Bus Tickets to Akyazi

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Akyazi

POPULATION 85,499
LAND AREA 628 km²
CITY Sakarya
PHONE CODE 0 264
LICENSE PLATE CODE 54
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Akyazi Bus Ticket

Akyazı, Sakarya’nın özel ilçelerinden biridir. Marmara ve Batı Karadeniz’de yaşayanlar için küçük bir kaçamak noktası da sayılabilir. Siz de kaçamak yapanlardan olmak isterseniz, Akyazı otobüs bileti işlemlerinizi obilet.com üzerinden halledebilirsiniz.

Akyazı otobüs seferleri az sayıda firma tarafından yapılmaktadır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden en detaylı özellikleriyle görme imkanına sahipsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylece aralarından kendinize en uygun olan firmadan Akyazı otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Akyazı’da nereler gezilir?

Akyazı, Sakarya’nın en yeşil bölgelerindendir ve kaplıcasıyla meşhurdur. Kaplıcalarda şifa bulmak ve doğasında huzur bulmak isterseniz, Akyazı’ya mutlaka gitmelisiniz.

Görmeniz gereken ilk yer, Mudurnu Sülüklügöl’dür. Etrafında yürüyüş yapabilir ve güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Akyazı’ya bağlı olan Kuzuluk bölgesi de ormanları ve doğasıyla ön plana çıkmaktadır. Ayrıca burada bulunan kaplıcalar da şifa arayan ziyaretçilerle dolup taşmaktadır. Kuzuluk Kaplıcaları’nda özellikle mide, bağırsak ve romatizma hastalarının şifa bulduğu söylenir.

Davlumbaz Yaylası, çok az insanın bildiği gerçek bir doğa harikasıdır. Sülüklügöl’ün tam batısında bulunan bu yayla, muazzam bir manzaraya sahiptir ve birbirinden farklı ağaçlarla çevrilmiş bir alanda yer almaktadır. Acella Yaylası da, görülmesi gereken bir diğer yayladır.

Emir Al Türbesi, Üç Şehitler Türbesi ve Yedi Kardeşler Türbesi mutlaka görmeniz gereken tarihi yerlerdir. Ayrıca; Tavşanağılı, Alıçlı Konyak ve Karaçalılık gibi bölgelerde de etrafı kekiklerle dolu olan tarih çeşmeler bulunmaktadır.

Akyazı’da ne yenir?

Akyazı’da yetişen kekikler ayrı bir güzelliktedir; oraya gittiğinizde mutlaka yiyin ve sevdiklerinize de hediye olarak alın.

Alabalık tesislerinde lezzetli alabalıklar yiyebilir, kebap çeşitlerinden de tadabilirsiniz. Sakarya’nın ilçesi olduğundan dolayı alabalık dışında da balık çeşitlerinden tadabilirsiniz.

Akyazı’da nerede kalınır?

Küçük bir alan olduğu için konaklama seçenekleri kısıtlıdır. Ama var olan konaklama seçenekleri de her bütçeye ve imkana uygundur. Dilerseniz, Sakarya’da kalıp buraya günü birlik geziye de gelebilirsiniz.

Akyazı, biraz nefes almak isteyen ve doğanın tadını çıkarmak isteyen herkesin seveceği bir yerdir. Henüz bozulmamış olan bu güzellikleri keşfetmek isterseniz, obilet.com üzerinden Akyazı otobüs biletlerine bakabilirsiniz.

Bus Stations in Akyazi

Operating Carriers Based in Akyazi

Popular Bus Trips Departing From
Akyazi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Akyazi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Akyazi Hotels

bus