Bus Tickets to Selcuk

Information About Selcuk

POPULATION 35,736
LAND AREA 317 km²
CITY Izmir
PHONE CODE 0 232
LICENSE PLATE CODE 35
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Selcuk Bus Ticket

İzmir’in antik güzellikleriyle meşhur olan Selçuk, Ege turuna çıkan herkesin uğradığı noktalardan biridir. İzmir’i ve Selçuk’u yakından keşfetmek isterseniz, obilet.com üzerinden Selçuk otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Selçuk otobüs seferleri düzenleyen firmaların tamamını oilet.com üzerinden görebilirsiniz. Hatta tüm fiyat ve özellik detaylarına ulaşabilir, aralarında karşılaştırma yapabilirsiniz. Bu karşılaştırma sonucunda kendiniz için en uygun olan firmayı seçebilirsiniz. Seçtiğiniz firmadan Selçuk otobüs biletinizi alabilirsiniz.

Selçuk’ta nereler gezilir?

Selçuk, Efes Antik Kenti’ne ev sahipliği yapan oldukça özel bir İzmir ilçesidir. Bu yüzden buraya gelme amacınız da, yapmanız gereken ilk şey de, Efes Antik Kenti’n ziyaret etmek olmalıdır. Efes Antik Kenti’ne kuzey kapısından girerseniz daha rahat şekilde gezebilirsiniz. Uzun ama keyifli bir antik gezi sonrasında Selçuk’un civarına bulunan güzellikleri keşfedin.

Antik Kent gezisinden sonra Yedi Uyurlar da ziyaret edilmelidir.

Efes Müzesi, burada gezmeniz gereken en önemli noktalardan biridir. Dünyada herhangi bir eşi olmayan Artemis heykeli başta olmak üzere burada görmeniz gereken pek çok önemli eser sergilenmektedir. Artemis Tapınağı da buradan sonraki gezi noktanız olmalıdır.

Meryem Ana Evi, Selçuk’un yerli yabancı turist çeken yerlerinden biridir. Meryem’in mezarının burada olduğu düşünülür ve bunun sebebini anlatan çeşitli hikaye ve efsaneler de vardır. Meryem Ana Kilisesi ve Meryem Ana Manastırı, burada hatta ülkemizde görülmesi gereken en önemli yerlerdir.

Selçuk’un çevresindeki önemli tarihi yapılar ise; St. Jean Bazilikası, İsa Bey Camii, Ayasuluk Kalesi’dir.

Biraz havanızı değiştirmek, farklı ve huzurlu bir hava altında tatil yapmak isterseniz, rotanızı buradan Şirince Köyü’ne çevirin.

Selçuk’ta ne yenir?

Selçuk, çöp şişleri ile meşhur bir yerdir. Mutlaka çöp şiş yemelisiniz.

Şirince’ye geçerseniz, orada mutlaka şarap tatmalı hatta evinize de almalısınız. Özellikle meyve şaraplarını tercih etmelisiniz.

Ayrıca, Ege’de bulunan her yer gibi burada da enfes zeytinyağlılar, mezeler yiyebilirisiniz. Sütlü balık başta olmak üzere balıkla yapılan çeşitli yemeklerden de yemelisiniz.

Selçuk’ta nerede kalınır?

Selçuk’ta her bütçeye uygun olabilecek otel ve pansiyon bulunmaktadır. Ayrıca kamp kurma alanları da vardır.

Tarih kokan bir gezinin en keyifli halini Selçuk’ta yaşayabilirsiniz. Bunun için obilet.com üzerinden Selçuk otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Selcuk

Selçuk (İzmir) Bus Stationı Atatürk Mh. 35920 Selçuk/İzmir
Selçuk Selçuk, İzmir, Türkiye

Selcuk Hotels

bus