Bus Tickets to Diyarbakır

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Full Refund
to the Cancelled Tickets

Information About Diyarbakır

POPULATION 1,607,437
LAND AREA 15,204 km²
PHONE CODE 0 412
LICENSE PLATE CODE 21
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Diyarbakır Bus Ticket

Doğu’nun en otantik kültüre sahip şehirlerinden biridir Diyarbakır. Gelenekleri, mutfağı, ev sahipliği yaptığı tarihi yapıları ile kendine has bir güzelliği vardır. Diyarbakır otobüs seferleri düzenleyen seyahat firmalarının sayısı da oldukça fazladır.

Diyarbakır otobüs bileti almak için obilet.com üzerinden, şehre sefer düzenleyen bütün otobüs firmalarını görebilirsiniz. Aralarında kıyaslamalar da yapabilir, bütçenize en uygun olan firmayı seçip Diyarbakır otobüs biletinizi online olarak, hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Diyarbakır’da nereler gezilir?

Çin Seddi’nden sonra dünyanın en uzun suru olarak bilinen Diyarbakır Surları ziyaret edeceğiniz ilk yer olmalıdır. Tepeden görünümü kalkan balığını andırır, yakından bakarken de farklı medeniyetlere ait olan motifler, kabartmalar ve kitabeler görebilirsiniz.

Şehrin en turistik olan tarihi yapılarından biri olan Hasan Paşa Hanı’na gitmelisiniz.

Doğal güzelliğinin yanı sıra, tarihi özelliğe de sahip olan Hevsel Bahçeleri’ne gidin. Neredeyse 8000 yıldır ayakta duran ve pek çok medeniyetin besin kaynağı olan bir bahçedir.

Kervansaray’ı ziyaret etmeli, Sülüklü Han’ı gezip bir çay ya da kahve molası vermelisiniz.

Mar Toma Kilisesi’nin camiiye dönüştürülmüş hali olan Ulu Camii’ni ziyaret edilecekler listesine ekleyin. İslam dünyasında 5. Harem-i Şerif olarak kabul edilir.

Asur Kalesi, Meryem Ana Kilisesi, Çayönü buluntuları görülmesi gereken diğer tarihi yapılardır.

On Gözlü Köprü, Dicle Köprüsü, Silvan Köprüsü ya da Mervani Köprüsü olarak bilinen köprüyü de görmelisiniz. Görkemli duruşuyla gözlerinizi kamaştıracak.

Diyarbakır’da ne yenir?

Bol baharatlı, acılı ve yağlı yemeklerin tüketildiği bir şehrin mutfağındasınız. Damak zevkine uymayan ya da baharata alışkın olmayanlar için rahatsızlık verebilir ama lezzeti denemeye değerdir.

Kebaplarından ve ciğerinden muhakkak tadın. Denk geldiğiniz hemen hemen her kebapçıda lezzetli yemekler bulmanı mümkündür. Yöresel kebap türlerinden denemelisiniz.

Etin her türlüsü ve sakatat çeşitleri, bu şehrin en yaygın lezzetleridir. Bu lezzetleri açığa çıkaran Ocakbaşı kültürü hakimdir. Dilerseniz, kebapçıya gitmek yerine bunları da tercih edebilirsiniz.

Hasanpaşa Hanı’nı gezin demiştik ama burada kahvaltı etmeyi de asla ihmal etmeyin. Tadı damağınızda kalacak.

Diyarbakır karpuzunun namını duymayan yoktur. Mevsiminde giderseniz mutlaka tadın.

Son olarak, burma kadayıfını yemeden gelmeyin.

Diyarbakır’da nerede kalınır?

Büyük otellerden küçük otellere kadar uzanan, her bütçeye hitap eden otel seçenekleri bulunmaktadır. Kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Obilet.com üzerinden Diyarbakır otobüs seferleri listesini görüntüleyip dilediğiniz firmadan Diyarbakır otobüs biletinizi alın. Lezzet ve tarih dolu bu tatilden kendinizi mahrum bırakmayın.

Blog Posts About Diyarbakır

 • Diyarbakır’da Gezilecek Yerler Rehberi

  Özüne dört elle sarılan şehir Diyarbakır, 9 bin yıllık tarihini göz önüne bırakmış ziyaretçi bekliyor. Ola ki Dicle’nin bile toprağında akmaktan mutluluk duyduğu şehre gidip tarihe, kebaba, karpuza doymak isterseniz adresiniz Güneydoğu Anadolu. Hoş sohbeti, samimiyeti ile gönülleri fetheden yöre halkının surlar içindeki yaşamına tanıklık edebilmenize olanak tanıyacak bu gezintiye çıkmadan önce bilmeniz gereken her

  See the rest
 • Diyarbakır’ın Meşhur Yemekleri

  Mezopotamya’nın bereketli toprakları üzerine kurulu 9000 yıllık bir tarihe tanıklık eden Diyarbakır aynı zamanda buğdayın insan eliyle tarımının yapıldığı ilk yer. Böyle önemli ve köklü bir geçmişe sahip Diyarbakır’ın tarihi zenginliğine yaraşır çeşitlilikte enfes bir mutfağı var. Etin ve baharatların başrolde olduğu Diyarbakır mutfağının meşhur lezzetlerinin pek çoğuna aşina olabilirsiniz ancak bu lezzetleri yerinde yemenin

  See the rest
 • Güneydoğu Anadolu Bölgesi Mutfağının En Sevilen Yemekleri

  Ülkemizin her bölgesi başlı başına bir gastronomi cenneti. Ancak Gaziantep’i, Şanlıurfa’sı, Mardin’i ve Diyarbakır’ı ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kalplerdeki yeri bence bir başka. Çorbanın en doyurucusu, kebabın en lokumu, baklavanın en çıtırı ve daha pek çok lezzetin ‘en’i için rotanızı Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne çevirin derim. Hadi gelin pek çoğuna aşina olduğunuzu düşündüğüm Güneydoğu Anadolu yemeklerini

  See the rest

Bus Stations in Diyarbakır

Diyarbakır Bus Station +904122221550 Talaytepe Mh., Diyarbakır

Popular Bus Trips Arriving At Diyarbakır

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet.com within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Diyarbakır Hotels