Bus Tickets to Banaz

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Banaz

POPULATION 36,325
LAND AREA 1,114 km²
CITY Uşak
PHONE CODE 0 276
LICENSE PLATE CODE 64
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Banaz Bus Ticket

Uşak’ın bir ilçesi olan Banaz, çam ağaçları ve ormanların süslediği doğa harikası küçük bir yerdir. Tarihi güzellikler açısından da geri kalmayan bir yer olan Banaz’a gitmek isterseniz, obilet.com üzerinden Banaz otobüs bileti alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Banaz otobüs seferleri sadece yerel kaynaklı seyahat firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilir, aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Böylece kendiniz için en uygun olan firmayı seçerek Banaz otobüs biletinizi ekonomik bir şekilde alabilirsiniz.

Banaz’da nereler gezilir?

Banaz’ın çam ağaçları ve ormanlarının tadını çıkarmalısınız. Mis gibi havasını içinize çekmelisiniz. Bunun için öncelikle Evren Dede Mesire Yeri ve Çokrağan Mesire Yeri’ne gidip piknik yapabilir, yürüyüş yapabilir ve güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Dünyanın en yaşlı karaçamı olarak bilinen Anıt Ağaç mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Tarihi açıdan da sizi doyuma ulaştıracak bir şehir olduğu söylenebilir. Bunun için Akmonia-Ahatköy’de bulunan tarihi kalıntıları görmeye gidebilirsiniz. Ayrıca, Susuz köyde bulunan antik kalıntılar da görülmeye değerdir.

Tatilin içerisine şifa da katalım derseniz, Hamamboğazı Kaplıcaları sizin için doğru bir adres olacaktır. Mide, karaciğer ve romatizma hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Banaz’da ne yenir?

Banaz’ın en meşhur yöresel yemekleri; düğün keşkeği, katmer ve tarhana çorbasıdır. Bunları tatmadan dönmeyin.

Banaz’da nerede kalınır?

Küçük bir yerleşim yeri olduğu için konaklama imkanları kısıtlıdır. İlçe merkezinde kalmak isterseniz, öğretmenevini tercih edebilirsiniz.

Tatilinizi kaplıcalarda geçirmeyi tercih ederseniz, oradaki konaklama tesisinde kalabilirsiniz.

Banaz, sakin ve şifalı bir tatil isteyenlerin tercihleri arasında yer alabilir. Rotanızı buraya çevirirseniz, obilet.com üzerinden otobüs seferlerine bakıp bilet satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Banaz

Operating Carriers Based in Banaz

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Banaz

Popular Bus Trips Departing From
Banaz

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Banaz

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus