Cheap Flights to Montenegro

Airline Companies Flying to Montenegro

Information About Montenegro

PHONE CODE 0 382
POPULATION 622,781

Popular Airports in Montenegro

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Tivat Airport
Podgorica Airport

What You Need to Know About Montenegro

Kendi anayasasında "demokratik, refah ve çevreci bir ülke" olarak tanımlanan Karadağ bir Balkan ülkesidir. Karadağ doğuda Arnavutluk ve Kosova, kuzeyde Sırbistan, batıda Hırvatistan ve Bosna-Hersek, güneyde Adriyatik Denizi ile komşudur. Karadağ, Eski Yugoslavya'yı oluşturan altı cumhuriyetten biriyken 21 Mayıs 2006 tarihinde yapılan referandum sonucu bağımsızlığını elde etmiştir. Karadağ’ın resmi dili Karadağca’dır fakat Sırpça, Boşnakça, Arnavutlukça ve Hırvatça dilleri de konuşulmaktadır. Karadağ para birimi Euro’dur. Karadağ halkının büyük çoğunluğu Ortodoks Hristiyan olmakla beraber Katolik ve Müslüman halk da bulunmaktadır. Adriyatik denizi ve kumsalları, kayak, bisiklet, tırmanış, yelken, rüzgar sörfü, dalış gibi pek çok spor faaliyetleri ve zengin bitki-hayvan çeşitleri ile Karadağ oldukça şirin bir ülke. 90 günden kısa süre kalacağınızda vize istemeyen Karadağ ziyaret etmek için oldukça ideal bir ülke. Budva şehri ülkenin Adriyatik Denizi’ni kucaklayan kısmı. 17’den fazla plajla 21 km’yi aşan sahile sahip şehire eğlence hayatı da eklenince adeta bir küçük Miami. Sveti Stefan ise Budva’nın yakınlarında yer alan bir ada köy. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Kotor, Orta Çağ kasabalarını andıran etkileyici mimarisi ve dev gemiler için uygun olan doğal limanı ile görülmeye değer diğer bir Karadağ şehri. Burayı yazın ziyaret edecekseniz her ağustos ayında düzenlenen renkli bir yaz karnavalı olan Kotor Karnavalı’na katılabilirsiniz. Düzlük alana kurulmuş Podgorica ülkenin başkenti ve Stara Varos olarak bilinen eski şehir bölgesinde iki cami ve bir saat kulesi var. Tivat, Perast, Herceg Novi, Bar, Çetinje, Ulcinj ve ABD’deki ünlü Büyük Kanyon’dan sonra dünyanın ikinci Avrupa’nın ise birinci büyük kanyonu olan Tara Kanyonu‘na da ev sahipliği yapan Zabljak şehirleri Karadağ seyahatlerinde ziyaret edilebilecek diğer noktalar.

Karadağ’ya tren, deniz yolu ve hava yolu ile seyahat edebilirsiniz. Elbette günümüzde en hızlı ve en konforlu ulaşım hava yolu ve Karadağ uçak bileti alabileceğiniz bir çok yerli ve yabancı firma var. Bu firmaların başlıcaları şu şekilde; Türk Hava Yolları, Adria Airways, Serbian Havayolları, Aegean Havayolları, LOT Polish Havayolları, Air France, Atlas Global, Lufthansa ... Karadağ’da iki tane havalimanı bulunmaktadır. Başkent Podgorica’da bulunan Podgorica Havalimanı şehir merkezinden 11 kilometre uzaklıkta ve şehrin güneyinde yer almaktadır. Diğer havalimanı ise Tivat’ta bulunan Tivat Havalimanı’dır ve şehir merkezinin 3 km güneyinde bulunmaktadır.

Dalmaçya Kıyıları’nın en güneyindeki Balkan Ülkesi Karadağ’a gitmek için tercihiniz havayolu ise seyahatinize en uygun Karadağ uçak biletini oBilet.com uçak bileti satış platformundan bulabilirsiniz. oBilet.com adresinden yerli ve yabancı tüm uçuşları listeleyebilir en ucuz Karadağ uçak biletinin sahibi olabilirsiniz.

Favorite Flight Destination 2 of obilet Users

flight