Bus Tickets to Surmene

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Surmene

POPULATION 25,764
LAND AREA 166 km²
CITY Trabzon
PHONE CODE 0 462
LICENSE PLATE CODE 61
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Surmene Bus Ticket

Sürmene, Trabzon’un en popüler ilçelerinden biridir. Yeşil ve mavinin güzel bir karışımı olan bu ilçede görülmesi gereken pek çok şey vardır. Sürmene otobüs bileti alma işlemlerini obilet.com üzerinden halledebilirsiniz.

Sürmene, Trabzon’un bir ilçesi olduğu için Sürmene otobüs seferleri sadece yerel seyahat firmaları tarafından düzenlenmektedir. Obilet.com üzerinden bu firmaların hepsini bir arada görebilir, arasında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Böylece kendinize en uygun olan firmadan Sürmene otobüs biletini satın alabilirsiniz.

Sürmene’de nereler gezilir?

Sürmene’de tarihi açıdan görülmesi gereken yapıların sayısı az olsa da, tadını çıkarabileceğiniz pek çok doğal güzellik bulunmaktadır. Yemyeşil doğasını içinize çekmeniz gerek.

Memiş Ağa Konağı görmeniz gereken tarihi yapıların başında gelmektedir. Konağı gezebilir ve bahçesinde çay molası verebilirsiniz. Buranın yakınında bulunan Yakup Ağa Konağı’na da gitmelisiniz.

Sürmene Kalesi, Dirlik Mahallesi Eski Camii, Dirlik Karşı Mahallesi Kilisesi, Ahmet Ağa Konağı, Soğuksu Mahallesi Yalı Evleri, Üstündal Mahallesi Kilisesi, Soğuksu Mahallesi Yalı Evleri, Aksu Orta Mahalle Çeşmesi, Çamburnu Kutlular Çeşmesi, Üstündal Çeşmesi ve Harman Tepe Şehitliği gibi tarihi yapıları mutlaka görmelisiniz.

Dünyada denize sıfır ölçüde yetişen çam ağaçlarının tek yetiştiği Çamburnu’nu mutlaka görmelisiniz. Doğanın tadını çıkarabilir, piknik yapabilir ve denize girebilirsiniz.

Sürmene İskelesi ve Balıklı Mahallesi’ne bulunan tarihi tekneyi de ziyaret edebilirsiniz.

Bıçak ve çakılarıyla meşhur olan Sürmene’de, bıçak ya da çakı satın almak için alışveriş yapmaya çarşısına da gidebilirsiniz. Genel olarak ilçede ormanları, sokakları gezebilir ve gezdikçe karşınıza çıkan güzellikleri keşfedebilirsiniz.

Sürmene’de ne yenir?

Karadeniz’de olmanın avantajını kullanıp bol bol balık yemelisiniz. Bunun dışında, Sürmene peynirlisi denilen yöresel yemeklerinden mutlaka tatmalısınız.

Çaykur Fabrikası’nın bulunduğu ilçede bol bol çay içmeli hatta evinize götürmek için de çay satın almalısınız.

Sürmene’de nerede kalınır?

Sürmene’de her bütçe ve imkana uygun otel seçenekleri bulunmaktadır. Küçük çaplı otellerden büyük otellere kadar uzanan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Sürmene, doğal güzellikleri ve kendine özgü havasıyla görülmesi gereken özel bir yerdir. Obilet.com üzerinden Sürmene otobüs bileti alışverişinizi yapabilir ve seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Bus Stations in Surmene

Sürmene Otogarı Yemişli, Sürmene Araklı Yolu, 61600 Sürmene/Trabzon

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Surmene

Popular Bus Trips Departing From
Surmene

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Surmene

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Surmene Hotels

bus