Bus Tickets to Cay

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Cay

POPULATION 32,093
LAND AREA 803 km²
CITY Afyon
PHONE CODE 0 272
LICENSE PLATE CODE 03
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Cay Bus Ticket

Çay, Afyonkarahisar ile Konya arasında bulunan küçük bir ilçedir. Konumu açısından merkez ve önemlidir ve Eber Gölü’nün bulunduğu alandadır. Çay’ı görmek isterseniz, obilet.com üzerinden Çay otobüs bileti alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Çay otobüs seferleri yapan firmaların sayısı oldukça azdır ve sadece yerel firmalar tarafından yapılmaktadır. Bu firmaların her birini obilet.com üzerinden detaylı şekilde görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırması yaparak kendinize en uygun olan firmadan Çay otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Çay’da nereler gezilir?

Çay, tarihi eser açısından zengin olmasa da doğal güzellikler açısından oldukça zengindir. En önemli yerlerinden biri de Eber Gölü’dür. Gölün üzerinde kopak denilen yüzen adacıklar vardır ve bu adacıkların üzerinde de küçük kulübeler bulunmaktadır. Turna ve sazan balıklarının, yaban ördeği, kaz ve karabatak gibi kuşların yüzdüğü özel bir yerdir. Dilerseniz, kayıkla gezerek avlama da yapabilirsiniz. Kamışlar ve nilüferlerle süslü olan bu göl, harika bir görüntü yaratmaktadır.

Huzur bulup kendinizi ödüllendireceğiniz bir başka güzellik ise; Karamık Gölü’dür. Doğal park olarak da nitelendirilen bu göl, kamışlar ve balıklar etkileyici bir görüntü yaratmaktadır. Ayrıca, etrafında bulunan restoranlarda lezzetli balıklar yiyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Piknik yapmak ve yine doğanın tadını çıkarmak isterseniz, Çağlayan Parkı ve Şelalesi’ne de gidebilirsiniz. Şelalenin görüntüsü ve sesi harikulade bir görüntü yaratmaktadır. Kanlı Yer Kavaklığı da piknik yaparak keyifli vakit geçirebileceğiniz başka bir yerdir.

İlçede görülebilecek tek tarihi yapı, Taş Camii ve Kervansaray’dır. Selçuklulardan kalma bu yapıyı görmeden dönmeyin.

Çay’da neler yenir?

Çay’da en yaygın olan bitki haşhaştır. Bu yüzden haşhaşla yapılan tüm ürünlerden tatmalısınız. Haşhaşlı lokumdan mutlaka tatmalı, hatta sevdiklerinize de hediye olarak almalısınız.

Göllerle sarılmış bir ilçe olduğu için bol bol tatlı su balıklarından da yiyebilirsiniz. Kuru biber sarması, bamya çorbası, peynirli börek gibi yöresel lezzetlerinden de tadabilirsiniz.

Çay’da nerede kalınır?

Çay, küçük bir ilçe olduğu için konaklama seçenekleri de azdır. Ama var olan otel ve öğretmenevleri her bütçe ve isteğe uygun imkanlar bulunmaktadır.

Çay, doğal güzellikleriyle görülmesi gereken ve az bilinen yerlerden biridir. Obilet.com üzerinden Çay otobüs biletinizi satın alabilir ve gidip görebilirsiniz.

Bus Stations in Cay

Çay Otogarı Vakıf, Turgut Özal Cd., 03700 Çay/Afyonkarahisar
Çaykonya Otogarı Vakıf, Çay Otogarı, 03700 Çay/Afyonkarahisar

Operating Carriers Based in Cay

Popular Bus Trips Departing From
Cay

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Cay

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Cay Hotels

bus