Bus Tickets to Nazilli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Nazilli

POPULATION 151,789
LAND AREA 691 km²
CITY Aydın
PHONE CODE 0 256
LICENSE PLATE CODE 09
NUMBER OF BUS TERMINALS 3

Things You Need to Know After Buying the Nazilli Bus Ticket

Nazilli, Aydın’ın popüler ilçelerinden biridir. Aydın’a gittiğinizde görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir. Nazilli’yi ziyaret etmek ve gezmek isterseniz, obilet.com üzerinden Nazilli otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bilinen firmalardan bir kısmı Nazilli otobüs seferleri düzenlemektedir. Obilet.com üzerinden bu firmaların her birini görme imkanına sahipsiniz. Böylece firmaları birbirleriyle kıyaslayarak kendiniz için en uygun olanını seçebilirsiniz. Seçtiğiniz firmadan Nazilli otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Nazilli’de nereler gezilir?

Nazilli, Aydın’ın emekli yeri olarak düşünülebilir. Bu yüzden oldukça sakin bir yapısı vardır. Burada görmeniz gereken tarihi yapıların başında, dini açıdan da önemli olan Koca Camii’dir.

Arpaz Beyler Konağı ise, Esen Köyü’nde bulunan ve Osmanlı mimarisinin etkilerini görebileceğiniz bir yapıdır. Arpaz Beyler Konağı’nın tam karşısında Arpaz Kulesi bulunmaktadır. Zamanın gözetleme amacıyla yapılan bu kuleyi de görmelisiniz.

Harpasa, Arkaik dönemlerden kalma antik bir alandır. Burada, kuzeye uzanan tepelerin üzerindeki tepe Tümülüslerini de görmelisiniz.

Mastaura, Bozkurt Köyü’nde bulunan bir antik kenttir. Ancak, burası tarım arazileri arasında kalmış ve özel mülkiyet alanı haline gelmiştir.

Buranın en turistik mekanı Osmanlı hamamlarıdır. Muhakkak ziyaret etmeniz gereken yerlerdir.

Nazilli Şelale Park, Sümer Park’a gidip şehrin doğasının tadını çıkarın. Uzun Çarşısı’nı gezin ve yöresel ürünleri alıp alışveriş yapın. Kendinize ve sevdiklerinize hediyeler alın.

Nazilli’de ne yenir?

Nazilli’de çok lezzetli yöresel yemekler yiyebilirsiniz. İlk tatmanız gereken yemeği Nazilli pidesidir. Kıymalı, yumurtalı, peynirli, otlu, tavuklu ya da tahinli çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Zeytinyağlı yemeklerinden de mutlaka tatmalısınız. Yaz mevsiminde giderseniz, meşhur kar helvasından mutlaka tatmalısınız. Nazilli’nin inciri de pek meşhurdur. Tazesini de kurusunu da bol bol tüketmelisiniz. Ağaçlardan toplayabilir ya da manavlardan alabilirsiniz.

Nazilli’de nerede kalınır?

Nazilli’de her bütçeye uygun olabilecek otel ve pansiyon seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca, istediğiniz süre dahilinde ev kiralama imkanına sahipsiniz.

Nazilli, sakin ve temiz havasıyla gidip görmeye değer bir yerdir. Aydın tarafına yolunuz düşerse, Nazilli’yi mutlaka görün. Hatta özellikle rotanızı oraya çevirin ve tadını çıkarın. Obilet.com üzerinden Nazilli otobüs seferleri listesine göz atabilirsiniz.

Bus Stations in Nazilli

Nazilli Otogarı Karaçay, Aydın Cd. No:8, 09900 Nazilli/Aydın

Operating Carriers Based in Nazilli

Popular Bus Trips Departing From
Nazilli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Nazilli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Nazilli Hotels

bus