Bus Tickets to Fatsa

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Fatsa

POPULATION 111,072
LAND AREA 363 km²
CITY Ordu
PHONE CODE 0 452
LICENSE PLATE CODE 52
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Fatsa Bus Ticket

Ordu’nun en çok bilinen ve en fazla turist ağırlayan ilçesi Fatsa’dır. Ordu’nun en güzel ilçelerinden biri olan bu ilçenin doğal güzelliği de oldukça ön plandadır. Doğanın içerisinde bir tatil geçirmek isterseniz, obilet.com üzerinden Fatsa otobüs bileti alıp yola çıkabilirsiniz.

Fatsa otobüs seferleri düzenleyen firmaları sınırlı sayıdadır. Bu firmaları obilet.com üzerinden görüp özellik ve fiyatlarını birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz. Aralarından kendiniz için en uygun olan seyahat firmasını seçerek Fatsa otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Fatsa’da nereler gezilir?

Fatsa’nın gezilecek çok güzel köyleri vardır. Bunlardan biri olan Örencik Köyü’ne gidip gezmeli ve orada bulunan Gaga Gölü’ne gidip kenarında yürüyüş yapabilir, oturup keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kont Pelenon tarafından yapılmış, Antik Çağ’dan kalma Kız Kulesi’ni görebilirsiniz.

Dumlupınar Mahallesi’nde bulunan Manastır’ı görmeye gidebilirsiniz. Bu Manastır, eskiden yapılıp zamanla yıkılmış olan bir şatodan kalmadır.

Evkaf Köyü’nde bulunan Göreği Manastırı da görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Burada pek çok kalıntı ve farklı yapılar da görülebilir.

Cıngırt Kaya Mezarları’na gidip burada bulunan kaleyi, kalıntıları görebilirsiniz. Elekçi deresi manzaralı bu yapı, sizi etkileyen yapılar arasında yer almaktadır.

Bolaman’da bulunan Tarihi Konak görülecek yapılar arasında en önemlilerinden biridir. Kaplıcaya gitmeyi seven ve tatiline şifa katmak isteyenlerdenseniz, Sarmaşık Kaplıcaları’na gidebilirsiniz.

Fatsa Adası’na gidebilir, Fatsa Halk Plajı’ndan denize girebilirsiniz. Çevre ilçelerden de deniz girme imkanına sahipsiniz.

Fatsa’da ne yenir?

Karadeniz’e gelip de balık yememek olmaz. Burada bol bol balık yiyebilirsiniz.

Fatsa’nın pidesi de pek lezzetlidir, denemeyi ihmal etmeyin.

Yöresel yemekleri arasında da; taze fasulye, tursi kavurma, hamsili ekmek, hamsi kaygana, keşkek, hamsili pilav, sakarca yemekleri ve lahana yemekleri yer almaktadır. Malez adlı yöresel tatlılarından da mutlaka deneyin.

Ordu’nun fındığı oldukça meşhurdur ve Fatsa’da da iyi fındık bulabilirsiniz. Yemekle yetinmeyip evinize de satın alabilirsiniz.

Fatsa’da nerede kalınır?

Fatsa’da konaklama seçenekleri kısıtlıdır. Birkaç tane küçük otel ve öğretmenevi bulunmaktadır. Konaklama seçeneklerinizi bunlardan yana kullanabilirsiniz.

Fatsa, Ordu’nun en popüler ilçelerinden biridir. Ordu’ya gelip de buraya uğramadan olmaz. Obilet.com üzerinden Fatsa otobüs biletinizi alıp seyahatinizi başlatabilirsiniz.

Bus Stations in Fatsa

Fatsa Otogarı Mustafakemalpaşa Mahallesi Fatsa Otogar 52400 Fatsa/Ordu
Fatsa Fatsa, Ordu, Türkiye

Popular Bus Trips Departing From
Fatsa

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Fatsa

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Fatsa Hotels

bus