Bus Tickets to Tekkekoy

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Tekkekoy

POPULATION 49,843
LAND AREA 326 km²
CITY Samsun
PHONE CODE 0 362
LICENSE PLATE CODE 55
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Tekkekoy Bus Ticket

Tekkeköy, Samsun’da yer alan en eski yerleşim yerlerinden biridir. Eski Taş Çağı’ndan kalma kalıntılarla dolu antik bir SİT alanıdır. Ziyaretçilerin sebebi de budur. Obilet.com üzerinden Tekkeköy otobüs bileti satın alarak tarihe yolculuk yapabilirsiniz.

Tekkeköy otobüs seferleri çoğunlukla yerel seyahat firmaları tarafından yapılmaktadır. Sefer düzenleyen firmaların hepsini obilet.com üzerinden görme imkanına sahipsiniz. Aralarında özellik ve fiyat karşılaştırmaları yaparak kendinize en uygun olan firmayı seçebilirsiniz. Tekkeköy otobüs biletinizi de ekonomik şekilde satın alabilirsiniz.

Tekkeköy’de nereler gezilir?

Antik SİT alanı olan Tekkeköy’de zamanda yolculuk yapabilirsiniz. Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi’ni gezmelisiniz. Burası, Karadeniz’in bilinen en eski yerleşim yeridir. Delikli Kaya, Frig Kalesi, Hitit Yolu kalıntılarını ve yapılarını görebilir, Arkeoloji Vadisi Müze Evi’ni ziyaret edebilirsiniz. Oldukça büyük bir alana sahip kentin bir kısmında kazı çalışmaları hala devam etmektedir.

Tekkeköy’de ne yenir?

Tekkeköy bir antik kent olduğu için yemeklerinizi Samsun merkezde yemeniz gerekmektedir. Karadeniz mutfağına ait yöresel lezzetlerden ve balık türlerinden bol bol yiyebilirsiniz. Pazı kavurma, pırasa, kara lahana, mıhlama, mısır ekmeği, kıvratma gibi yöresel yemekleri mutlaka tatmalısınız.

Tekkeköy’de nerede kalınır?

Antik kentin içerisinde konaklama imkanı bulunmamaktadır. Samsun’un merkezine 14 km uzaklıkta olan bu alana gelmek için şehir merkezinde kalmalısınız. Şehir merkezinde her bütçeye ve imkana uygun konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Tekkeköy, tarihi açıdan büyük önem taşıyan bir antik kenttir. Karadeniz seyahatinizde yer alması gereken bir duraktır. Obilet.com üzerinden otobüs biletinizi satın alarak seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Bus Stations in Tekkekoy

Popular Bus Trips Departing From
Tekkekoy

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Tekkekoy

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Tekkekoy Hotels

bus