Bus Tickets to Bucak

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Bucak

POPULATION 64,783
LAND AREA 1,511 km²
CITY Burdur
PHONE CODE 0 248
LICENSE PLATE CODE 15
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Bucak Bus Ticket

Bucak, Burdur’un önemli ilçelerinden biridir. Aynı zamanda, Antalya’ya da yakın olması sebebiyle özel bir konumdadır. Keyifli bir gezi yapmak ve burayı keşfetmek isterseniz, obilet.com üzerinden Bucak otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bucak otobüs seferleri yapan firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilirsiniz. En ince detaylarına kadar özelliklerini ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Bu inceleme sonucunda aralarında karşılaştırma yaparak kendinize en uygun olan firmayı seçip Bucak otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Bucak’ta nereler gezilir?

Bucak, tarihi yapılar açısından oldukça zengin bir yerdir. Seyahatine tarih ve kültür dokunuşları yapmayı sevenler için burası oldukça ideal bir yerdir.

Bucak’ta görmeniz gereken en önemli yerlerden biri, İncirhan Kervansarayı’dır. Burası, Selçuklular zamanından kalma bir yapıdır. Büyük bir kısmı tahrip olsa da, hala görülmeye değerdir.

Susuz Köyü’nde bulunan Susuz Kervansarayı, mimari ve tarihi açıdan önemli bir yapıdır. Mutlaka görmeniz gereken yerler listesine eklemelisiniz.

Konumu nedeniyle uçurum anlamına gelen bir ismi olan Kremna, Antik Pisidia bölgesinin en önemli kentlerinden biridir. Gezerken oldukça keyif alacağınız özel bir yerdir.

Kodrula, Kestel Köyü civarında bulunan ve Helenistik dönemden kalma bir antik kenttir.

Sia yani, Taştanadam ise; Antalya-Burdur yolu üzerinde bulunur. İçerisinde sur, kilise, ev ve şehir yapısı kalıntıları bulunan ve çam ormanlarının çevrelediği oldukça özel ve büyük bir antik kenttir.

Ayrıca, Antalya yolu üzerinde bulunan ormanları ve orada bulunan baraj göllerini ziyaret edebilir; Antalya’ya gidip deniz ve güneşle de buluşabilirsiniz.

Bucak’ta ne yenir?

Bucak’ta tatlı su balıkçılığı oldukça gelişmiştir. Bu yüzden özellikle tatlı su balıklarından tatmalısınız. Bunların dışında; dirmil kebabı, tavuk dolması, göynek dolması, bulamaç aşı, haşhaş böreği, incir dolması ve kenevir helvası gibi yöresel lezzetlerinden de tatmalısınız.

Bucak’ta nerede kalınır?

Bucak’ta konaklama seçenekleri kısıtlıdır ama var olanlar her bütçeye ve imkana uygundur. İlçenin merkezinde bulunan otellerden dilediğinizde konaklayabilirsiniz.

Bucak, tarihi yapıları ve antik kentleriyle ülkenin görülmesi gereken önemli ilçelerinden biridir. Bu tür gezilerden hoşlanıyorsanız, rotanızı Bucak’a çevirmelisiniz. Obilet.com üzerinden Bucak otobüs seferleri ile ilgili detaylı bilgi alıp seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Bus Stations in Bucak

Bucak Bus Station Mehmet Akif Mahallesi Bucak Otogarı 15300 Bucak/Burdur

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Bucak

Popular Bus Trips Departing From
Bucak

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Bucak

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Bucak Hotels

bus