Bus Tickets to Beysehir

Information About Beysehir

POPULATION 71,370
LAND AREA 2,054 km²
CITY Konya
PHONE CODE 0 332
LICENSE PLATE CODE 42
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Beysehir Bus Ticket

Konya’nın en popüler ve en turistik sayılabilecek ilçesi Beyşehir’dir. Tarih ve kültür kokan bu güzel ilçede görmeniz gereken pek çok yapı vardır. Bu yapıları yakından görmek ve keşfetmek için obilet.com üzerinden Beyşehir otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Beyşehir otobüs seferleri bilinen birkaç firma tarafından düzenlenmektedir. Seferi düzenleyen firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilirsiniz. Firmaların özellik ve fiyatlarını birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz. İçlerinden size en uygun gelen firmayı seçip Beyşehir otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Beyşehir’de nereler gezilir?

Tarihi ve mimari açıdan görmeniz gereken pek çok yapı bulunmaktadır. İlçeyi yakından tanımak isterseniz, Fasıllar Köyü’ne giderek gezinizi başlatabilirsiniz. Fasıllar Köyü’nde bulunan Fasıllar Anıtı’nı da görmeyi ihmal etmemelisiniz.

Eflatun Pınarı’na gidip ilçenin doğal güzelliklerinin de tadını çıkarmalısınız. Etrafında yürüyüş ve piknik yapabilirsiniz. Burada bulunan Eflatunpınar Anıtı’nı da görmelisiniz.

Eşrefoğlu Camii ve Kubad Abad Sarayı gibi yapılar, görülmesi gereken tarihi yapılardır.

Körükini Mağarası, en çok ziyaretçi çeken doğal yapılar arasında bulunmaktadır.

İlçeye adını veren ve güzelliğiyle herkesi büyüleyen Beyşehir Gölü’ne gitmeden dönmeyin. Beyşehir Gölü çevresindeki Milli Park’ta da doğanın tadını çıkarın. Bu gibi güzellikleri farklı adreslerde de görmek isterseniz; Göl Çayı, İskender, Afşar, Kosti ve Yakamanastır gibi mesire yerlerine gidebilirsiniz.

Şifa arayışlarınız için de, meşhur Yeşildağ Çamurluğu Kaplıcası’na gidebilirsiniz.

Beyşehir’de neler yenir?

Konya’da olduğunuz için bol bol etli ekmek yemelisiniz. Bıçak arası olarak bilinen kuşbaşı ve peynirli Konya böreğinden mutlaka tatmalısınız.

Beyşehir Gölü çevresinde de balık yemeyi ihmal etmeyin. Özellikle sazan balığı çok lezzetlidir.

Beyşehir’in biraz dışında Meram’da kalan kahvaltıcılara gidip zengin bir kahvaltı etmeli ve buraya has olan sac böreğini de mutlaka yemelisiniz.

Beyşehir’de nerede kalınır?

Beyşehir’in merkezinde de, Beyşehir Gölü’nün çevresinde de her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunmaktadır.

Tatilinizin çoğunu kaplıcalarda geçirmek isterseniz, Yeşildağ Çamurluğu Kaplıcası bölgesinde bulunan tesislerde konaklayabilirsiniz.

Beyşehir, özellikle de adını aldığı göl sebebiyle mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. İç Anadolu’nun düz ve kurak topraklarının ortasında yer alan muazzam bir güzelliktir. Bu güzelliği görmek için obilet.com üzerinden Beyşehir otobüs biletlerine bakabilirsiniz.

Bus Stations in Beysehir

Beyşehir Bus Stationı Bahçelievler, 42700 Beyşehir/Konya
Ali Bilir Dinlenme Tesisleri Üçpınar, 42980 Beyşehir/Konya, Türkiye

Beysehir Hotels

bus