Bus Tickets to Karacabey

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Karacabey

POPULATION 80,573
LAND AREA 1,158 km²
CITY Bursa
PHONE CODE 0 224
LICENSE PLATE CODE 16
NUMBER OF BUS TERMINALS 5

Things You Need to Know After Buying the Karacabey Bus Ticket

Karacabey, Bursa’nın ilçelerinden biridir. Aslında bir kasaba havası vardır. Yemyeşil doğası ve doğal lezzetleriyle ilgi çeken bir yerdir. Obilet.com üzerinden Karacabey otobüs bileti alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Karacabey otobüs seferleri genellikle yere firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Obilet.com sayfamızda bu firmaların hepsini görebilirsiniz. Detaylı özelliklerini ve fiyatlarını görebilir, aralarında karşılaştırma yapabilir ve kendinize en uygun olan firmayı seçerek Karacabey otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Karacabey’de nereler gezilir?

Karacabey, Bursa ilçesi olmakla birlikte; Balıkesir ve Çanakkale’ye bağlanan yollara yakın bir konumda bulunmaktadır. Tarihi ve doğal güzellikleriyle görülmesi gereken bir yerdir.

İlk olarak, İmaret Camii’ni gezebilirsiniz. Bu cami, ilçeye adını veren Karacabey tarafından yaptırılmıştır ve mezarı da burada bulunmaktadır.

Uluabatlı Hasan Anıtı ise, Uluabat Köyü’nde bulunmaktadır. Uluabat Gölü ve birbirinden farklı kuş türlerini görebileceğiniz Uluabat Kuş Cenneti de görmeniz gereken özel yerler arasındadır. Uluabat Gölü kıyısında bulunan Issız Han ise, Yıldırım Beyazıt döneminde yaptırılmış olan görülmeye değer bir yapıdır.

16. yüzyıldan kalma Mikhael Archestrategos Kilisesi, bir kalıntı halinde bulunsa da mutlaka görülmelidir.

Kurşunlu Köyü’nde bulunan Kurşunlu Manastırı, Bizans ve Osmanlı zamanlarına rahibelerin yetiştirildiği bir yapıdır. Manastırın konumu sahile de oldukça yakın olduğundan, yapıyı gördükten sonra denizde de vakit geçirebilirsiniz.

Boğaz-Yeniköy tarafına gidip ormanla çevrilmiş olan denizin tadını çıkarabilirsiniz. Buradna biraz daha ilerleyince karşınıza çıkacak olan Malkara ise, bölgenin tatil beldesi olarak bilinir. Gerçek bir doğa harikasıdır, mutlaka görmelisiniz.

Karacabey’de at yetiştiriciliği çok yaygındır. Bu yüzden, burada bulunan Tigem-Karacabey Harası da önemli bir konumdadır. Dilerseniz, burayı da gezebilirsiniz.

Karacabey’de ne yenir?

Doğası gelişmiş bir yer olduğu için pek çok sebzenin en lezzetli halini burada yiyebilirsiniz ama özellikle soğanı çok meşhurdur.

Mihaliç ve kelle peyniri de burada oldukça meşhurdur; mutlaka tatmalısınız.

Bunların yanı sıra, et yemekleri de çok lezzetlidir. Özellikle et tava ve mantısından yemeden dönmemelisiniz.

Karacabey’de nerede kalınır?

Karacabey’de konaklama seçenekleri kısıtlıdır ancak var olanlar da her bütçe ve imkana uygundur. Birkaç otel ve öğretmenevi bulunmaktadır.

Karacabey, doğası ve havasıyla oldukça özel bir yerdir. Mutlaka gelip görmeniz gereken yerler listesine eklemelisiniz. Obilet.com üzerinden Karacabey otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Karacabey

Karacabey Bus Station Tabaklar Mah. Bandırma Cad 16700 Karacabey/Bursa
Karacabey Bus Station Side Bus Departure-Destination Stop 16700 Karacabey/Bursa
Bey Tarim Sırabademler kucuk sanayi sitesi 28. blok no: 31, Yeni, 16700 Karacabey/Bursa, Türkiye

Popular Bus Trips Departing From
Karacabey

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Karacabey

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus