Bus Tickets to Reyhanli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Reyhanli

POPULATION 90,758
LAND AREA 367 km²
CITY Hatay
PHONE CODE 0 326
LICENSE PLATE CODE 31
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Reyhanli Bus Ticket

Akdeniz iklimi hakimiyetinde, tarihi ve etnik açıdan oldukça zengin olan Reyhanlı, Hatay'ın bir ilçesidir. Tarih ve kültür dolu geziler ilginizi çekiyorsa, seyahat planlarınızı buna göre yapıyorsanız, Reyhanlı’ya gitmelisiniz. Obilet.com üzerinden Reyhanlı otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Reyhanlı otobüs seferleri yapan firmaların sayısı azdır ve genellikle yerel firmalardır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden detaylı şekilde görüntüleyebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylece kendiniz için en uygun olan firmayı seçip Reyhanlı otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Reyhanlı’da nereler gezilir?

Reyhanlı’da gezip keşfedebileceğiniz pek çok doğal ve tarihi güzellik bulunmaktadır. Yerleşim yeri olarak kullanılması eskilere dayanan ilçede kültürel bir zenginlik söz konusudur.

Reyhanlı’da ilk görmeniz gereken yerlerden biri Yenişehir Gölü’dür. Burası, etrafındaki köprüleri, ağaçları ve sandalları ile şehrin en göz alıcı yerleri arasındadır. Burada bulunan tesislerde vakit geçirebilir, yürüyüş ve piknikle keyif yapabilirsiniz.

M.Ö 4500 yıllarından kalma olan Cüdeyde Höyüğü, Bizans döneminde inşa edilmiş olan Kızlar Sarayı, tarihin canlı örneği sayılan Atçana Ören Yeri, Hititlerin başkenti olduğu varsayılan Çatalhöyük, Katolik Çağ kalıntılarının toplandığı Tel Avare Köyü, Hitit Saray Harabesi ve Tel Tainat gibi tarihi yapıları mutlaka gezmelisiniz.

İmma Kalesi de Roma döneminden kalma bir yapıdır ama sadece tarihi bir miras olarak kalmamıştır. Etrafında piknik ve dinlenme alanları da vardır.

Buralara gelmişken, Türkan Şoray’ın oynadığı meşhur Sultan Gelin filminin çekildiği Sultan Gelin Evi’ni de görmelisiniz.

Tatilinizin bir kısmında arınmak ve şifa bulmak isterseniz, Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları’na da gitmelisiniz.

Reyhanlı’da ne yenir?

Hatay'ın bir ilçesinde olmak demek, lezzet diyarında olmak demektir. Bunun tadını sonuna kadar çıkarmalısınız. Reyhanlı’ya özgü en önemli lezzet ise, tuzda tavuktur. Lezzetine doyamayacağınız bu yemeği mutlaka denemelisiniz.

Tuzda tavuk dışında, klasik Hatay mezelerinden de yemelisiniz. Tabi ki, künefe yemeden asla dönmemelisiniz.

Reyhanlı’da nerede kalınır?

Reyhanlı, küçük bir yerleşim yeri olduğu için konaklama seçenekleri kısıtlıdır. Bu seçenekler doğrultusunda, fiyat ve imkan olarak kendinize uygun oteller bulabilirsiniz.

Reyhanlı, etnik seyahatleri seven herkesin gitmesi gereken özel bir rotadır. Reyhanlı otobüs seferleri listesine obilet.com üzerinden bakabilirsiniz.

Bus Stations in Reyhanli

Popular Bus Trips Departing From
Reyhanli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Reyhanli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus