Bus Tickets to Mut

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Mut

POPULATION 62,198
LAND AREA 2,718 km²
CITY Mersin
PHONE CODE 0 324
LICENSE PLATE CODE 33
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Mut Bus Ticket

Mut, Mersin’in kayısı bahçeleriyle dolu şirin bir ilçesidir. Hem Silifke’ye hem de Karaman’a yakın olması sebebiyle güzel bir konumdadır. Bu şirinliği yakından görmek isterseniz, obilet.com üzerinden Mut otobüs bileti satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mut otobüs seferleri yapan firmaların çoğu yerel seyahat firmalarıdır. Bu firmaların tamamını obilet.com üzerinden tüm detaylarıyla görebilirsiniz. Firmalar arasında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilir ve kendinize en uygun olan firmayı seçebilirsiniz. Böylece ekonomik bir şekilde Mut otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Mut’ta nereler gezilir?

Mut’ta gezebileceğiniz pek çok tarihi ve doğal alan bulunmaktadır. İlk olarak Mut Kalesi’ni görmeye gidebilirsiniz.

Karacaoğlan Heykeli, Alahan Manastırı, Yer Köprü, Dağpazarı Kilisesi ve Balabol Örenleri görülmesi gereken önemli tarihi ve sanatsal yapılardır.

Doğal güzellikleri keşfedip keyifli vakit geçirmek isterseniz, Karakeşili’ye gidebilirsiniz. Milli Park ilan edilen dinlenme yeri olan Karakeşili’de huzurlu vakit geçirebilirsiniz.

Sartavul Yaylası’na gidip orada doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Mut’ta ne yenir?

Mut’ta birbirinden lezzetli alabalıklar ve et yemekleri yiyebilirsiniz. Ayrıca, bol bol meyve bahçesinin bulunduğu ilçede taze ve lezzetli meyveler yemeyi de ihmal etmeyin.

Mut’ta nerede kalınır?

Mut’ta konaklama seçenekleri her ihtiyacı karşılayacak kapasitededir. Özel konaklama tesislerinin yanı sıra, öğretmenevi ve misafirhanede de kalabilirsiniz.

Mut, doğal alanları ve tarihi yapılarıyla mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Obilet.com üzerinden otobüs biletinizi satın alarak yola çıkabilirsiniz.

Bus Stations in Mut

Mut Bus Station Meydan Mahallesi, Atatürk Blv. 6a, 33600 Mut/Mersin

Popular Bus Trips Departing From
Mut

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Mut

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus