı :D13-14, 63600 Siverek/Şanlıurfa, Türkiye

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Siverek

Popular Bus Trips Departing From
Siverek

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Siverek

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Siverek Hotels

bus