Bus Tickets to Bayburt

Information About Bayburt

POPULATION 75,620
LAND AREA 3,739 km²
PHONE CODE 0 458
LICENSE PLATE CODE 69
NUMBER OF BUS TERMINALS 3

Things You Need to Know After Buying the Bayburt Bus Ticket

Bayburt, ülkemizin az turist çeken ama pek çok güzelliği bir arada barındıran şehirlerden biridir. Bayburt’ta gezebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır. Obilet.com üzerinden Bayburt otobüs bileti alarak yola çıkabilirsiniz.

Bayburt otobüs seferleri yapan firmaların hepsini bir arada görerek aralarında fiyat ve özellik karşılaştırması yaparak aralarından kendiniz için en uygun olan firmayı seçip Bayburt otobüs biletinizi ekonomik şekilde satın alabilirsiniz. Bunların hepsini yapmak için obilet.com sayfasına gelmeniz yeterli olacaktır.

Bayburt’ta nereler gezilir?

Şehir, tarihi açıdan pek çok ulusa ev sahipliği yaptığı için gezilecek çok yapı bulunmaktadır.

Şehrin simgesi haline gelen Bayburt Kalesi’ne giderek gezinizi başlatabilirsiniz.

Masal köyü olarak anılan köyde bulunan Dede Korkut Türbesi’ne gitmeyi de ihmal etmemelisiniz. Burası, şehrin tarihi ve dini açıdan en önemli yapılarından biridir.

Biraz nefes almak ve doğanın içinde vakit geçirmek için Sırakaya Şelalesi’ne gidip etrafında yürüyüş yaparak vakit geçirebilirsiniz.

Başarılı bir ören yeri olarak Aydıntepe Yeraltı Şehri’ne gidebilirsiniz.

Yakutiye Camii, Baskı Müzesi, Saat Kulesi gibi mimari ve tarihi açıdan önemli olan yapıları muhakkak ziyaret etmelisiniz.

Korgan Köprüsü de doğanın içine konumlanmış, yapısal olarak ilgi çeken yerlerden biridir. Üzerinde yürüyüş yapabilirsiniz.

Çımağıl Mağarası da doğal yollarla meydana gelmiş ilgi çekici yapılardan biridir. Mutlaka ziyaret etmeniz tavsiye edilir.

Şehrin en önemli yerlerinden biri de Kop Şehitliği’dir. Buraya gelip şehitleri de ziyaret edebilirsiniz.

Bayburt’ta ne yenir?

Bayburt’ta genellikle hamurla yapılmış yemekler tüketilmektedir. Bunun yanı sıra, et ve sebze de fazlasıyla tüketilmektedir.

Galacoş, lor dolması, ekşi lahana, Bayburt köftesi, kefenli kebap, alabalık, balık çorbası, sütlü kaygana, ıspanak kayganası, papara, ciğerli bulgur pilavı, bulgur çorbası, kabak köftesi, yoğurtlu kesme mantısı, çiriş kavurması, çaşur köftesi ve süt böreği gibi yemekler, yöresel lezzetleridir. Tel helvası, tatlı çorba gibi tatlılar da meşhur olanlarıdır.

Bayburt’ta nerede kalınır?

Şehrin merkezinde küçük otellerden büyük otellere kadar uzanan konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Bayburt, gelip görülmesi gereken şehirlerden biridir. En kısa zamanda obilet.com üzerinden Bayburt otobüs biletinizi satın alıp gitmelisiniz.

Bus Stations in Bayburt

Bayburt Bus Stationı Şingah Mah. Turgut Özal Bul. Merkez/BAYBURT

Bayburt Hotels

bus