Bus Tickets to Biga

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Biga

POPULATION 87,747
LAND AREA 1,310 km²
CITY Çanakkale
PHONE CODE 0 286
LICENSE PLATE CODE 17
NUMBER OF BUS TERMINALS 4

Things You Need to Know After Buying the Biga Bus Ticket

Çanakkale deyince akla ilk gelen yerlerden biri Biga’dır. Çanakkale’nin her yeri ayrı güzeldir ve Biga da bu güzelliklerin içinde yer almaktadır. Çanakkale’nin güzelliklerinde kaybolmak isterseniz, Biga otobüs bileti alıp yola çıkabilirsiniz.

Biga otobüs seferleri bilinen pek çok bir firma tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaları obilet.com üzerinden görüp aralarında fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Bunun üzerine kendinize uygun gelen Biga otobüs biletini satın alabilirsiniz.

Biga’da nereler gezilir?

Güzel Çanakkale denizi ve antik kalıntılarıyla ilgi çeken ve göz dolduran bir yerdir. Bu yüzden gezebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır.

Parion Antik Kenti, İlk Çağ’dan kalma kalıntılara ev sahipliği yapan bir antik kenttir. İçerisinde su kemerleri, tiyatro ve kale kalıntıları bulunmaktadır.

Biga Çayı, buranın büyük güzelliklerinden biridir. Biga’yı ikiye bölen çayın etrafında keyifli bir yürüyüş veya piknik yapabilirsiniz.

Şahmelek Koyu, Biga denizinin tadını çıkarabileceğiniz güzel koyudur.

Antik kentler ve tarihi kalıntılar açısından zengin olan Biga’nın görülmesi gereken önemli yeri Karabiga’dır. Burayı görmeden Biga’dan dönmemelisiniz.

Çanakkale Savaşı’nda yaralanıp kurtulamayan şehitlerin mezarlarını ziyaret etmek için Biga Şehitliği ve Anıtı’na gitmelisiniz.

Biga’nın merkezinde bulunan ve pek çok tarihi öğenin sergilendiği Halimbey Konağı Kent Müzesi’ni de gezilecek yerler listesine eklemelisiniz.

Kocabaş Çayı’nı görmeli ve manzarasının tadını çıkarmalısınız.

Merkezinde yürüyüş yapmalı, Roman mahallelerine gitmeli ve Biga’nın tüm sokaklarında kaybolmalısınız.

Biga-Çan yolu üzerinde bulunan Kırkgeçit Termal Tesisleri’nin kaplıcalarına gidebilirsiniz.

Biga’da ne yenir?

Çanakkale’de olunca balık yememek mümkün değildir. Mutlaka lezzetli balıklarından tatmalısınız.

Domates, zeytin, peynir ve zeytinyağının güzellerini bulabileceğiniz Biga’nın mükellef kahvaltı sofralarında kendinizi ödüllendirin.

Biga köftesi de oldukça lezzetli bir yemektir, yemelisiniz.

Peynir helvası, peynir tatlısı ve cevizli lokum gibi yöresel tatlarından yemeli hatta sevdiklerinize de hediye olarak götürmelisiniz.

Biga’da nerede kalınır?

Biga’nın merkezinde ve sahil şeridinde kalabileceğiniz pek çok işletme bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, Kırkgeçit Termal Tesisleri’nde de konaklayabilirsiniz.

Biga’ya giderek, Çanakkale’nin temiz havasını ve doğasını içinize çekebilirsiniz. kısa zamanda obilet.com üzerinden Biga otobüs biletinizi alıp bu seyahate çıkabilirsiniz.

Bus Stations in Biga

Biga Otogarı Sakarya Mh. 17200 Biga/Çanakkale
Biga Çarşı Biga Çarşı / Çanakkale
Biga Bld. Karşısı Otobüs Kalkış-Varış Noktası Sakarya Mh. 17200 Biga/Çanakkale
Biga Otogarı (Yeni) Hamdibey, 17200 Biga/Çanakkale, Türkiye

Popular Bus Trips Departing From
Biga

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Biga

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Biga Hotels

bus