Bus Tickets to Unye

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Unye

POPULATION 120,720
LAND AREA 569 km²
CITY Ordu
PHONE CODE 0 452
LICENSE PLATE CODE 52
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Unye Bus Ticket

Kültürü ve doğal yapıları ile ön plana çıkan Ordu’nun en güzel ilçelerinden biri Ünye’dir. Ünye, seyahat edilmesi gereken özel yerler arasında bulunmaktadır. Eğer seyahat listenize eklemek isterseniz, obilet.com üzerinden Ünye otobüs bileti işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Ünye otobüs seferleri yapan firmaların sayısı sınırlıdır. Obilet.com üzerinden bu firmaların hepsini detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Böylece kendinize en uygun olan firmadan Ünye otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Ünye’de nereler gezilir?

Ünye, Ordu’nun en büyük ilçesidir. Sahilde konumlanmıştır, plajları ve kumsalları oldukça güzeldir. Burada tadını çıkaracağınız çok güzellik bulunmaktadır.

Ordu’nun içerisinde keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz. Cumhuriyet Meydanı’ndan yukarıya doğru çıkıp buradaki Kadılar Yokuşu’nda bulunan Rum evlerini gezebilirsiniz. Burada harika görüntülerle karşılaşacaksınız.

Burunucu mevkiinde bulunan Eski Ünye evlerini ve sokaklarını da gezmeyi ihmal etmeyin. Burada bulunan Yüzüncü Yıl Çay Bahçesi’nde oturup keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Çamlık ise, şehrin kaçamak noktasıdır. Burada piknik yapabilir ya da Fok Fok kayalıklarından denize girebilirsiniz. Ayrıca yine buranın yakınlarında bulunan İnciraltı’ndan da denize girebilirsiniz.

Denize girip keyif yapmak isterseniz; Uzunkum ve Mavideniz plajlarından denize girebilirsiniz. Çınarsuyu ve Ayanikola tesislerinde kamp yapabilirsiniz. Uzunkum’da gün batımı izleme keyfine de erişmelisiniz.

Ünye merkezde bulunan Bakırcılar Çarşısı’nı mutlaka gezmelisiniz.

Asarkaya Kent Ormanı’nda piknik yapıp doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Son olarak, Ünye Kalesi de mutlaka görmeniz gereken yapılardan biridir.

Ünye’de neler yenir?

Ünye’de çok lezzetli yöresel yemekler tadabilirsiniz. Özellikle Karadeniz’de olmanın fırsatlarından yararlanıp bol bol balık yemelisiniz. Hamsili içli tava, hamsi buğulama, hamsili ekmek, kalkan tava, baluk bırastusu, tuzlu palamut, kardilik kavurması, perzü yemeği, pohnul yemeği, mendek pürüşlüsü, tefek sarması, melevcen, pancar diblesi, ısırgan çorbası, pancar bilisi gibi yemekleri mutlaka yemelisiniz.

Ünye’de nerede kalınır?

Ünye’nin sahil şeridinde ve merkezinde her bütçeye uygun konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Otellerde ya da kamp alanlarında çadır kurarak konaklayabilirsiniz.

Karadeniz’in en özel yerlerinden biri olan Ünye’de oldukça keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Obilet.com üzerinden Ünye otobüs biletinizi satın alıp seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Bus Stations in Unye

Ünye Otobüs Terminali Devlet Sahil Yolu Cad., No:145, Ünye, Ordu

Unye Hotels

bus