Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Saraybosna Uçak Bileti

1 Yolcu

Saraybosna Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Saraybosna Hakkında

TELEFON KODU 387

NÜFUS751.046

PARA BİRİMİBAM

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI02:00

HAVALİMANI SAYISI1

Saraybosna Havalimanları

Sarajevo Havalimanı

Saraybosna Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bosna Hersek Türkiye vatandaşlarından vize istemeyen bir ülke, Saraybosna uçak biletleri oBilet’te! Trebević Dağı'nın eteklerindeki Miljacka Nehri'nin dar vadisinde uzanan ve Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna, ülkenin idari, ekonomik, kültürel, eğitim ve spor merkezi. Saraybosna Belediyesi toplamda dört belediyeden meydana geliyor: Stari Grad, Centar, Novo Sarajevo ve Novi Grad. Saraybosna, güneybatıdan Bjelasnica ve Igman Dağı, güneydoğudan Trebevic, orta menzilli dağlar, kuzey ve kuzeybatıdan vadilerle çevrili. Kentin geneli deniz seviyesinden 500 metre yükseklikte bulunuyor. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 19 santigrat derece, kış aylarında -1,3 derece ve yıllık ortalama sıcaklık ise 9,5 santigrat derece. Toplamda 141,5 kilometrekarelik bir alandan oluşan Saraybosna’nın en turistik yerleri, Bascarsija olarak bilinen Old Town, yani Eski Kent’te konumlanıyor. Alışveriş merkezlerinden, tarihi binalara, doğal ve kültürel alanlardan ilginç müzelere kadar birçok yere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir içi toplu ulaşım ağı ise oldukça gelişmiş. Saraybosna’da kullanılan para birimi, Convertible Mark’tır (BAM). Şehirde gezilecek diğer yerler, Başçarşı (Baščaršija), Ali Paşa Camisi (1560-61), Begova Džamija (1530), Mlada Bosna, Kazandžviluk (bakır çarşısı), 16. yüzyıldan kalma bir saat kulesi ve hemen yakınındaki Begova Džamija. Saraybosna’da düzenlenen festivaller, Saraybosna Kış Festivali (şubat-mart), Çocuk Festivali (haziran), Tiyatro Festivali (haziran), Başçarşı Geceleri (temmuz), Saraybosna Film Festivali (temmuz-ağustos), Banja Luka Yaz Oyunları (ağustos), Caz Festivali (kasım), Saraybosna Moda Haftası (kasım) ve MESS Uluslararası Tiyatro Festivali (kasım).

Aynı zamanda Butmir Havalimanı olarak bilinen Saraybosna Uluslararası Havalimanı, Ilidza Belediyesi’ndeki Saraybosna demiryolu istasyonunun 6.1 km güneybatısında konumlanıyor. 1966 senesinde Yugoslavlar tarafından inşasına başlanan havalimanı 2 Haziran 1969’da hizmete açıldı. 2016 senesinde taşımacılık hizmeti verdiği toplam yolcu sayısı 800 binin üzerinde. Türkiye’den Saraybosna Havalimanı’na direkt uçuş seferleri olan hava yolu şirketleri, Türk Hava Yolları (İstanbul Atatürk Havalimanı), Pegasus Havayolları (İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı) ve AtlasGlobal (Atatürk Havalimanı). AtlasGlobal’in düzenlediği seferlerin büyük bir çoğunluğu aktarmalı, ancak bazı dönemler Saraybosna Havalimanı’na aktarmasız uçuşları da var. Bunun yanı sıra Türk Hava Yolları ya da Pegasus Havayolları ile yapacağınız yolculuktan önce uçak biletinizi oBilet’ten online olarak alabilirsiniz. Saraybosna Havalimanı ile İstanbul arasındaki uçak yolculuğu ortalama 1 saat 55 dakika sürüyor. Ayrıca Scandinavian Airlines, Lufthansa, Aeroflat, Britih Airways ve daha birçok uluslararası havayolu firması Türkiye üzerinden Saraybosna seferleri düzenlemektedir. Tüm havayollarının Saraybosna uçak bileti bilgisine oBilet üzerinden erişebilirsiniz

İstanbul’daki Atatürk Havalimanı’ndan Saraybosna’ya doğrudan uçuşları bulunan Türk Hava Yolları ile yolculuk yapmak için oBilet’ten ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Alternatif olarak, Pegasus Havayolları bileti alarak da Sabiha Gökçen’den Saraybosna Havalimanı’na gidebilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Saraybosna Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Saraybosna Uçak Bileti Almak için Saraybosna Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Saraybosna Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Antalya - Saraybosna 212,00 TL
İstanbul - Saraybosna 299,00 TL
İzmir - Saraybosna 422,00 TL
Adana - Saraybosna 445,00 TL
Ankara - Saraybosna 467,00 TL
Konya - Saraybosna 552,00 TL
Tiflis - Saraybosna 711,11 TL
Elazığ - Saraybosna 754,59 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar