Bus Tickets to Gemlik

Information About Gemlik

POPULATION 105,484
LAND AREA 401 km²
CITY Bursa
PHONE CODE 0 224
LICENSE PLATE CODE 16
NUMBER OF BUS TERMINALS 3

Things You Need to Know After Buying the Gemlik Bus Ticket

Gemlik, Bursa’nın zeytiniyle meşhur olan, güzel havası ve doğasıyla ziyaretçilerine şölen sunan bir yerdir. Bursa ve civarına geldiğinizde Gemlik’e mutlaka uğramalısınız. Gemlik otobüs bileti almak için obilet.com sayfamıza bakabilirsiniz.

Gemlik otobüs seferleri yapan firmaların sayısı sınırlıdır. Ama sınırlı sayıda olan firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilirsiniz. Gördüğünüz firmaları aralarında karşılaştırarak fiyat ve özellik açısından kendinize en uygun gördüğünüz firmadan Gemlik otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Gemlik’te nereler gezilir?

Gemlik, Bursa’nın en güzel ilçelerinden biridir hatta başında gelmektedir. Gemlik, şehrin tatil beldesi gibidir ve kendine has bir havası vardır. Körfezin ucunda kaldığı için konumu güzelliğini pekiştirir.

Gemlik’te gezeceğiniz yerlerden biri, Gemlik’ten biraz daha dışarıda kalan Kios olmalıdır. Kios’ta hem Antik Yunan kalıntılarını hem de zeytin ağaçlarını görebileceğiniz güzel bir yerdir. Hatta buranın sahilinde yürüyüş yapabilir, sahil kenarındaki mekanlarda oturabilir, keyif yapabilirsiniz.

Aytepe, Celal Bayar Anıt Mezarı gibi tarihi açıdan önem teşkil eden yapıları da görmelisiniz.

Kurşunlu Kasabası’na gidip burada bulunan tarihi Tahtalı Köy Çarşısı’nı gezebilirsiniz. Güzel koyunda yürüyüş yapıp denize girebilirsiniz. Hatta bu civardaki restoranlarda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Küçük Kumla’ya gidip tarlalarda, bahçelerde gezerek doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Büyük Kumla Köyü ve efsaneleriyle ünlü olan Samanlı Dağı’nı gezebilirsiniz.

Karacaali Köyü ise, Gemlik’in sahil kasabasıdır. Sükunet dolu bir deniz tatili isterseniz, buraya gelebilirsiniz.

Tarihi ve mimari olarak önem taşıyan Hagios Abarkios Manastırı Kilisesi ve Micael Gabriel Kilisesi’ne gitmelisiniz.

Gemlik’te ne yenir?

Gemlik’te bol bol zeytin ve zeytinyağı yemelisiniz. Hatta evinize de almalısınız. Zeytinyağı ile yapılmış tüm yemeklerden tatmalısınız; özellikle de zeytinyağlı enginar dolmasını denemeden dönmeyin.

Körfezde olmanızı fırsat bilip bol bol balık yemelisiniz.

Düdük hamur, Cennet küngü, höşmerim, cevizli lokum ve zürbiye gibi tatlılarından da tatmayı ihmal etmeyin.

Gemlik’te nerede kalınır?

Gemlik merkezde kalabileceğiniz pek çok otel seçeneği bulabilirsiniz. Ayrıca deniz tatili yapmak isterseniz, Karacaali Köyü ve Kurşunlu Kasabası’na gidip konaklamalısınız. Burada çeşitli misafirhaneler, pansiyonlar ve kamp alanları bulunmaktadır.

Gemlik, Marmara’nın en renkli ve zeytin kokan yeridir. Mutlaka görmeniz tavsiye edilir; kısa zamanda obilet.com üzerinden Gemlik otobüs biletinizi alıp yola çıkmalısınız.

Bus Stations in Gemlik

Gemlik Bus Stationı Hisar Mahallesi, Hisar, Otogar No:6, 16650 Gemlik/Bursa

Gemlik Hotels

bus