Bus Tickets to Yalvaç

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Full Refund
to the Cancelled Tickets

Information About Yalvaç

POPULATION 47,769
LAND AREA 1,402 km²
CITY Isparta
PHONE CODE 0 246
LICENSE PLATE CODE 32
NUMBER OF BUS TERMINALS 3

Things You Need to Know After Buying the Yalvaç Bus Ticket

Yalvaç, Isparta’nın en güzel ilçelerinden bir tanesidir. Tarihi açıdan oldukça önemli bir yerdir. Obilet.com üzerinden Yalvaç otobüs bileti satın alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Yalvaç otobüs seferleri yapan firmaların çoğu yerel seyahat firmalarıdır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Karşılaştırma sonucunda seçtiğiniz firmadan Yalvaç otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Yalvaç’ta nereler gezilir?

Yalvaç’ta tarihi ve sanatsal açıdan oldukça önemli yerler bulunmaktadır. İlk durağınız Yalvaç Müzesi olmalıdır. Pek çok kıymetli eserin sergilendiği bu müzeyi mutlaka gezmelisiniz.

Yapılış tarihi bilinmeyen Devlethan Camisi’ni, Yalvaç Hacı Ali Rıza Efendi Halk Kütüphanesi’ni ve Belediye Kültür Evi’ni de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

1200’lü yıllardan kalma Çınaraltı’nın altında dinlenmeli, Anlatan Meydanı’nı görmelisiniz.

İlçe dışında kalan Pisidia Antiocheia Antik Kenti ile Tokmacık Fosil Yatakları da mutlaka görülmesi gereken doğal ve tarihi oluşumlardır.

Yalvaç’ta ne yenir?

Yalvaç’ın kendine has yöresel lezzetlerinden en önemlisi kurutulmuş dolmadır. Ayrıca; fasulye boranisi, keşkek ve yufka katmerini de mutlaka yemelisiniz. Bir de buranın güllacı pek meşhurdur; yemeden dönmeyin.

Yalvaç’ta nerede kalınır?

Turistik açıdan önemli bir yer olduğu için ilçede pek çok otel bulunmaktadır. Öğretmenevi de konaklama seçenekleri arasında bulunmaktadır.

Yalvaç, tarihi açıdan önemli yapılara ev sahipliği yaptığı için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Obilet.com üzerinden otobüs biletinizi satın alarak yola çıkabilirsiniz.

Bus Stations in Yalvaç

Yalvac Bus Station 32400 Yalvaç/Isparta

Operating Carriers Based in Yalvaç

Popular Bus Trips Departing From
Yalvaç

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet.com within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Yalvaç

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet.com within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Yalvaç Hotels