Bus Tickets to Aybasti

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Aybasti

POPULATION 25,900
LAND AREA 250 km²
CITY Ordu
PHONE CODE 0 452
LICENSE PLATE CODE 52
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Aybasti Bus Ticket

Aybastı, Ordu’nun küçük ilçelerinden bir tanesidir. Yaylaları ve doğal güzellikleriyle ilgi çeken bu yeri görmek isterseniz, obilet.com üzerinden Aybastı otobüs bileti satın alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Aybastı otobüs seferleri sadece yerel seyahat firmaları tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların tamamını obilet.com üzerinden tüm detaylarıyla görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yaparak kendinize en uygun olan firmayı seçebilir ve Aybastı otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Aybastı’da nereler gezilir?

Aybastı’da gezebileceğiniz pek çok tarihi yapı bulunmaktadır. Karaçalı Kilisesi, Sefalık Köyü hamam kalıntıları, Şeyh Hasan Kümbet Evliyası ve türbeleri görmeniz gereken tarihi yapılardır.

Aybastı’nın yakınında bulunan Perşembe Yaylası’na gidebilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Hatta her Temmuz ayında yapılan şenliklere denk gelirseniz mutlaka katılın.

Gürgen ağaçlarıyla çevrilmiş olan Toygar Kabaktepe Yaylası görülmesi gereken bir diğer doğal alandır.

Aybastı’da ne yenir?

Karadeniz’de olup da balık yememek olmaz. Balık çeşitleri, karalahana çorbası ve karalahana yemekleri, mıhlama gibi yöresel lezzetlerden mutlaka yemelisiniz. Ayrıca, buranın fındığı da meşhurdur; tadına bakmalı hatta evinize de almalısınız.

Aybastı’da nerede kalınır?

Aybastı’da konaklayabileceğiniz tesis sayısı azdır ancak var olanlar ihtiyaçları karşılamaktadır. İlçede bulunan 1-2 otel ya da öğretmenevinden birini tercih edebilirsiniz.

Yayla şenlikleri ve tarihi kalıntılarıyla Aybastı’yı görülecek yerler listesine eklemelisiniz. Obilet.com üzerinden otobüs biletinizi alarak yola çıkabilirsiniz.

Bus Stations in Aybasti

Aybastı Bus Station 52500 Aybastı/Ordu

Popular Bus Trips Departing From
Aybasti

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Aybasti

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Most Recently Searched Bus Trips Arriving At Aybasti

Aybasti Hotels

bus