Ucuz Norveç Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Norveç Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 47
NÜFUS 5.223.000

Norveç Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Resmi dilde Norveç Krallığı olarak geçen Norveç Avrupa’nın kuzeyindeki İskandinav Yarımadası’nda konumlanmaktadır. Batısında Atlas Okyanusu'nun bir kolu olan Norveç Denizi'ne kıyısı bulunan ülke Finlandiya, İsveç ve Rusya Federasyonu ile sınıra sahiptir. Norveç dünya geneli demokrasi indekslerine göre dünyanın en demokratik ülkesi olarak kabul edilmektedir. Norveç’in başkenti Oslo aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehridir. Diğer önemli şehirleri ise Bergen, Trondheim, Stavanger’dir. ;Norveç para birimi Norveç Kronu, Norveç resmi dili Kuzey Alman dil ailesinden Norveççe’dir. Avrupa ortalamasının üstünde bir yaşam kalitesine ve ekonomiye sahip olan ülke Avrupa Birliği'ne girmek istememektedir fakat Schengen vize anlaşması kabul edilmektedir. Ülke kıyılarındaki petrol rezervleri ve balıkçılık sektöründeki önder konumuyla Norveç ekonomik olarak oldukça iyi bir konumdadır. Norveç’in kuzeybatı fiyordlarına ve Alp dağlarına açılan kapısı olarak bilinen Alesund, 18.yy.’dan kalma ahşap evleriyle bilinen Tromso, Vikingler’e başkentlik yapmış olan Trondheim, dünyanın en kuzeyindeki yerleşim yeri olarak bilinen Svalbard, orta çağlardan günümüze kadar en önemli batı limanı olma özelliğini elinde tutan Bergen mutlaka görülmelidir. Norveç kıyıları boyunca fiyordlar görülebilir ama Norveç’te en ünlü ve en çok ziyaret edilen fiyordlar Batı Fiyord’larıdır.

Norveç'in başkenti Oslo'nun yaklaşık 35 km. kuzeydoğusunda yer alan Oslo-Gardermoen Havalimanı Norveç'in en işlek havalimanıdır. Pegasus Airlines ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan; SAS, ve Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul-Stockholm arası aktarmasız uçuş yapılabilmektedir. Aktarmalı Norveç Oslo uçak biletleri için ise Aeroflot Russian Havayolları, Ukraine International Havayolları, Aegean Havayolları, British Airways, Lufthansa ve oBilet.com adresinden inceleyebileceğiniz birçok firma seçeneği bulunmaktadır. Norveç’in ikinci işlek havalimanı ise Bergen Fresland Havalimanı’dır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan SAS, Türk Hava Yolları, Lufthansa, Air France gibi havayolu firmaları Bergen Fresland Havalimanı’na uçuş gerçekleştirmektedir. Norveç’te bulunan bir diğer uluslararası havalimanı Trondheim Vaernes Havalimanı’dır ve SAS, Türk Hava Yolları, Lufthansa, Aeroflot Russian Havayolları bu havalimanından Türkiye’ye uçuşlar düzenlemektedir.

Dünyanın en gelişmiş ekonomilerinden birine sahip olan Norveç hem yaşam standartlarının yüksekliği hem de gezmeye doyamayacağınız doğası ile sizleri bekliyor. En uygun Norveç uçak bileti için oBilet.com adresini ziyaret edebilir, Norveç uçak biletinizi güvenli öneme seçenekleriyle kolayca satın alabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası