Bus Tickets to Dortyol

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Dortyol

POPULATION 118,761
LAND AREA 342 km²
CITY Hatay
PHONE CODE 0 326
LICENSE PLATE CODE 31
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Dortyol Bus Ticket

Hatay’ın ilçelerinden biri olan Dörtyol’un; doğu tarafında Hassa ilçesi, batı tarafında Akdeniz, kuzey tarafında Erzin ilçesi, güney tarafında ise İskenderun ilçesi bulunuyor. İlçenin nüfusu yaklaşık olarak 151.837. Dörtyol ilçesine bağlı 6 köy bulunuyor.

Bölgeye ulaşmak için öncelikle Dörtyol otobüs biletini satın almalısınız. Dörtyol otobüs bilet fiyatları her bütçeye uygun seçeneklere sahip. Dörtyol otobüs biletinizi alarak bölgeye ziyaret etmek için ilk adımı atabilirsiniz. Dörtyol otobüsleriyle yolculuk yaptıktan sonra otogara varıyorsunuz. Dörtyol otobüs firmaları arasında; Hatay Gökbet Seyahat, Has Turizm, Hatay CSR Turizm ve dahası bulunuyor. Otogara vardıktan sonra şehir merkezine giden otobüs hatları mevcut.

Dörtyol’da Gezilecek Yerler

Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan tarihi mekanları ve doğal güzellikleriyle ün kazanan Hatay’ın Dörtyol ilçesi sizi ziyaret için bekliyor. Dörtyol otobüs firmaları ile bölgeye ulaştıktan sonra gezebileceğiniz yerlerden bazıları;

  • İlk Kurşun Anıtı: Ülke, düşmanlar tarafından 1918’de işgal edilirken bağımsızlık adına atılan ilk kurşun Dörtyol sınırları içerisine düşmüş. Gelmişken görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.
  • Kırık Köprü: Deliçayı üzerinde ve Yeşilköy mevkiinde bulunuyor. Dörtyol ilçesinin önemli tarihi mekanları arasında yer alıyor.
  • Çökek Yaylası: Dörtyol ilçesine yaklaşık 8 km uzaklıkta konumlanıyor. Yemyeşil yaylasıyla görenleri mest ediyor.

Dörtyol’da Ne Yenir?

İlçe merkezi ve yakınlarında mutlaka tadılması gereken lezzetler bulunuyor. Dörtyol otobüs seferleri ile yapacağınız yolculuk sonrasında tadabileceğiniz yörenin meşhur lezzetleri aşağıdaki gibi şekilleniyor:

  • Fellah Köftesi: İnce bulgurla hazırlanıp minik minik top haline getirilerek pişiriliyor. Son olarak domates sosuyla birleştirilip isteğe göre üzerine yoğurt dökülerek servis ediliyor.
  • Biberli Ekmek: Baharat, salça, biber ve soğanla yapılan bu ekmek gün geçtikçe Hatay’ın kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi haline geliyor.
  • Kağıt Kebabı: Et, satır ile kıyma haline getirilerek sarımsak, maydanoz, domates ve biberle harmanlanarak pişiriliyor.

Dörtyol’da Nerede Kalınır?

Dörtyol ilçesi ve çevresinde konaklayabileceğiniz birçok otel çeşidi bulunuyor. Ancak Dörtyol sınırları içerisinde genellikle pansiyonlar ve butik oteller yer alıyor. Oldukça konforlu konaklama imkanları sağlayan bu ilçeye siz de Hatay uçuşlarıyla ziyaret edebilirsiniz. Hatay uçak biletinizi bütçenize uygun olarak seçebilir ve tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Dörtyol uçak biletleri fiyatları arasından size uygun olanı seçebilirsiniz.

Bus Stations in Dortyol

Dörtyol Otogarı Numune Evler, Şht. Polis Necati Keskin Blv. No:101, 31600 Dörtyol/Hatay
Payas Otogar Yıldırım Beyazıt, Özkul Çolak Cd. No:2, 31900 Dörtyol/Hatay, Türkiye

Popular Bus Trips Departing From
Dortyol

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Dortyol

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Dortyol Hotels

bus