Bus Tickets to Seydisehir

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Seydisehir

POPULATION 64,028
LAND AREA 1,458 km²
CITY Konya
PHONE CODE 0 332
LICENSE PLATE CODE 42
NUMBER OF BUS TERMINALS 3

Things You Need to Know After Buying the Seydisehir Bus Ticket

Konya şehrinin kaplıcaları ile ön plana çıkan ilçelerinden biri olan Seydişehir, Konya şehir merkezine ortalama 90 km uzaklıkta yer alıyor. Seydişehir hem tarihi dokuları hem de doğal güzellikleri ile Konya’nın sevilen ilçeleri arasında yer alıyor.

Seydişehir’e gelmek için Seydişehir otobüs bileti satın alabilirsiniz. Otobüs ile seyahatiniz Seydişehir Otogarı’nda son buluyor. Seydişehir Otobüs Terminali’nden Konya il merkezine ya da Seydişehir ilçe merkezine ulaşım sağlayabilmeniz için toplu taşıma araçları da bulunuyor. Lüks Ereğli, Esadaş, Özkaymak gibi Seydişehir otobüs firmalarından satın alacağınız biletler ile ilçeye seyahat edebilirsiniz.

Seydişehir’de Gezilecek Yerler

Konya şehir merkezinden kalkan şehir içi minibüsleri ile kolayca ulaşılabilen Seydişehir ilçesi, çok zengin mekan alternatifleri ile ziyaretçilerini karşılıyor. İlçedeki gezilecek yerler şu şekilde sıralanıyor;

  • Tınaztepe Mağarası: Seydişehir Manavgat Yolu üzerinde yer alan mağara, 3 bölümden oluşuyor. Yapılan araştırmalar sonucunda mağaranın astım hastaları için bir tedavi sunduğu da söyleniyor.
  • Kuğulu Park: İlçenin en huzurlu bölgelerinden biri olarak nitelendirilen park, Küpe Dağı eteklerinde yer alıyor.
  • Vasada Antik Kenti: Su deposu çalışmaları sırasında ortaya çıkan kent, Bostandere Mahallesi’nde yer alıyor.
  • Kocakoru Ormanı Tabiat Parkı: Oldukça geniş bir alana yayılan park, halk tarafından özellikle hafta sonları tercih edilen yerler arasında bulunuyor.
  • Seydişehir Kaplıcaları: Seydişehir otobüs seferleri ile ulaşabileceğiniz Seydişehir Ilıcaları’nın tarihinin oldukça eskiye dayandığı tahmin ediliyor.

Seydişehir’de Ne Yenir?

Seydişehir’e has yemekler arasında şunlar yer alıyor;

  • Yağ Balığı: Seydişehir'deki Suğla Gölü’nde çıkan av balığının buğulanması ile yapılıyor.
  • Papara: Konya’nın iskenderi olarak nitelendirilen Papara, bayat ekmeklerin üzerine et ve yoğurt konularak servis ediliyor.

Bu yiyecekler seyahat esnasında muhakkak denenmesi gereken yemekler arasında yer alıyor. İlçe merkezinde, Konya’nın meşhur etli ekmeğini de yiyebilirsiniz. Konya uçak bileti ya da otobüs bileti satın alarak siz de bu meşhur tatları deneme şansına ulaşabilirsiniz.

Seydişehir’de Nerede Kalınır?

Seydişehir’e geldiğiniz zaman konaklama ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz pek çok işletme bulunuyor. Konaklama olarak sunulan otel, apart ve pansiyon seçeneklerinin beğenildiği Seydişehir otelleri, rahat bir konaklama imkanı sunuyor. Sizler de Seydişehir otobüs bilet fiyatlarını inceleyebilir ve planlarınızı yapabilirsiniz. Hava yolu ile ulaşım sağlamak istiyorsanız da Konya uçuşları ile kente indikten sonra buradan Seydişehir’e ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Seydisehir

Seydişehir Otogarı Karakavak Mahallesi Seyit Harun Blv. 42370 Seydişehir/Konya

Popular Bus Trips Departing From
Seydisehir

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Seydisehir

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus