Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Mikonos Uçak Bileti

1 Yolcu

Mikonos Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Mikonos Hakkında

NÜFUS10.134

PARA BİRİMİEUR

HAVALİMANI SAYISI1

Mikonos Havalimanları

Mikonos Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yunan adalarının en gözde ve en uğrak yeri olan Mikonos 86 km² yüzölçümüne, 10.134 nüfusa (2011 sayımı), 89 km sahil şeridine sahiptir. Yunanistan’ın Güney Ege bölgesinde yer alan Kiklad Adaları bir il ve Mikonos bu ilin bir adası. Tarihimiz açısından önemine değinecek olursak Mikonos 1453’ten 1832’ye kadar Osmanlı hakimiyetindeymiş. Adanın bitki örtüsü yok denecek kadar az, ada daha çok granit çırak topraklardan oluşuyor. Adayı güzelleştiren şey ise misafirlerine sağladığı sonsuz özgürlik. Öyle ki bu adada çıplak şekilde güneşlenebilir, sabaha kadar eğlenebilir ve labirent sokaklarında kaybolabilirsiniz. Şehrin sokaklarının labirent şeklinde olmasının ise anlamlı iki ayrı sebebi vardır. Birincisi adanın kuvvetli rüzgarlarını önlemek açısından bu şekilde dizayn edildiğidir. İkinci sebep ise korsan saldırıları sırasında ada halkına kaçış ve saklanma imkanı sağlamasıdır. Tüm bu özellikleriyle Mikonos ünlü ve varlıklı isimlerin de ilk tercih ettiği yerlerden birisi. Mikonos para birimi Euro ve resmi dili Yunanca. Ancak turistik bir bölge olduğundan İngilizce de yaygın olarak konuşuluyor. Mikonos’ta gezilecek yerler denildiğinde aslında asıl gezi adanın ruhunu bütün olarak içine çekmek olsa da belli başlı gezi duraklarından bahsedilebilir. Mykonos Town adanın şehir merkezidir. Mikonos Arkeolojik Müzesi Helenistik Dönem’den kalan eserleri sergilemektedir. 400 kilisenin bulunduğu Mikonos’ta en dikkat çekici olanı Panagia Paraportiani’dir. Küçük Venedik adanın en batısında bulunur ve güneşin batışını izlemek için eşsiz bir noktadır. Özellikle Rüzgar gülleri (Windmills) ile bu manzara daha da eşsiz bir hal alır. Mikonos’un en çok tercih edilen plajı ise Paradise Beach’tir. Mykonos Town’dan 6 km uzaklıktaki Paranga kamp alanlarıi restoranları ve barlarıyla uğrak noktalardan bir diğeridir. Eğer uçakla Mikonos’a gelecek olursanız, hem İstanbul’dan hem de Atina’dan direk Mikonos Havalimanı’na uçuşlar düzenleniyor. Şehir merkezine 4 km uzakta yer alan bu Havalimanına ulaştıktan sonra ister araba kiralayarak isterseniz taksi veya motorlarla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Mikonos’a hem Atina’dan hem İstanbul’dan direkt uçuşlar var. Türk Hava Yolları, Aegean Havayolları, Lufthansa, Egyptair, Tarom, Ukraiane International Havayolları, Air France İstanbul-Mikonos uçak bileti bulunan firmaların başlıcalarıdır. Ayrıca Ankara ve İzmir üzerinden de Mikonos’a gitmek mümkün. Mikonos Uluslararası Havalimanı Mikonos şehir merkezine sadece 4 km uzaklıkta. Mikonos Uluslararası Havalimanı’ndan Mikonos şehir merkezine ulaşım için araba kiralayarak veya taksi ile mümkün. Ancak adada çok az sayıda araç ve taksi bulunduğu için motor veya ATV kiralamak da mantıklı olabilir.

Maviyle beyazın görkemli buluşmasına rengarenk çiçeklerin eşlik ettiği bu güzel ada Mikonos’a oBilet.com adresinden alacağınız en ucuz Mikonos uçak bileti yolculuğunuzun tadını daha da arttıracak. Özgür ada Mikonos’a kuşlar gibi uçarak kavuşmanız için size en uygun Mikonos uçak biletleri ile oBilet yanınızda!

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 4 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Mikonos Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Mikonos Uçak Bileti Almak için Mikonos Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Mikonos Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İzmir - Mikonos 901,50 TL
Tiran - Mikonos 1.048,27 TL
Atina - Mikonos 1.060,50 TL
Samsun - Mikonos 1.377,58 TL
Çanakkale - Mikonos 1.427,28 TL
Adana - Mikonos 1.562,03 TL
Ankara - Mikonos 1.920,08 TL
Bodrum - Mikonos 2.239,08 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar