Bus Tickets to Birecik

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Birecik

POPULATION 92,852
LAND AREA 912 km²
CITY Şanlıurfa
PHONE CODE 0 414
LICENSE PLATE CODE 63
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Birecik Bus Ticket

Birecik, Şanlıurfa’nın önemli ilçelerinden biridir. Peygamberler Şehri olarak adlandırılan Urfa’nın gezilip görülmesi gereken güzel yerlerinden biridir. Bu güzelliği, kültürü yakından tanımak isterseniz, obilet.com üzerinden Birecik otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Birecik otobüs biletinizi en uygun şekilde satın almak için işlemlerinizi obilet.com üzerinden yapabilirsiniz. Burada Birecik otobüs seferleri yapan firmaların tamamını görebilirsiniz. Hatta özellik ve fiyatlarını da inceleyip birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz. Bu sayede, fiyatı en uygun gelen firmadan biletinizi satın alabilirsiniz.

Birecik’te nereler gezilir?

Nuh Peygamber’in bereket sembolü olarak bilinen ve maalesef günümüzde nesli tükenmekte olan Kelaynak kuşlarıyla meşhur bir yerdir Birecik. Bu şehirde göreceğiniz ilk şey, bu olabilir. Kayalar altı bölgesinde kelaynakları görebilirsiniz.

Birecik Kalesi, ilçenin tarihi açıdan önem taşıyan yapılarından biridir. İlçenin simgesi olarak kabul edilebilir.

Birecik surları, günümüzde tahribata uğramış olsa da, ayakta kalan kısımları ile etkileyiciliğini korumaktadır. Surların iki kapısı bulunmaktadır: Urfa ve Meçan. Sur dışına doğru açılan Urfa Kapısı ise, hiç bozulmadan ayakta kalabilmiş önemli yapılar arasında yer almaktadır. Meçan Kapısı ise, surların bozulan kısımlarından biridir.

Şanlıurfa yoluna bakan bir tepede konumlanmış olan Rum Kale ise, eski yerleşim bölgelerinden biridir. Özellikle Yahudi nüfusu yüksek olan bir yerdir. Burada pek çok kalıntı ve yapı bulunmaktadır. Özellikle Aziz Nerses Kilisesi ve Barşavma Manastırı’nı görmelisiniz. Ayrıca, şehrin manzarası da ilginizi çekecektir, tadını çıkarın.

Birecik’ te ne yenir?

Klasik bir Şanlıurfa mutfağı karşınızdadır. Sabah, akşam her öğünde yenen ciğer, burada da bulunmaktadır ve mutlaka denenmelidir.

Çiğ köfte yemeyi de asla ihmal etmemelisiniz. Mumbar dolması, haspeli aşı ve şırşırlı da tadına bakmanız gereken diğer yöresel lezzetlerdir.

Birecik’te nerede kalınır?

Birecik’te konaklama seçenekleri çok gelişmiş değildir. Var olan otellerin kapasitesi küçük olsa da rahat şekilde konaklayabilirsiniz. Butik oteller ve çeşitli misafirhaneler bulunmaktadır. Ayrıca öğretmenevinde de konaklayabilirsiniz.

Birecik, Güneydoğu turuna çıkmak isteyen ya da o bölge şehirlerini gezmekten keyif alan, bunun planlarını yapan herkesin kalbini fethedecek bir yerdir. Siz de bunları isteyen biriyseniz, Birecik otobüs biletinizi obilet.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Birecik

Birecik Bus Station Merkez, 63420 Birecik/Şanlıurfa
Park Mirkelam Dinlenme Tesisi Yuvacık, 63400 Birecik/Şanlıurfa, Türkiye

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Birecik

Popular Bus Trips Departing From
Birecik

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Birecik

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus