Bus Tickets to Bozuyuk

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Bozuyuk

POPULATION 70,725
LAND AREA 860 km²
CITY Bilecik
PHONE CODE 0 228
LICENSE PLATE CODE 11
NUMBER OF BUS TERMINALS 3

Things You Need to Know After Buying the Bozuyuk Bus Ticket

Bilecik’in en önemli ilçelerinden biri olan Bozüyük, şehrin merkezinden bile daha kalabalıktır. Eskişehir’e, Bursa’ya ve Bilecik’e de yakın olduğu için hemen hemen herkesin kolay ulaşabileceği bir güzergah üzerindedir. Gitmek isterseniz, obilet.com üzerinden Bozüyük otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bozüyük otobüs seferleri yapan firmalar yerel kaynaklı ama sayıca fazladır. Bu firmaların hepsini, obilet.com üzerinden bir arada görebilirsiniz. Detaylı bir şekilde fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Bunun sonucunda kendinize en uygun bulduğunuz firmadan Bozüyük otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Bozüyük’te nereler gezilir?

Bir kısmı engebeli ve dağlık; bir kısmı ormanlık olan bu güzel ilçede görebileceğiniz pek çok şey vardır.

İlk olarak, ilçenin en eski yapısı olan Kasım Paşa Camisi’nden başlayabilirsiniz. Mimar Sinan tarafından yaptırılan bu yapı, ziyaret edilecekler listesinde yer almalıdır.

Günümüzde aşevi olarak hizmet veren Kasım Paşa İmareti de görülmesi gereken bir yapıdır. Hemen yanında bulunan eski kiliseyi de ziyaret edebilirsiniz.

1925 yılında, yörede hizmete giren resmi ilk okulu olan Atatürk İlkokulu da görülmesi gereken yapılardan biridir.

Almanlar tarafından yapılmış olan 4 kumpanya binalı Devlet Demir Yolları İstasyon Binası, geriye kalan tek kumpanya binasıyla görülmeye değerdir.

İnönü Savaşları Zafer Anıtı olarak da anılan, Metristepe Zafer Anıtı da görülmesi gereken önemli ve tarihi bir yapıdır. Buranın ardından İnönü Şehitliği’ni ve İntikam Tepe Şehitliği’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Tarihi yapıların yanı sıra; şehirde keşfedilmesi gereken doğal güzellikler de bulunmaktadır. Kömürsu Yaylası, doğa içerisinde vakit geçirmeyi sevenler için oldukça ideal bir yerdir. Bir mesire yeri olan ve elektrik üretimi de yapılan Bozüyük Türbin ve lezzetli peynirleri ile bilinen Camiyayla Köyü de gidilmesi tavsiye edilen yerlerdendir.

Bozüyük’te ne yenir?

Peynirlerinin lezzeti dillere dolanmış olan Camiyayla Köyü’nde peynir tadın ve mutlaka evinize de satın alın. Bozüyük’te boza da oldukça meşhurdur. Dağ eriği ekşili kesme çorbası, keşkek, sac kebabı, piruhi, su böreği, keklik kebabı gibi yöresel lezzetlerden mutlaka tatmalısınız.

Bozüyük’te nerede kalınır?

Bozüyük küçük bir ilçe olduğundan konaklama seçenekleri geniş değildir. Ancak var olanlar her bütçeye ve imkana uygundur.

Sakin ve farklı bir seyahat için Bozüyük’e gidebilirsiniz. Obilet.com üzerinden Bozüyük otobüs bileti alabilirsiniz.

Bus Stations in Bozuyuk

Bozüyük Bus Station Kasımpaşa Mahallesi, Seramik Cd. No:24, 11300 Bozüyük/Bilecik

Operating Carriers Based in Bozuyuk

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Bozuyuk

Popular Bus Trips Departing From
Bozuyuk

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Bozuyuk

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Bozuyuk Hotels

bus